Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133704898

20.01.2022


ПОСТАНОВА

Іменем України

20 січня 2022 року смт Шевченкове

Суддя Шевченківського районного суду Харківської області Тордія Е.Н. розглянувши адмі­ніст­ра­тивний матеріал №637/15/22 (3/637/8/22), який надійшов з ВПД №1 (Шевченкове) Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області у відношенні :

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, інд. код невідомий, проживає: АДРЕСА_1 ,

у скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


ВСТАНОВИВ:

Стислий зміст та фактично встановлені обставини.

З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 05 січня 2022 року, о 06.45 годині, гр. ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом автомобілем СНЕVRОLЕТ AVEO, державний номерний знак НОМЕР_1 , по автошляху «Чугуїв-Мілове» Куп`янського (Шевченківського) району Харківської області, не врахувала дорожньої обстановки, не вибрала безпечної швидкості руху, не впоралась з керуванням, та допустила з`їзд в кювет. В результаті чого, автомобіль отримав механічні пошкодження, чим порушив вимоги п.12.1 ПДР України. Потерпілих від даної пригоди немає. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Позиція учасників судового процесу.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася , про слухання справи була повідомлена належним чином. З пояснень до протоколу про адміністративне правопорушення вбачається ,що 05 січня 2022 року, о 06.45 годині,вона рухалась по автошляху «Чугуїв-Мілове» Куп`янського (Шевченківського) району Харківської області,з безпечною швидкістю до 40 км на годину , враховуючи погодні умови, але частина дороги була вкрита льодом , та нічим не оброблена , тому стався виїзд на узбіччя та кювет. В таких умовах вона не могла нічого зробити. Автомобіль механічних ушкоджень не зазнав , інших постраждалих від пригоди нема.

Суддя, дослідивши надані до справи докази дійшов наступного висновку.

Мотиви суду та застосовані правові норми.

Статтею 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність

Згідно ст. 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У відповідності до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст. 14 Закону України «Про дорожній рух» учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів.

До учасників дорожнього руху належать водії та пасажири транспортних засобів, пішоходи, велосипедисти, погоничі тварин.

Диспозиція ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що внаслідок порушення правил дорожнього руху учасниками дорожнього руху мають бути пошкоджено два і більше транспортних засобів або вантаж, автомобільні дороги, дорожні споруди чи інше майно.

Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення виражається у порушенні учасниками дорожнього руху Правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна (матеріальний склад).

Суб`єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі умислу або необережності.




Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.

Складання протоколу - це процесуальні дії суб`єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та в силу положень ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, є предметом оцінки суду у сукупності з іншими доказами при розгляді справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Протокол про адміністративне правопорушення, як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення), повинен відповідати вимогам ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Аналізуючи протокол про адміністративне правопорушення серія ААБ № 254177 від 05 січня 2022 року, суд дійшов до висновку, що він містіть лише формальні ознаки правопорушення, відомостей щодо наявності складу правопорушення скоєння ОСОБА_1 вищевказаного правопорушення протокол не містить.

Як вбачається з матеріалів справи, висновку поліцейського слідчого від 05 січня 2022 року, за фактом ДТП яка мала місце 05 січня 2022 року фактичних даних та обставин, які б свідчили про наявність ознак кримінального правопорушення, не має.

Відомості в ЄРДР за даним фактом ДТП, за ознаками кримінального правопорушення злочину, передбаченого ст. 286 Кримінального кодексу України - не вносилися.

В ході перевірки встановлено, що інших учасників ДТП немає, та автомобіль не зазнав механічних пошкоджень, про що зафіксовано в висновку слідчого від 05 січня 2022 року.

Протилежного з матеріалів справи (доказів) не вбачається та не встановлено.

Положеннями ст.280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що необхідною умовою для притягнення особи до адміністративної відповідальності є встановлення на підставі належних та допустимих доказів факту вчинення певного діяння такою особою та наявність в діянні цієї особи,що є суб`єктом правопорушення, всіх обов`язкових ознак складу певного адміністративного правопорушення.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Частини 1, 2 ст. 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Висновки суду щодо застосування адміністративного стягнення.

Враховуючи письмове пояснення ОСОБА_1 , надані суду докази, оцінивши їх у сукупності, суддя дійшов висновку, що вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення підтвердження не знайшла, а тому провадження у справі має бути закритим, за обставин відсутності складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до п.1 ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, за обставин відсутності події і складу адміністративного правопорушення.


На підставі викладеного, керуючись ст. 7,9, 124 ,247, 251, 256,280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-


ПОСТАНОВИВ:

Адміністративну справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити, в зв`язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.


Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Шевченківський районний суд Харківської області.


СУДДЯ









  • Номер: 3/637/8/22
  • Опис: керуючи авто не врахувала дорожньої обстановки , не вибрала безпечної швидкості руху, не впоралась з керуванням та допустила з’їзд в кювет
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 637/15/22
  • Суд: Шевченківський районний суд Харківської області
  • Суддя: Тордія Е.Н.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.01.2022
  • Дата етапу: 12.01.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація