Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133569042


Справа №351/1992/21

Номер провадження №2/351/152/22


Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


10 січня 2022 року м. Снятин


Снятинський районний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді Сегіна І.Р.,

секретар Том`юк С.М. ,


розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Снятині справу за позовом ОСОБА_1 до Заболотівської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно,-


В С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 звернулася в суд із позовом до Заболотівської селищної ради про визнання права власності на спадкове майно. Позовні вимоги мотивувала тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2 .. Померлій на підставі державного акту про право власності на землю серії ІІІ-ІФ № 025257 виданого 22.02.2001р. належала земельна ділянка загальною площею 0,7451 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Ганьківської сільської ради.

Внаслідок смерті матері спадкоємцем за законом вищевказаної земельної ділянки стала вона - позивачка, вступивши в управління спадковим майном, що підтверджується довідкою Заболотівської селищної ради № 650 від 27.07.2021р. та довідкою державного нотаріуса Першої Снятинської державної нотаріальної контори від 02.09.2021р.

У зв`язку з тим, що державний акт був виданий після смерті матері, постановою державного нотаріуса їй відмовлено в оформленні спадщини.

Просить визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 0,7451 га, кадастровий номер 2625281200:03:001:0732 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Ганьківської сільської ради Коломийського району та належала померлій ОСОБА_2 на підставі державного акту ІІІ-ІФ № 025257 від 22.02.2001р.

Позивачка подала до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримала, просила позов задоволити, справу розглядати без її участі.

Представник відповідача подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнав повністю.

Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового засідання технічними засобами не проводилось.

Суд, дослідивши і перевіривши зібрані докази в їх сукупності, приходить до висновку, що позов частково підставний і підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.

Згідно державного акту на право приватної власності на землю серії ІIІ-ІФ № 025257 від 22.02.2001р. ОСОБА_2 на підставі рішення сесії Ганьківської сільської ради від 06.02.2001р. переданоу приватну власність земельну ділянку площею 0,75 га в межах згідно з планом,що розташована на території Ганьківської сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Відповідно до свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно довідки Заболотівської селищної ради від 27.07.2021р. на день смерті ОСОБА_2 в житловому будинку за адресою: АДРЕСА_1 були зареєстровані та проживали: донька померлої - ОСОБА_1 , зять- ОСОБА_3 , онуки- ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 .. З дня смерті ОСОБА_2 в управління спадковим майном вступила її донька ОСОБА_1 , яка проживала в будинку. Заповіт від імені померлої у виконкомі Ганьківської сільської ради не посвідчувався.

Відповідно до витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ-2612377312021 від 27.09.2021 зареєстровано право приватної власності на земельну ділянку площею 0,7451 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що на території Ганьківської сільської ради, за ОСОБА_2 ..

Відповідно до довідки Першої Снятинської державної нотаріальної контори від 02.09.2021 після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , та проживала в с. Ганьківці Снятинського району, спадкоємцем за законом до всього майна є її донька ОСОБА_1 ..

Із постанови Першої Снятинської державної нотаріальної контори від 02.09.2021 вбачається, що позивачці ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , на вищевказану земельну ділянку, у зв`язку із тим, що державний акт про право власності на земельну ділянку виданий на ім`я померлої після її смерті.

Згідно із ч.ч.2, 3, 5 ст.158 ЗК України, виключно судом вирішуються земельні спори з приводу володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності та користуванні громадян і юридичних осіб.

Відповідно до ч.1 ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ч. 1 ст. 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Відповідно до ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Згідно із ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ч.1ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Отже, виходячи з вищенаведеного, суд прийшов до переконання, що ОСОБА_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , на праві власності належала земельна частка (пай) площею 0, 75 га в умовних кадастрових гектарах, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, на яку 22.02.2001р.- після її смерті було видано державний акт на право приватної власності на землю. Після смерті ОСОБА_2 спадкоємцем належного їй на праві власності майна за законом стала її донька ОСОБА_1 ,яка вступила в управління спадковим майном та у встановлений законом термін звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, а отже вважається такою, що прийняла спадщину.

Атому, суд вважає, що за позивачкою слід визнати право власності на земельну частку (пай), що розташована на території Ганьківської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області, в межах земельної ділянки площею0,75 га в умовних кадастрових гектарах, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії IІІ-ІФ № 025257 від 22.02.2001р., зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 757, виданого на ОСОБА_2 .

На підставі наведенного, ст. 158 ЗК України, ст.ст. 321, 328, 1216, 1217, 1268 ЦК України, керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 141, 259, 263-265 ЦПК України, -




В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити частково.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну частку (пай), що розташована на території Ганьківської сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області в межах земельної ділянки площею 0,75 га в умовних кадастрових гектарах, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії IІІ-ІФ № 025257 від 22.02.2001р., зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 757, виданого на ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ..

В решті позову відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до суду апеляційної інстанції з дня його проголошення. У разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.


Головуючий: Ігор СЕГІН





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація