копія
Справа №2-221/2011
ЗАОЧНЕ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 лютого 2011 року Конотопський міськрайонний суд Сумської області
в складі: головуючого-судді Разумової І.Є.
при секретарі Цукановій О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Конотоп справу за позовом публічного акціонерного товариства комерційного банку ?риватБанк” в особі Сумської філії до ОСОБА_1 про стягнення 18668 грн. 37 коп. заборгованості за кредитним договором ,
ВСТАНОВИВ:
ПАТ КБ “ПриватБанк” в особі Сумської філії звернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача 18668 грн. 37 коп. заборгованості за кредитним договором, мотивуючи тим, що 30 липня 2007 року між банком та відповідачем був укладений договір про надання останньому кредиту в розмірі 1500 доларів США у вигляді встановленого кредитного ліміту на платіжну картку зі сплатою 18% річних на суму залишку заборгованості за кредитом з кінцевим терміном повернення, що відповідає строку дії картки. Договір складався із заяви позичальника, умов надання банківських послуг та правил користування платіжною карткою. Відповідач належним чином умови договору не виконував. Тому станом на 7 грудня 2010 року заборгованість за кредитним договором склала 2345,27 доларів США, з яких: заборгованість за кредитом – 1460,69 доларів США, заборгованість по нарахованим відсоткам – 713,08 доларів США, штраф (фіксована частина) - 62,81 доларів США, штраф (процентна складова) - 108,69 доларів США. Вищевказана сума боргу відповідно до курсу долара США 7,96 складає 18668,37 грн. Також просять стягнути з відповідача 186,68 грн. судового збору, 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 1106,40 грн. витрат на правову допомогу.
Представник позивача в судове засідання не з”явився, надіслали заяву про розгляд справи в їх відсутності, позовні вимоги підтримують в повному обсязі, проти винесення заочного рішення не заперечують (а.с.25,29).
Відповідач ОСОБА_1 повторно не з”явився в судове засідання, про розгляд справи повідомлений у встановленому порядку (а.с.28), про причини неявки не сповістив, заяви про розгляд справи без його участі чи про відкладення розгляду справи не надав, тому справа розглядалася за відсутності відповідача у порядку заочного провадження з дотриманням вимог, встановлених законом.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню таким чином.
Згідно ст.1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов”язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов”язується повернути кредит та сплатити відсотки.
Згідно умов та правил надання банківських послуг ПАТ КБ “ПриватБанк” договір про надання банківських послуг складається із: заяви, пам”ятки клієнта, умов та правил надання банківських послуг, тарифів (а.с.9,10).
Із заяви ОСОБА_1 від 30 липня 2007 року КБ “ПриватБанк” вбачається, що відповідач просив відкрити рахунок, видати картку, погодився, що сума кредитного ліміту складатиме 1500 доларів США на строк до 6 листопада 2017 року, базова процентна ставка - 1,5% у місяць із розрахунку 360 днів на рік (а.с.8).
Згідно розрахунку ПАТ КБ “Приватбанк” ОСОБА_1 станом на 7 грудня 2010 року має заборгованість за кредитом в сумі 1460,69 доларів США, заборгованість за процентами- 713,08 доларів США, штраф (фіксована частина) - 62,81 доларів США, штраф (процентна складова) - 108,69 доларів США, загальна сума – 2345,27 доларів США (а.с.5,6).
Згідно ч.1 ст.99 Конституції України грошовою одиницею України є гривня.
В ст.192 ЦК України також зазначено, що законним платіжним засобом, обов”язковим до приймання за номінальною вартістю на всій території України, є грошова одиниця - гривня. Іноземна валюта може використовуватися в Україні у випадках і в порядку, встановлених законом.
В п.14 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 14 “Про судове рішення у цивільній справі” теж вказано, що суд має право ухвалити рішення про стягнення грошової суми в іноземній валюті з правовідносин, які виникли при здійсненні валютних операцій, у випадках і в порядку, встановлених законом (ч.2 ст.192, ч.3 ст.533 ЦК України; Декрет Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 “Про систему валютного регулювання і валютного контролю”).
Отже, з урахуванням визначеного вище, слід стягнути заборгованість в грошовій одиниці України - гривні відповідно до офіційного курсу долару США, встановленого Національним банком України на день ухвалення рішення, який станом на 10 лютого 2011 року складає 794,3 грн. за 100 доларів США (а.с.30).
Таким чином, розмір заборгованості становить 18628,48 грн. (2345,27 доларів США х 794,3 : 100).
Позивач також просить стягнути з відповідача витрати на правову допомогу в розмірі 1106,40 грн. (а.с.12зв.)
Відповідно до ч.2 ст.84 ЦПК України граничний розмір компенсації витрат на правову допомогу встановлюється законом.
На даний час це питання врегульоване Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2006 р. №590 “ Про граничні розміри компенсації витрат, пов”язаних з розглядом цивільних та адміністративних справ, і порядок їх компенсації за рахунок держави”.
Так, граничний розмір таких витрат стороні, на користь якої ухвалено рішення у цивільній справі у випадку, якщо компенсація сплачується іншою стороною, не повинен перевищувати суму, що обчислюється з огляду на те, що зазначеній особі виплачується 40% розміру мінімальної заробітної плати за годину її роботи, яка в грудні 2010 року становила 922 грн. Тому витрати за три години складають 1106,40 грн.(922 грн. х 40% х 3).
Враховуючи вищевикладене, з відповідача на користь позивача слід стягнути 18628 грн. 48 коп. заборгованості за кредитним договором, 186 грн. 28 коп. судового збору, 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 1106 грн. 40 коп витрат на правову допомогу .
Керуючись ст. 99 Конституції України, ст.192,1054,526,527, ч.1 ст.530, ст.549,550,612,625 ЦК України, ст.10,60,212,88,84 ЦПК України,
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь публічного акціонерного товариства комерційний банк ?риватБанк” 18628 грн. 48 коп. заборгованості за кредитним договором від 30 липня 2007 року, 186 грн. 28 коп. судового збору, 120 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 1106 грн. 40 коп витрат на правову допомогу, загалом – 20041 (двадцять тисяч сорок одну) грн. 16 коп.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Рішення може бути оскаржено позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Конотопський міськрайонний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особою, яка брала участь у справі, але не була присутня в судовому засіданні, - протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.
Суддя Конотопського
міськрайонного суду І.Є.Разумова