Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133667923

                                                                                                                                      Справа № 417/879/21

Провадження № 2/417/17/22

УХВАЛА

"21" січня 2022 р.     смт Марківка Луганської області  

                                    

Марківський районний суд  Луганської області        

у складі головуючого судді Чернік А.П.

за участю секретаря Дяконової О.Л.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

06.07.2021 року позивач звернулася до Марківського районного суду Луганської області з зазначеним позовом, посилаючись у своїх вимогах на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Марківка Луганської області померла її бабуся – ОСОБА_3 . Після її смерті відкрилась спадщина:

- на земельну ділянку площею 6,92 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Гераськівської сільської ради, що підтверджується державним актом на право власності на земельну ділянку серії ІV-ЛГ № 028905 від 28.12.2000 року;

- на земельну частку (пай) площею 9,62 в умовних кадастрових гектарах, що перебуває в колективній власності ксп ім. Карла Маркса Марківського району Луганської області, та належала ОСОБА_3 на підставі сертифіката серії ЛГ № 0065108, виданого згідно з рішенням Марківської райдержадміністрації від 02.12.1996 року № 466/5.

Померла вказане майно заповіла їй. 05.07.2021 року вона звернулася до державного нотаріуса Марківської державної нотаріальної контори з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на спадкове майно, що належало померлій ОСОБА_3 . Проте у видачі свідоцтва було відмовлено із-за того, що вона пропустила шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.

Позивач просить суд надати їй додатковий, тримісячний, строк для прийняття спадщини, пропущений з поважної причини, оскільки проживає на непідконтрольній українській владі території у м. Луганську.

Позивач просила розглянути справу без її участі.

Від відповідача надійшла заява про розгляд справи без його участі та про те, що він визнає позов.

Як убачається із позовної заяви, позивач не зазначила про наявність інших спадкоємців за законом чи заповітом, про наявність осіб, зареєстрованих разом із спадкодавцем на момент її смерті. Тому судом ухвалою від 19.11.2021 року було відмовлено у прийнятті визнання позову відповідачем.

Згідно з приписами ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому судовому засіданні суд з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання.

Із матеріалів справи убачається, що позивачем не додано було всі докази, на які вона посилається у позові, а саме на підтвердження родинних відносин її та відповідача зі спадкодавцем; докази про зареєстрованих осіб за місцем реєстрації спадкодавця; докази на підтвердження відсутності інших спадкоємців за законом та заповітом, про наявність спадкоємців, які прийняли спадщину.

Зазначеною ухвалою з метою з`ясування обставин справи зобов`язано було позивача у строк до

наступного підготовчого судового засідання, до 29.12.2021 року, надати:

довідку про всіх зареєстрованих осіб за місцем реєстрації спадкодавця; докази на підтвердження відсутності інших спадкоємців за законом та заповітом; докази про наявність або відсутність спадкоємців, які прийняли спадщину; докази на підтвердження родинних відносин її та відповідача зі спадкодавцем; оригінали документів, копії яких долучено до позовної заяви.

29.12.2021 року позивачем на виконання ухвали були направлені до суду докази на підтвердження родинних відносин її та відповідача зі спадкодавцем; докази про зареєстрованих осіб за місцем реєстрації спадкодавця. Проте на підтвердження відсутності інших спадкоємців за законом та заповітом, про наявність спадкоємців, які прийняли спадщину, докази позивач не надала. Також не надано оригінали документів, копії яких долучено до позовної заяви.

Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 257 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення позову без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення справи.

Позивач не подав всі витребувані судом докази та оригінали документів, не заявив належним чином клопотання про витребування доказів, тому позовну заяву слід залишити без розгляду.

Керуючись  ст. 197, 257 ЦПК  України,

                                                                    у х в а л и в :

  Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без розгляду.

Роз`яснити позивачу, що вона має право звернутися до суду повторно після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду.

Ухвала  набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена до Луганського апеляційного суду протягом  п`ятнадцяти днів з дня проголошення судового рішення.

  Учасник справи, якому повне рішення або ухвала не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду, а також з інших поважних причин.

Ухвала підписана та повний її текст складено 21.01.2022 року.

Суддя:                                                       А.П.Чернік                       

                               


  • Номер: 2/417/221/21
  • Опис: про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 417/879/21
  • Суд: Марківський районний суд Луганської області
  • Суддя: Чернік А.П.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.07.2021
  • Дата етапу: 06.07.2021
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація