Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133494829

Дата документу 10.01.2022



ЄУН 937/12726/21

2/937/1468/22

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про залишення позовної заяви без руху


10 січня 2022 року м. Мелітополь


Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі головуючого судді Юрлагіної Т.В., при вирішенні питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на майно у порядку спадкування за законом,


В С Т А Н О В И В:


Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на майно у порядку спадкування за законом.

Суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 175, 177 ЦПК України.

Відповідно до ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 2 ст. 83 ЦПК України позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.

Згідно ч.1 ст. 95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

В позовній заяві відсутні докази на підтвердження обставин за якою адресою був зареєстрований ОСОБА_3 на час відкриття спадщини. А також хто з осіб спадкоємців першої лінії був зареєстрований разом з ним.

Відсутні відомості про те, чи не є особа відповідача непрацездатною особою за віком.

Крім того, в позовній заяві позивач вказує, що ОСОБА_3 є його дідусем, але зазначений його батьком, на підтвердження даних обставин не долучено копію актового запису.

Крім того, як вбачається із змісту позовної заяви позивач просить визнати право власності в порядку спадкування на житловий будинок АДРЕСА_1 , та на ј частину житлового будинку АДРЕСА_1 після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .

Відповідачами у справах вказаної категорії можуть бути особи, які мають право на спадщину (брати, сестри, онуки, особи, на користь яких складено заповіт, усиновлені, територіальна громада за відсутності інших спадкоємців за законом і заповітом).

Відповідачем у вказаній справі зазначено ОСОБА_2 , проте в позовній заяві відсутні відомості про матір позивача, як особу на права якої може вплинути дане рішення.

Позивач не зазначив відомості та не надав доказів про наявність чи відсутність інших спадкоємців після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Позивач в заяві зазначив, що він звертався до приватної нотаріальної контори, однак минув 6-ти місячний термін звернення до нотаріуса сплинув. Проте дана обставина жодним чином не підтверджена. Заявник не надав жодного документу, який би підтвердив факт направлення звернення до нотаріуса, та відсутня відмова нотаріуса у вчинені нотаріальної дії.

Нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, не приймає для вчинення нотаріальних дій документи, якщо вони не відповідають вимогам, встановленим у статті 47 цього Закону, або містять відомості, передбачені частиною третьою статті 47 цього Закону.

Нотаріусу або посадовій особі, яка вчиняє нотаріальні дії, забороняється безпідставно відмовляти у вчиненні нотаріальної дії.

На вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, зобов`язані викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження. Про відмову у вчиненні нотаріальної дії нотаріус протягом трьох робочих днів виносить відповідну постанову.

Обов`язок нотаріуса та відповідної посадової особи вчиняти нотаріальні дії передбачений ч. 3 ст. 49 Закону, де встановлено заборону безпідставної відмови в її вчиненні.

За наявності умов, передбачених ст. 49 Закону N3425-XII, на нотаріуса покладається завдання, по-перше, відмовити у вчиненні нотаріальної дії, якщо вона суперечить вимогам чинного законодавства; по-друге, обґрунтувати своє рішення на підставі норм чинного законодавства.

Тобто, позивач повинен надати суду постанову нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищевикладене, суд вважає необхідним залишити без руху позовну заяву та надати позивачу строк для усунення зазначеного недоліку.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 185,260,261,353 ЦПК України,


ПОСТАНОВИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на майно у порядку спадкування за законом - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 3-х днів з дня отримання копії ухвали.

У разі невиконання вищевказаного у встановлений термін позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.


Суддя: Т.В. Юрлагіна



































Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація