Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133653253

                                                                                                                                      Справа № 417/1395/21

Провадження № 2-о/417/6/22

УХВАЛА


"21" січня 2022 р.     смт Марківка

Марківський районний суд Луганської області        

у складі: головуючого судді Чернік А.П.

за участю секретаря Дяконової О.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа: Марківська територіальна громада Старобільського району Луганської області,

                                          в с т а н о в и в:

28.10.2021 року ОСОБА_1 звернулася до Марківського районного суду Луганської області з заявою про встановлення факту родинних відносин, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її рідний брат – ОСОБА_2 , який проживав в АДРЕСА_1 . Після його смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 4,91 га, яка розташована на території Марківської селищної ради, пай № 37. Спадкоємцем майна першої черги була їхня мати – ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , та не оформила спадщину через тяжку хворобу. В серпні 2021 року вона звернулася до нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину після смерті брата, проте у видачі свідоцтва було відмовлено із-за розбіжностей у прізвищах в документах, що підтверджують родинні відносини між ними. Ці розбіжності унеможливлюють прийняття спадщини після смерті брата.

Заявник надала заяву про розгляд справи за її відсутності.

Представник заінтересованої особи у судове засідання не з`явився, що не є перешкодою для розгляду справи.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність залишення заяви без розгляду в зв`язку з таким.

Відповідно до ст. 1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом установлено, що заявник пропустила встановлений ст. 1270 ЦК України шестимісячний строк для прийняття спадщини і вважається такою, що не прийняла спадщину.

Відповідно до частини першої статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Пунктом 5 частини другої статті 293 ЦПК України передбачено, що суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав; чинне законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення такого факту не пов`язується з подальшим вирішенням спору про право.

Таким чином, юридичні факти можуть бути встановлені лише для захисту, виникнення, зміни або припинення особистих чи майнових прав самого заявника.

Суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо із заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду (частина четверта статті 315 ЦПК України) і роз`яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.

Справи про спадкування розглядаються за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов`язки інших осіб.

Оскільки під час судового розгляду виявлено, що встановлення факту родинних відносин заявника та спадкодавця пов`язується з подальшим вирішенням спору про право, заяву слід залишити без розгляду.


Керуючись  ст. 260, 261, 293, 315 ЦПК  України,

                                                              У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин, заінтересована особа: Марківська територіальна громада Старобільського району Луганської області, залишити без розгляду.

Роз`яснити заявнику, що вона має право звернутися до суду в порядку позовного провадження.

  Апеляційна скарга  на ухвалу  суду  може бути подана до Луганського апеляційного  суду через  Марківський  районний  суд   протягом  п`ятнадцяти днів з дня   проголошення судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Ухвала  суду  набирає  законної сили з моменту її підписання суддею. 

Ухвала підписана 21.01.2022 року.

Повний текст ухвали складено 21.01.2022 року.


Суддя: А.П. Чернік

                               


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація