Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133666098

Справа № 265/10051/21

Провадження № 3/265/150/22


П О С Т А Н О В А

12 січня 2022 року місто Маріуполь

Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області Міхєєва Інна Миколаївна, розглянувши матеріали, які надійшли з відділу поліції №2 Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , непрацюючої, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1

за ч. 1 ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення,


В С Т А Н О В И В:


27 листопада 2021 року близько 08.30 години гр. ОСОБА_1 біля будинку 3 по вулиці 130 Таганрозької дивізії (орієнтир ринок «Сонячний») продавала продукти харчування загальною вагою 70 кг без будь-яких дозвільних документів, тобто торгувала з рук у невстановленому місці, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 160 КУпАП.

Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, в якій вину у вчиненні інкримінованого правопорушення заперечувала та зазначила, що торгівлю продуктами здійснювала на території ринку «Сонячний» зі сплатою коштів за місце для торгівлі, на підтвердження чого надала копію чека. Просила провадження по справі закрити.

Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.

Частиною 1 статті 160 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за торгівлю в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під`їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.

Об`єктом даного адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері торговельної діяльності й захисту прав споживачів, порядок провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів.

Об`єктивна сторона цього правопорушення виражається у торгівлі з рук у невстановлених місцях.

Відповідно до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р. №833, торговельними об`єктами у сфері роздрібної торгівлі є: а) магазин, який може бути продовольчим, непродовольчим, змішаним (за товарною спеціалізацією); універсальним, спеціалізованим, вузькоспеціалізованим, комбінованим, неспеціалізованим (за товарним асортиментом); з індивідуальним обслуговуванням, самообслуговуванням, торгівлею за зразками, торгівлею за замовленням (за методом продажу товарів); б) павільйон; в) кіоск, ятка; г) палатка, намет; д) лоток, рундук; е) склад товарний; є) крамниця-склад, магазин-склад.

Крім того, торгівля може здійснюватися на ринках.

Торгівля поза вищеперерахованими  об`єктами є торгівлею у невстановлених місцях.

Згідно Правил торгівлі на ринках, затверджених наказом Мінекономіки та з питань європейської інтеграції України від 26.02.2002 р. №57/188/84/105, ринок - це суб`єкт господарювання, створений на відведеній за рішенням місцевого органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування земельній ділянці і зареєстрований в установленому порядку, функціональними обов`язками якого є надання послуг та створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів за цінами, що складаються залежно від попиту і пропозицій.

Територія ринку серед іншого повинна мати відокремлену та відгороджену від проїжджої частини, житлового та комунального секторів ділянку землі.

Продавець повинен мати при собі: документи про сплату ринкового збору та послуг ринку; належним чином оформлену особисту медичну книжку в разі продажу продовольчих товарів (для суб`єктів підприємницької діяльності); копії документів, що підтверджують якість та безпеку продукції та товарів; у разі реалізації тропічних плодів - копії документів, що підтверджують їх походження та проходження фітосанітарного контролю; висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку в разі продажу продуктів тваринного і рослинного походження.

У разі використання торговельного місця на умовах оренди в продавця повинна бути копія угоди з адміністрацією ринку про оренду, а на умовах суборенди - копія такої угоди із суб`єктом підприємницької діяльності (орендодавцем).

Встановлені судом обставини вчинення ОСОБА_1 інкримінованого правопорушення підтверджуються дослідженими у судовому засіданні доказами, а саме: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №466501 від 27.11.2021, рапортом помічника ДОП СП ВП №2 Маріупольського РУП ГУНП в Донецькій області Радіонової М., протоколом особистого огляду і вилучення продуктів харчування у ОСОБА_1 , розпискою ОСОБА_1 від 27.11.2021 про отримання продуктів харчування на відповідальне зберігання, роздруківкою фото, письмовими поясненнями ОСОБА_1 .

При цьому доводи ОСОБА_1 щодо здійснення нею торгівельної діяльності на території ринку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » суддя відхиляє, оскільки вивченням матеріалів, долучених до протоколу, зокрема роздруківкою фотознімку, встановлено, що остання здійснювала продаж продуктів харчування за межами території ринку, яка відгороджена забором, тобто на прилеглій ринку території.

Наведене підтверджується і письмовими поясненнями самої ОСОБА_1 , наданими нею під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, з яких вбачається, що 27.11.2021 о 08.00 годині вона торгувала продуктами харчування біля в`їзду в ринок «Сонячний», з боку «Щирого кума».

Крім того, жодних документів, які б підтверджували здійснення ОСОБА_1 торговельної діяльності на території ринку « ІНФОРМАЦІЯ_2 » останньою не надано. Долучена до її заяви копія чеку про сплату ринкового збору не спростовує обставин, викладених у протоколі, оскільки чек датовано 01.12.2021 року, тоді як подія мала місце 27.11.2021 року.

Таким чином, суддя приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП, оскільки вона здійснювала торгівлю з рук у невстановленому для торгівлі місці.

За таких обставин невизнання ОСОБА_1 своєї провини суддя розцінює як спосіб її захисту з метою уникнення відповідальності.

Призначаючи ОСОБА_1 стягнення, суддя враховує дані про проступок, особу порушника, ступінь її вини, та вважає необхідним покласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкції ст. 160 ч. 1 КУпАП без конфіскації предметів торгівлі.

Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП з порушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір.

На підставі ст. 160 ч. 1 КУпАП, керуючись ст. ст. 8, 33, 40-1, 280, 282, 283 КУпАП, суддя -

П О С Т А Н О В И В:


ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п`ятдесят одну) гривню, без конфіскації предметів торгівлі.


Стягнути з  ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 496 (чотириста дев`яноста шість) гривень 20 копійок.


Предмети торгівлі – продукти харчування загальною вагою 70 кг, які були передані на зберігання ОСОБА_1 , залишити останній.


Постанова набирає чинності після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова можебути оскарженадо Донецькогоапеляційного судучерез Орджонікідзевськийрайонний судміста МаріуполяДонецької областіпротягом десятиднів здня її винесення.




Суддя                                                                         І. Міхєєва







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація