Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133733632

Справа № 310/10586/21

2/310/796/22



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2022 рокум. Бердянськ


Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі судді Полянчука Б.І., при секретарі Борисенко Д.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_1 про стягнення грошових коштів,

ВСТАНОВИВ:

АТ «Державний ощадний банк України» звернулось з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, вказуючи, що 04.12.2020 між АТ «Державний ощадний банк України» та ОСОБА_1 було укладено договорі про споживчий кредит №209/0214 у сумі 50000,00 грн. на строк 60 місяців з терміном остаточного повернення кредиту не пізніше 03.12.2025 року зі сплатою 30% за користування кредитом. ОСОБА_1 шляхом підписання Договору надав згоду на отримання кредиту на умовах цього Договору, зобов`язується здійснювати повернення кредиту рівними частинами та сплачувати проценти. Нараховані банком на залишок основної суми боргу за кредитом щомісячно, до 04 числа місяця, наступного за звітним, починаючи з січня 2021, шляхом внесення власних коштів на поточний рахунок. Відповідач належним чином не виконує свої зобов`язання за кредитним договором, в результаті чого станом на 27.10.2021 виникла заборгованість в сумі 50767,51 грн., яку позивач просив стягнути з ОСОБА_1 , а також судові витрати в розмірі 2270,00 грн..

У судове засідання представник позивача не з`явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином, позовні вимоги підтримав, подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю.

Відповідач у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

З`ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що 04.12.2020 між АТ «Державний ощадний банк» та ОСОБА_1 укладено договір про споживчий кредит №209/0214, яким останній отримав грошові кошти у сумі 50000,00 грн. на строк 60 місяців, з терміном остаточного повернення кредиту не пізніше 03.12.2025 зі сплатою 30% за користування кредитом (а.с. 7-12).

Пунктом 3.3.3 Кредитного договору передбачено, що Позичальник зобов`язується здійснювати повернення Кредиту рівними частками в розмірі 833,23 грн. та сплату процентів, нарахованих банком на залишок основної суми боргу за Кредитом, щомісячно до 04 числа місяця, наступного за звітним, починаючи із січня 2021 року.

Банк має право у випадку, якщо будуть мати місце будь-які або можливі всі випадки невиконання позичальником взятих на себе обов`язків та недотримання умов, передбачених договором та/або договорами забезпечення (за наявності) та або іншими договорами, укладеними позичальником з банком, вимагати повернення суми кредиту та сплати всієї суми нарахованих процентів за користування кредитом, строк сплати яких ще не настав, в повному обсязі у тому в тому числі, але не виключено, у разі якщо відбулася будь-яка із наступних подій (п. 3.9.1): затримання сплати частини основної суми боргу за кредитом та/або процентів за користування кредитом на один місяць (3.9.1.1).

При виникненні простроченої заборгованості за основною сумою боргу за кредитом та/або процентами більш ніж на один місяць, а також у інших випадках, передбачених цим договором, вимагати дострокового повернення кредиту, сплати нарахованих процентів та інших платежів за цим договором та стягнути заборгованість у примусовому порядку.

Позивач свої зобов`язання виконав у повному обсязі, надав відповідачу кредитні кошти в сумі 50 000,00 грн. Відповідач не сплачував банку грошові кошти для погашення заборгованості за кредитом, відсотками, а також іншими витратами відповідно до умов кредитного договору, що підтверджується розрахунками заборгованості.

Згідно розрахунку, заборгованість відповідача перед банком станом на 27.10.2021 становить 50767,51 грн., яка складається з: 46176,22 грн. - загальна сума прострочених чергових платежів за кредитом, 3600,62 грн. - загальна сума заборгованості по сплаті прострочених процентів за користування кредитом, 436,04 грн. - 3 % річних за несвоєчасне погашення основного боргу, 46,77 грн. - 3 % річних за несвоєчасне погашення процентів за користування кредитом, 436,61 грн. - втрати від інфляції за несвоєчасне погашення основного боргу, 71,25 грн. - втрати від інфляції за несвоєчасне погашення процентів за користування кредитом(а.с. 15-16).

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальнику у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Частиною 1 ст. 1048 ЦК України розмір і порядок отримання процентів за договором позики встановлюється договором. Правила ст. 1048 ЦК України поширюються і на відносини за кредитним договором (ч. 2 ст. 1054 ЦК України).

Частиною 1 ст. 520 ЦК України передбачено, що якщо у зобов`язанні, встановлений строк (термін) то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

У відповідності до ст. 527 ЦК України боржник зобов`язаний виконати свої зобов`язання і на підставі ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Статтею 610 ЦК України, передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Відповідно до ч. 1 ст. 611 ЦК України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором.

Стаття 625 ЦК України передбачає, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Суд вважає, що за встановлених обставин позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки відповідач не виконує взятих на себе за договором зобов`язань.

Відповідно до ст.141 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Керуючись ст. ст. 141, 259, 263-265, 273, 280-282, 354, 355 ЦПК України, ст. ст. 520, 526, 527, 610, 625,1048, 1054 ЦК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 . реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) на користь Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 00032129, місцезнаходження: м. Київ, вул. Госпітальна, буд. 12-Г) заборгованість за кредитним договором в сумі 50767,51 грн. та 2270,00 грн. судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено в день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.


Суддя



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація