Справа № 658/168/22
(провадження № 2/658/498/22)
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 січня 2022 року Суддя Каховського міськрайонного суду Херсонської області Лященко В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання,
встановив:
До Каховського міськрайонного суду Херсонської області надійшла позовна ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, згідно якої позивач просить суд стягувати з відповідача на його користь аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, до закінчення навчання чи до досягнення дитиною 23-х років за умови продовження навчання, в залежності від того, яка обставина настане першою.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
У відповідності до частини 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Так, частиною третьою статті 199 СК України визначено коло суб`єктів, які мають право звернутися до суду з відповідним позовом: право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Разом з тим, відсутність інформації щодо місця проживання дитини з одним із батьків виключає відповідно до частини третьої статті 199 СК України право матері дитини на звернення до суду з відповідним позовом та наділяє таким правом повнолітню дитину, яка продовжує навчання.
Зі змісту позовної заяви не вбачається, що ОСОБА_3 дійсно проживає з батьком ОСОБА_1 та до матеріалів позовної заяви не надано доказів щодо місця проживання останнього, хоча в позовній заяві вказує, що навчається на в комунальному закладі «Донецький національний медичний університет ім. Горького» на денній формі навчання.
Необхідно звернути увагу позивача на те, що відповідно до закону повнолітня дитина, яка продовжує навчання, має повний обсяг цивільної процесуальної дієздатності та може звернутись самостійно з позовом про стягнення аліментів на її утримання; у разі подання позову матір`ю/батьком дитини, повнолітню дитину має бути обов`язково зазначено у позовній заяві у якості третьої особи у справі.
Крім того, відповідно до ч.3 ст.199 СК України ОСОБА_1 надано право звернення до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання повнолітнього сина, що продовжує навчання, лише в інтересах повнолітнього сина ОСОБА_3 , але не наділяє його правом матеріально-правової вимоги до відповідача, у своїх інтересах, в тому числі аліментів на свою користь. З правового аналізу ст. ст. 3, 29, 45, 46 ЦПК України, ст. 30 ЦК України та ч. 3 ст. 199 СК України ОСОБА_1 , як батько повнолітнього сина ОСОБА_3 , який продовжує навчання, має право звернутись, в інтересах останнього, з відповідним позовом про стягнення аліментів з відповідача. Проте, оскільки ОСОБА_3 має повну цивільну процесуальну дієздатність, а саме вона може бути позивачем у зазначеній справі та аліменти мають бути стягнуті на його користь, а не на користь батька, який звернувся до суду з позовом.
Також, позивачем не викладено у повній мірі обставини, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги, а саме не надано доказів, що повнолітній син потребує матеріальної допомоги на час навчання та які докази свідчать про те, що він не має самостійного доходу, а також не зазначено доказів про проведені витрати на навчання, не вказано матеріальне становище позивача, відповідача, не зазначено чи отримує дитина стипендію.
Враховуючи вищенаведене, вказані обставини позбавляють можливості відкрити провадження у справі.
За таких обставин, суд вважає що вказана позовна заява не може бути розглянута по суті, у зв`язку з чим позивачу необхідно надати строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 185 ЦПК України,
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання – залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки заяви протягом п`яти днів з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити, що у випадку невиконання вимог суду про усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяЛященко В. В.