Судове рішення #13359876


  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

 11 листопада 2010 року           14:30           № 2а-16132/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді –Добрівської Н.А.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу


за позовом  Солом’янського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві  

догромадянина Нігерії ОСОБА_1

пропримусове видворення іноземного громадянина за межі України, -


В С Т А Н О В И В:

10 листопада 2010 року Солом’янське РУ ГУМВС України у м. Києві звернулось до суду з позовом до громадянина Нігерії ОСОБА_1 про примусове видворення іноземного громадянина за межі України.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що громадянин Нігерії ОСОБА_1 року грубо порушив законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянство і є обґрунтовані підстави вважати, що відповідач ухилятиметься від добровільного виконання рішення про його видворення. З огляду на зазначене позивач просив винести рішення про примусове видворення громадянина Нігерії ОСОБА_1 за межі України. Позивач просить розглянути справу без його участі.

Відповідачем подано до суду заяву про визнання позову, в якій він просить розглянути справу без його участі.  

Враховуючи позицію осіб, що беруть участь у справі щодо розгляду справи за їх відсутності, дана адміністративна справа розглядається відповідно до ч.1 ст.41 КАС України у порядку, передбаченому ч.4 ст.122 КАС України за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши фактичні обставини справи, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на таке.

13 жовтня 2010 року Солом’янським РУ ГУ МВС України в м. Києві відносно громадянина Нігерії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 було прийнято рішення про видворення, встановивши термін виїзду до 23 жовтня 2010 року, та заборонив подальший виїзд в Україну терміном на п’ять років.

Із зазначеним рішенням відповідач ознайомився 13 жовтня 2010 року, що підтверджується копією розписки наявною в матеріалах справи. Суду не надано доказів оскарження зазначеного рішення в судовому порядку.

Згідно пояснення відповідача він прибув до України 05.08.2010 року через КПП «Бориспіль»з приватною метою. Під час його виявлення на території України ним було надано копію свого національного паспорту, оригінал якого він загубив. Дозволу на працевлаштування в Україні він не має. Проживає за рахунок тимчасових заробітків. Рідних та близьких серед громадян України іноземець не має. Проживає за різними адресами у наглядно знайомих співвітчизників.

Рішення Солом’янського РУ ГУ МВС України в м. Києві від 13 жовтня 2010 року відповідачем виконано не було.

Згідно із постановою Солом’янського районного суду м. Києва від 14 жовтня 2010 року у справі № 3-9430/10, доведено вину відповідача у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203 КУпАП, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 звільнено від адміністративної відповідальності та винесено усне зауваження.

10.11.2010 року громадянин Нігерії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 був виявлений співробітниками Солом’янського РУ ГУ МВС України в м. Києві, що свідчить про відмову відповідача добровільно виконати рішення про його видворення.

Статтею третьою Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»(в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), який визначає правовий статус, закріплює основні права, свободи та обов’язки іноземців та осіб без громадянства, які проживають або тимчасово перебувають в Україні, і визначає порядок вирішення питань, пов’язаних з їх в’їздом в Україну або виїздом з України, передбачено, що іноземці та особи без громадянства можуть у встановленому порядку іммігрувати в Україну на постійне проживання або прибути для працевлаштування на визначений термін, а також тимчасово перебувати на її території.

Іноземці та особи без громадянства, які іммігрували на постійне проживання або прибули для тимчасового працевлаштування, отримують посвідки відповідно на постійне або тимчасове проживання.

Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на іншій законній підставі, вважаються такими, що тимчасово перебувають в Україні. Вони зобов’язані в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, зареєструвати свої паспортні документи і виїхати з України після закінчення відповідного терміну перебування.

Якщо іноземці та особи без громадянства, які тимчасово перебувають в Україні, змінюють місце проживання, вони зобов’язані повідомити про це органи внутрішніх справ, у яких зареєстровано їх паспортні документи.

Згідно зі ст. 30 вищезазначеного Закону за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування, а також за недотримання Правил транзитного проїзду через територію України до них застосовуються заходи відповідно до законодавства України.

Відповідно до вимог ч. 5 ст. 32 цього ж Закону орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.

Виходячи з того, що справа розглядається в письмовому провадженні, суд приймає рішення на основі наявних у справі доказів.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог.

Відповідно до п.3 ч.2 ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може звернути до негайного виконання постанову про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.

Враховуючи, що відповідач не має засобів до існування та необхідних коштів для залишення території України, суд вважає за необхідне допустити негайне виконання судового рішення.

Відповідно до ч.2 ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони –суб’єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, пов’язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст.69-71, 94, ст.ст.158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

1. Позов Солом’янського районного управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві задовольнити повністю.

2. Примусово видворити громадянина Нігерії ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження з України.

4. Звернути постанову до негайного виконання.

Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 та може бути оскаржена до Київського окружного адміністративного суду в порядку та строки, визначені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.



СуддяДобрівська Н.А.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація