Справа № 663/3712/21
Провадження № 2-н/663/15/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2022 року м. Скадовськ
Суддя Скадовського районного суду Херсонської області Шульга К. М., розглянувши матеріали заяви товариства з обмеженою відповідальністю «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» про видачу судового наказу на стягнення заборгованості за послуги з постачання електричної енергії з ОСОБА_1 ,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» звернулося до суду з заявою про видачу судового наказу.
Під час виконання вимог, передбачених частиною 5 статті 165 ЦПК України з відділу надання адміністративних послуг виконавчого комітету Скадовської міської ради Херсонської області на запит суду отримано повідомлення про відсутність відомостей стосовно реєстрації місця проживання ОСОБА_2 .
Відповідно до частин 5, 9 статті 165 ЦПК України у разі якщо боржником у заяві про видачу судового наказу вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суддя не пізніше двох днів з дня надходження такої заяви, крім випадків подання заяви про видачу судового наказу в електронній формі до боржника, який має офіційну електронну адресу, звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання фізичної особи - боржника.
У разі якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи - боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.
Таким чином, за наведених обставин у видачі судового наказу слід відмовити, роз`яснивши заявнику право звернутися до належного суду з вимогою про стягнення заборгованості за послуги з постачання електричної енергії в позовному провадженні.
Одночасно, при зверненні ТОВ «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 боргу за послуги з постачання електричної енергії було сплачено судовий збір в розмірі 227,00 грн.
Відповідно до частини 2 статті 164 ЦПК України у разі відмови у видачі судового наказу або в разі скасування судового наказу внесена сума судового збору стягувачу не повертається. У разі пред`явлення стягувачем позову до боржника у порядку позовного провадження сума судового збору, сплаченого за подання заяви про видачу судового наказу, зараховується до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви.
Враховуючи викладене, сума сплаченого заявником судового збору за подачу до суду заяви про видачу судового наказу поверненню не підлягає, однак, вказана сума судового збору буде зарахована до суми судового збору, встановленої за подання позовної заяви, у разі її пред`явлення стягувачем до боржника у порядку позовного провадження.
Керуючись статтями 163-165, 258-261 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити товариству з обмеженою відповідальністю «Херсонська обласна енергопостачальна компанія» у видачі судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з постачання електричної енергії з ОСОБА_1 .
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання. У разі якщо ухвалу постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Скадовського районного суду
Херсонської області К.М. Шульга