Справа № 2029/2-627/11
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 лютого 2011 року Орджонікідзевський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого –судді Ізмайлова І.К.,
при секретарі –Кашура М.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
в с т а н о в и в :
В грудні 2010 року позивачка звернулась до суду зі вказаним позовом.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначила, що 25 липня 2008 року в Орджонікідзевському відділі реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, актовий запис № 304, зареєстрували шлюб з ОСОБА_2
ІНФОРМАЦІЯ_1 в подружжя народився син ОСОБА_3.
Посилалась, що спільне життя з відповідачем не склалося, повна відсутність взаєморозуміння при вирішенні побутових питань призвела до втрати загальних інтересів. За причини зловживання відповідачем алкогольними напоями в родині часто виникають свари та конфлікти, в ході яких відповідач поводить себе агресивно. Внаслідок такого укладу відносин з березня 2009 року вони не підтримують шлюбно-сімейних відносин, спільного господарства не ведуть, шлюб носить суто формальний характер.
Позивачка подала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, в своїх письмових поясненнях просила задовольнити позов, розірвати шлюб, зареєстрований з ОСОБА_2, їх малолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, після розірвання шлюбу залишити проживати з нею.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, про причини неявки суду не повідомив. Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 158 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Сторони надали суду заяви про можливість розгляду справи за їх відсутністю. За вказаних обставин суд вважає за можливе розгляд справи за відсутністю сторін, оскільки в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши обставини у справі, суд вважає необхідним позов задовольнити повністю, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у зареєстрованому шлюбі з 25 липня 2008 року, що підтверджується свідоцтвом про шлюб (а.с. 5).
Сторони мають малолітнього сина –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
При встановлених обставинах суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін, оскільки їхня родина розпалась остаточно, відновлена бути не може, примирення неможливе, шлюб існує формально, збереження його недоцільно. Малолітній син подружжя ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишається проживати з матір’ю –ОСОБА_1.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 17, 27, 31, 88, ч. 2 ст. 197, 224 ЦПК України, ст. ст. 110, 112 Сімейного кодексу України, суд, -
в и р і ш и в :
Шлюб, зареєстрований 25 липня 2008 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в Орджонікідзевському відділі реєстрації актів цивільного стану Харківського міського управління юстиції, актовий запис № 304, - розірвати.
Малолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, залишити проживати з матір’ю –ОСОБА_1.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Харківської області через Орджонікідзевський районний суд м. Харкова впродовж десяти днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: