Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133734438

                                               Справа № 755/18199/21

                                                                       2-о/310/62/22



УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


18 січня 2022 рокум. Бердянськ


               Суддя Бердянського міськрайонного суду Запорізької області Полянчук Б.І., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту смерті, заінтересована особа Дніпровський районний у місті Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ),

ВСТАНОВИВ:

                ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про встановлення факту смерті, заінтересована особа Дніпровський районний у місті Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).

               Згідно ч.3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

               Згідно ст. 316 ЦПК України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

               Статтею 317 ЦПК України передбачено, заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

               Виходячи з вимог ст.ст. 316,317 ЦПК України заява про встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території України може бути подана за місцем проживання (перебування) заявника до суду за межами такої території України.

               Із копії паспорта ОСОБА_1 вбачається, що її місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .

               Водночас заявник надав суду довідку від 17.10.2017 про взяття її на облік як внутрішньо переміщеної особи, відповідно до якої, фактичне місце проживання/перебування ОСОБА_1 зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 , тому справа підсудна Краматорському міському суду Донецької області.

               Відповідно до п.1 ч. 1 та ч. 3 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

               За викладених обставин цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту смерті, заінтересована особа Дніпровський районний у місті Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) слід передати до Краматорського міського суду Донецької області, оскільки її розгляд належить до підсудності цього суду.

               Керуючись ст.ст. 258-261,316,353-355 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

               Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту смерті, заінтересована особа Дніпровський районний у місті Києві відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) передати на розгляд до Краматорського міського суду Донецької області.

               Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України.

               Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

               Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

               Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту ухвали.

               Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

               Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

               Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.


               Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація