Справа № 663/121/22
Провадження № 2/663/476/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2022 року м. Скадовськ
Суддя Скадовського районного суду Херсонської області Шульга К. М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб між нею та ОСОБА_2 , зареєстрований 30.06.2018 органом реєстрації актів цивільного стану в Скадовському районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.
За приписами частини 1 статті 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у статті 175 ЦПК України, а також вимогам статті 177 цього Кодексу.
Також при подачі позову до суду мають бути дотримані вимоги статті 95 ЦПК України.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ЦПК України.
Так, на порушення вимог статті 175 ЦПК України позовна заява не містить підтвердження позивачки про те, що нею не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Одночасно, враховуючи, що при реєстрації шлюбу позивачкою було змінено прізвище, у позовних вимогах слід зазначити, яке прізвище вона бажає залишити собі після розірвання шлюбу: теперішнє чи дошлюбне.
Крім того, відповідно до статті 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Позивачем до поданої позовної заяви долучено копії документів, які не містять ознаки їх належного засвідчення у порядку, встановленому чинним законодавством України, а також не зазначено про наявність у заявника або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви, що також є порушенням статті 175 ЦПК України.
Таким чином, подана ОСОБА_1 позовна заява не відповідає вимогам наведених приписів процесуального законодавства, що унеможливлює відкриття провадження у справі.
Відповідно до частини 1 статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Враховуючи викладене, даний позов підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних вище недоліків.
Керуючись статтями 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, залишити без руху.
Призначити позивачу строк для усунення вказаних недоліків протягом семи днів з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення вказаних недоліків в зазначений строк, позов буде вважатися не поданим і повертається позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Скадовського районного суду
Херсонської області К.М. Шульга