Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133674807


Справа № 419/2632/21

Провадження № 2/419/100/2022

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


      17 січня 2022 року        Новоайдарський районний суд Луганської області


у складі:        головуючого судді - Іванової О. М.,

               при секретарі – Московченко О. В.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Новоайдар Луганської області у порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання, -

ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернулась до Новоайдарського районного суду Луганської області з позовною заявою до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що її батьком є ОСОБА_2 . Після розірвання шлюбу між її батьками, вона мешкає разом зі своєю матір`ю ОСОБА_3 .

Позивач ОСОБА_1 з 01.09.2019 р. навчається в Лисичанському медичному фаховому коледжі, спеціальність 223 Медсестринство освітньо-професійна програма «Сестринська справа». У зв`язку з навчанням ОСОБА_1 потребує матеріальної допомоги. Відповідач фізично здоровий, працездатного віку, однак добровільно матеріальної допомоги на утримання доньки не надає.

Враховуючи вищевикладене, позивач просила суд стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти в розмірі 1/4 частки від усіх видів заробітку (доходу), до досягнення нею 23-х років, починаючи з моменту подання позову до суду і до закінчення навчання.

Ухвалою судді Новоайдарського районного суду Луганської області від 19.11.2021 р. позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження за правилами спрощенного позовного провадження з викликом сторін, справу призначено до розгляду по суті у відкритому судовому засіданні.

Позивач – ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилась, надала до суду письмову заяву про розгляд справи за її відсутності, змінила позовні вимоги, просила суд стягнути з ОСОБА_2 аліменти на її користь у розмірі 1/6 частини від його заробітку (доходу), до досягнення нею 23 –х років.

Відповідач - ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, надав суду письмову заяву про розгляд справи за його відсутності, змінені позовні вимоги визнав, згоден сплачувати аліменти у розмірі 1/6 частини від його заробітку (доходу) до досягнення ОСОБА_1 23-х років.

Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

У відповідності до положень ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі за наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлені факти та відповідні їм правовідносини.

Судовим розглядом встановлено, що відповідно до копії свідоцтва про народження серія НОМЕР_1 , виданого 08.10.2003 р. Комишуваською селищною радою Попаснянського району, Луганської області, батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є ОСОБА_2 , а матір`ю є ОСОБА_3 (а.с.6).

ОСОБА_1 з 01.09.2019 р. по 28.06.2023 р., навчається на ІІІ курсі Лисичанського медичного фахового коледжу, спеціальність 223 Медсестринство освітньо-професійна програма «Сестринська справа», наказ про зарахування №60/02 від 29.07.2019 р., денна форма навчання (а.с.7).

З копії довідки про доходи Лисичанського Медичного фахового коледжу №306 від 29.10.2021 р. вбачається, що загальна сума доходу ОСОБА_1 за період з січня 2021 р. по жовтень 2021 р. без урахування аліментів становить 10330,26 грн (а.с.8).

ОСОБА_1 здійснює оплату за гуртожиток, що підтверджується копіями квитанцій про оплату (а.с.9-11).

Відповідач у своїй заяві зазначив, що він від шлюбу з ОСОБА_4 (а.с.18)має малолітню дитину ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 (а.с.17).

Відповідно до ст. 199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв`язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов`язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання. Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.

Відповідно до ст. 200 Сімейного кодексу України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

Відповідно до 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Пленум Верховного Суду України у п. 20 Постанови від 15 травня 2006 року № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» роз`яснив, що обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов`язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв`язку з цим у матеріальній допомозі, наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.

Таким чином, детальний аналіз наведених норм, надані письмові докази, дають суду підстави вважати, що відповідач ОСОБА_2 має надавати матеріальну допомогу доньці – ОСОБА_1 , оскільки відповідач є працездатною особою, визнав позовні вимоги та згоден сплачувати аліменти у розмірі 1/6 частини від заробітку (доходу), а ОСОБА_1 досягла повноліття та на даний час навчається у навчальному закладі, у зв`язку з чим потребує матеріальної допомоги.

Статтею 201 СК України передбачене застосування норм цього Кодексу до відносин щодо обов`язку батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, відповідно до положень якої до відносин між батьками і дочкою, сином щодо надання їм утримання застосовуються норми статей 187, 189-192 і 194-197 цього Кодексу.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

У зв`язку з наведеним, суд проходить до висновку щодо необхідності задоволення позовних вимог, а саме стягнення з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліментів у розмірі 1/6 частини від заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з 19.11.2021 року та до закінчення навчання в учбовому закладі, але не більше як до досягнення 23 років, що відповідатиме потребам ОСОБА_1 у допомозі батька та можливостям останнього надавати таку допомогу.

Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до ч. 6 ст. 141 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору при подачі позову, він стягується з відповідача в дохід держави. Позивачі при подачі позовів про стягнення аліментів звільняються від сплати судового збору відповідно до положень ЗУ «Про судовий збір», тому відповідач має сплатити в дохід держави судовий збір, який складає 908,00 грн.

Висновки суду підтверджуються письмовими доказами, дослідженими у судовому засіданні.

На підставі ст. ст. 182, 199, 200 Сімейного кодексу України, керуючись ст. ст. 11, 12, 13, 141, 206, 211, 223, 247, 258, 263-265, 354, 430 ЦПК України, суд -


ВИРІШИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, що продовжує навчання - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідн. № НОМЕР_3 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідн. № НОМЕР_4 , яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , аліменти у розмірі 1/6 частини заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з 19.11.2021 року та до закінчення навчання в учбовому закладі, але не більше як до досягнення дитиною 23-х років.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідн. № НОМЕР_3 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір на користь держави у розмірі 908,00 грн на наступні платіжні реквізити: «отримувач коштів ГУК у м. Києві м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код  класифікації доходів бюджету 22030106».

Рішення суду в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 30 днів з дня його проголошення до Луганського апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.


Головуючий                                                          О. М. Іванова


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація