- заявник: Чеботар Теодосія Іванівна
- заінтересована особа: Болградський відділ державної реєстрації актів цивільного стану Південного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Одеса)
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
19.01.2022
Справа № 497/2447/2021
Провадження № 2-о/497/22/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.01.2022 року м. Болград
Болградський районний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Висоцького С.О.,
за участю секретаря - Войтової С.І.,
без участі сторін,
розглянувши в порядку окремого провадження у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Болград цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Болградський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Болградському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про встановлення факту родинних відносин,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернулась до суду та просить встановити юридичний факт родинних відносин, а саме що ОСОБА_2 , яка записана в актовому запису про народження № 57 від 28 березня 2006 року як « ОСОБА_3 », є донькою заявниці ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 .
Свої вимоги мотивує тим, що після досягнення її донькою, ОСОБА_2 , чотирнадцятирічного віку виникла потреба у оформленні набуття дитиною громадянства України, отримання паспорта. З цією метою вона звернулась до Болградського РВ ГУ ДМС України в Одеській області, але під час перевірки документів було встановлено, що у свідоцтві про народження доньки серії НОМЕР_2 від 04.10.2006 року прізвище дитини, матері та батька вказано « ОСОБА_4 », а згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, у актовому записі прізвище дитини, матері та батька записано « ОСОБА_3 ».
В зв`язку з цим вона звернулася до Болградського РВ ДРАЦС Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) з заявою про внесення змін до актового запису про народження доньки № 57 від 28.03.2006 року, але на підставі наданих документів і результатів перевірки було встановлено, що в актовому записі про народження № 57 від 28.03.2006 року, складеного відділом РАЦС Болградського РУЮ Одеської області прізвище дитини вказано « ОСОБА_3 », прізвище та ім`я матері вказано « ОСОБА_5 », прізвище батька вказано відповідно до ч.1 ст.135 Сімейного кодексу України – «Чуботару». У задоволенні заяви їй було відмовлено.
Паспорт громадянина України серії НОМЕР_3 заявниця отримала 03.10.2006 року, тобто вже після народження доньки ОСОБА_6 . В цьому паспорті її прізвище вказано як « ОСОБА_4 ».
Неможливість внесення змін до актового запису про народження доньки з метою зміни прізвища дитини, матері та батька з « ОСОБА_3 » на ОСОБА_4 » роблять неможливим оформлення набуття її донькою – ОСОБА_2 , громадянства України та подальше отримання нею паспорта громадянина України. У зв`язку з цим, виникла необхідність встановити факт родинних відносин між нею та її донькою.
Ухвалою суду від 29.12.2021 року відкрито провадження по справі в порядку окремого провадження та призначено до судового розгляду.
Заявниця ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, подала заяву, якою просила судове засідання провести у її відсутність (а.с.38).
Представник заінтересованої особи Болградський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Болградському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) до суду не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Начальник відділу надала до суду відзив, згідно якого заперечень проти розгляду справи по суті – не має, а також просить справу розглянути без її участі та участі представника Відділу (а.с.39).
Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази, які є в матеріалах справи, суд вважає, що заява є обґрунтованою і підлягає задоволенню за таких підстав.
Конституція України гарантує право кожного будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Юридичні факти - це обставини чи життєві факти, з якими норми права пов`язують виникнення, зміну або припинення правовідносин.
З точки зору права всі життєві факти, які так чи інакше зачіпають суспільні відносини поділяються на юридично значимі та юридично байдужі, з якими право не зв`язує будь-яких юридичних наслідків.
Таким чином, не всі життєві обставини є юридичними фактами. Життєві факти (обставини) стають юридичними фактами не самі по собі чи в силу будь-яких особливих властивостей, а в результаті визнання їх такими державою та закріплення у законі.
Так, ст.293 ЦПК України визначено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.293 ЦПК України в порядку окремого провадження розглядаються цивільні справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно положень ч.3 ст.294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Стаття 315 ч.1 п.1 ЦПК України визначено, що суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
При розгляді даної справи судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася донька заявниці по справі, ОСОБА_2 , в м. Болград Одеської області, про що оформлено свідоцтво про народження серії НОМЕР_2 , видане Відділом реєстрації актів цивільного стану Болградського районного управління юстиції Одеської області Одеської області 04.10.2006 року на підставі актового запису № 57, в якому батьки дитини вказані українською мовою: « ОСОБА_7 та ОСОБА_1 » (а.с.9). Згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян № 57 від 28 березня 2006 року, у актовому записі прізвище дитини, матері та батька записано « ОСОБА_3 ».
Листом Болградського РВ ГУ ДМС України в Одеській області від 10.10.2020 року заявниці відмовлено у оформленні підтвердження громадянства України доньки ОСОБА_2 внаслідок виявлених розбіжностей у документах: в свідоцтві про народження серії НОМЕР_2 від 04.10.2006 року прізвище дитини, матері та батька вказано « ОСОБА_4 », а в актовому записі про народження №57 від 28.03.2006 року, складеного відділом РАЦС Болградського РУЮ Одеської області прізвище дитини вказано « ОСОБА_3 », прізвище та ім`я матері вказано « ОСОБА_5 », прізвище батька – « ОСОБА_3 ».
ОСОБА_1 звернулась до Болградського РВ ДРАЦС Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) з заявою про внесення змін до актового запису про народження доньки №57 від 28.03.2006 року, але відповідно Висновку від 06.05.2021 року їй було відмовлено з наступних причини:
- в актовому записі про народження заявниці № 69 від 05.05.1979 року, складеного примерією Резень Кутузовського району Республіки Молдова, прізвище дитини вказано « ОСОБА_8 », в неофіційному перекладі відміток з румунської мови на російську мову до зазначеного актового запису посадовою особою примерії Резень Кутузовського району Республіки Молдова зазначено: «виправлено прізвище дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_3 ». Також, в неофіційному перекладі відміток зазначена серія, номер, дата видачі дубліката свідоцтва про народження – НОМЕР_4 від 31.01.2006 року;
- в свідоцтві про народження серії НОМЕР_4 від 31.01.2006 року, виданого Головним управлінням цивільного стану Яловень Республіки Молдова, яке заявниця надала, її ім`я зазначено румунською мовою «« ОСОБА_9 », в перекладі з румунської на українську мову, прикріпленому до свідоцтва, її прізвище та ім`я зазначено « ОСОБА_10 »;
- в «Повідомленні щодо скасування виправлення та/або завершення акту про цивільний стан» серії AV-І 008857, яке вона надала, на початку документу вказано «Свідоцтво про народження серія НОМЕР_4 видане відділом ЗАЦС Яловень Республіки Молдова 31.01.2006 року на ім`я « ОСОБА_10 », але наприкінці зазначено, що вона, заявниця, змінила прізвище з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_4 » на підставі акту про укладення шлюбу № 6 від 21.01.2020 року зареєстрованого у ОСОБА_11 . Також в цьому перекладі зазначено, що цей документ видано у 2006 році, але зміна прізвища відбулася на підставі реєстрації шлюбу у 2020 році. В оригіналі документа «повідомлення щодо скасування виправлення та/або завершення акту про цивільний стан» серії AV-І 008857 від 11.05.2006 року, до якого прикріплений зазначений вище переклад, відомостей про шлюб № 6 від 21.01.2020 року зареєстрований відділом ЗАЦС Тараклія – немає;
- переклади свідоцтва про її, заявниці, народження та «Повідомлення щодо скасування виправлення та/або завершення акту про цивільний стан» серії AV-І 008857 від 11.05.2006 року містять суперечливі відомості, та данні які не підтверджуються актовим записом про її народження;
- в паспорті громадянина України заявниці серії НОМЕР_3 , виданому Болградським РВ УМВС України в Одеській області від 03.10.2006 року, її прізвище вказано « ОСОБА_4 »;
- заявницею не було надано документів, які б підтверджували факт прийняття нею громадянства України.
Вказана відмова унеможливлює оформлення набуття її донькою – ОСОБА_2 , громадянства України та подальше отримання нею паспорта.
Досліджуючи факти наявності родинного зв`язку ОСОБА_1 та ОСОБА_2 як матері та доньки, суд встановив наступне.
Згідно паспорту заявниці ОСОБА_1 серії НОМЕР_3 , виданого 03.10.2006 року Болградським РВ УМВС України в Одеській області, на сторінці «Особливі відмітки» записані усі діти заявниці, та першою дитиною є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.7-8).
З копії довідки № 17 виданої 28.09.2006 року Відділом РАЦС Болградського районного управління юстиції Одеської області вбачається, що у Книзі реєстрації актів про народження у відділі реєстрації актів цивільного стану Болградського районного управління юстиції Одеської області 28 березня 2006року зроблено запис № 57 про народження дитини ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мати – ОСОБА_1 , батько - ОСОБА_7 . Відомості про батька записані за заявою матері згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України (а.с.14).
Відповідно до копії посвідчення «Мати-героїня» № 190/2019 від 06.05.2019 року, серії НОМЕР_5 , заявниці ОСОБА_1 присвоєно почесне звання «Мати-героїня», яка народила та виховує п`ятьох дітей (а.с.15).
Згідно копії посвідчення № НОМЕР_6 від 06.09.2010 року «Багатодітна сім`я», наданого Болградською райдержадміністрацією Одеської області, пред`явник посвідчення ОСОБА_1 має право на пільги, передбачені законодавством для багатодітних сімей, та в ньому записані усі п`ятеро дітей заявниці, старшою з котрих є донька ОСОБА_2 , 2006 року народження (а.с.16).
З Акту обстеження матеріально-побутових умов сім`ї № 386 від 03.11.2021 року, складеного Відділом соціального захисту населення Болградської міської ради Одеської області вбачається, що заявниця ОСОБА_1 проживає разом зі своїми п`ятьма дітьми, однією з яких є ОСОБА_6 , за адресою: АДРЕСА_1 (а.с.18).
Згідно характеристики на ученицю 9-А класу БЗЗСО № 3 ОСОБА_2 , дівчинка навчається у закладі з 2013 року, зарекомендувала себе як старанна, дисциплінована учениця. Мати, ОСОБА_1 , приділяє належну увагу вихованню доньки, цікавиться життям класу та школу, постійно відвідує батьківськи збори (а.с.20).
У відповідності до положень ст.ст.13, 81, 83 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом. Сторони та інші учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.
Згідно ст.82 ч.1 ЦПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.
Суд під час розгляду справи повинен безпосередньо дослідити докази у справі: ознайомитися з письмовими та електронними доказами, висновками експертів, поясненнями учасників справи, викладеними в заявах по суті справи, показаннями свідків, оглянути речові докази.
При розгляді даної справи предмет доказування доведений заявником відповідними доказами, при чому, їх аналіз дозволяє зробити висновок про те, що вони є належними, допустимими та достовірними як кожний окремо, так і у взаємному зв`язку в їх сукупності.
На підставі викладеного, вивчивши всі встановлені обставини, суд дійшов до висновку, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є рідною донькою заявниці ОСОБА_1 , а тому є всі підстави вважати встановленим факт родинних відносин між донькою та матір`ю.
Керуючись ст.ст.4, 10, 76-83, 95, 258, 259, 263-265, 268, 272, 273, 293-294, 315-319, 354, 355 ЦПК України, суд –
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Болградський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Болградському районі Одеської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.
Встановити юридичний факт, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка м. Болград Одеської області, яка записана в актовому запису про народження №57 від 28 березня 2006 року як « ОСОБА_3 », є рідною донькою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженки м. Яловень Республіки Молдова, РНОКПП - НОМЕР_1 .
Рішення суду може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Строк на апеляційне оскарження може бути поновлений в разі його пропуску з поважних причин
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя С.О.Висоцький
- Номер: 2-о/497/125/2021
- Опис: про встановлення факту родинних відносин
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 497/2447/2021
- Суд: Болградський районний суд Одеської області
- Суддя: Висоцький С.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.12.2021
- Дата етапу: 24.12.2021