Справа № 1 -101 / 2007 рік
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 квітня 2007 року Немирівський районний суд
Вінницької області
В складі: головуючого судді Рибчинського В. П.
При секретарі Горбенко Л. П.
За участю прокурора Манятовської А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирові
Кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження, уродженця с. Новоселівка, Немирівського району, Вінницької області, жителя с Вовчок, Немирівського району, Вінницької області, українця, громадянина України, одруженого, освіта середня спеціальна, пенсіонера, раніше не судимого , В скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1в період 1976 - 1977 років, маючи намір на незаконне придбання та зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів, не маючи на те відповідного передбаченого законом дозволу, придбав шляхом привласнення знайденого на території школи ДОСААФ в м. Павлограді, Республіка Казахстан, рушницю, яка згідно заключения судово - балістичної експертизи № 82 -Б від 03.03.2007 року являється нарізною вогнепальною зброєю - мисливською малокаліберною гвинтівкою калібру 5,6 мм. Та 4 патрони, які згідно заключения судово - балістичної експертизи № 82 -Б від 03.03.2007 року є бойовими припасами до нарізної вогнепальної зброї калібру 5,6 мм., які в послідуючому незаконно зберігав в своєму господарстві, яке розташоване в с вовчок, Немирівського району, Вінницької області до 27.02.2007 року, без мети збуту.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1, вину у скоєнні злочину визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому і пояснив, що приблизно в 1976 - 1977 роках він проживав в республіці Казахстан в м. Павлограді, де на той час працював інструктором в школі ДОСААФ. Там, на території школи ДОСААФ, він знайшов гвинтівку та декілька патронів до неї і забрав собі з метою постріляти з неї. Потім коли він переїхав на проживання в с. Вовчок Немирівського району, то забрав гвинтівку з патронами із собою. З даної гвинтівки він декілька стріляв з метою розігнати бродячих собак. З цією ж метою він тримав дану гвинтівку вдома.
Оскільки учасники процесу вважають за можливе при дослідженні доказів по справі обмежитись допитом підсудного, суд з'ясувавши розуміння підсудним та іншими учасниками процесу змісту обставин, які не будуть досліджуватись, впевнившись у добровільності та істинності їх позиції, роз'яснивши, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи, які не будуть досліджуватись в апеляційному порядку постановив при дослідженні доказів по справі обмежитись допитом підсудного.
2
Суд, заслухавши пояснення підсудного вважає, що його вина у скоєнні злочину доведена і його дії вірно кваліфіковано за ч. 1 ст. 263 КК України, як зберігання, придбання вогнепальної зброї, бойових припасів без передбаченого законом дозволу.
Призначаючи покарання підсудному суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності скоєного, особу підсудного.
В якості обставин, які пом'якшують покарання підсудному, суд визначає його щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину.
Обставин, які б обтяжували покарання підсудному в судовому засіданні не встановлено.
За наведених вище пом'якшуючих покарання обставин суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання підсудного можливе без ізоляції його від суспільства з застосуванням ст. 75 КК України.
По справі проводились судово - балістичне дослідження та судово - балістична експертиза на проведення яких було витрачено 306 грн. Вартість проведення судово -балістичного дослідження та судово - балістичної експертизи підлягає стягненню з підсудного на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України у Вінницькій області.
Керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 КК України і призначити йому покарання два роки позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 від відбування покарання звільнити, якщо він протягом 1 року іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи та повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи.
Запобіжний захід ОСОБА_1 до вступу вироку у законну силу залишити попередній - підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України у Вінницькій області 306 грн. витрат пов'язаних з проведенням судово - балістичного дослідження та судово -балістичної експертизи.
Речові докази по справі: гвинтівку моделі «BREVETE», калібру 5,6 мм (22 LR), № 21617.12 та один патрон, калібру 5,6 мм. - конфіскувати, шість гільз, калібру 5,6 мм -знищити.
На вирок суду може бути подана апеляція протягом 15 діб до апеляційного суду Вінницької області.