Судове рішення #133735250

Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області


               Справа № 483/51/22

Провадження № 3/483/56/2022


П О С Т А Н О В А

Іменем України


20 січня 2022 року   м. Очаків


Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Казанлі Л.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що передбачене ч. 3 ст. 184 КУпАП, відносно

ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Дніпровське Миколаївського району Миколаївської області, є пенсіонеркою, матір`ю-вихователем дитячого будинку сімейного типу, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , –

В С Т А Н О В И Л А :


Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не в повній мірі виконувала передбачені законом обов`язки щодо виховання неповнолітнього ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , внаслідок чого останній 22 грудня 2021 року о 22 год. 35 хв. разом з ОСОБА_3 , 2007 року народження, з хуліганських мотивів, пошкодили дві паркові фігури «Фіксики», чим вчинив дрібне хуліганство, однак не досяг віку, з якого настає відповідальність.

Під час розгляду справи ОСОБА_1 винною себе у вчиненні інкримінованого їй правопорушення не визнала.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, дійшла такого.

Частиною 3 ст. 184 КУпАП встановлено відповідальність за вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом.

Статтею 173 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Виходячи з диспозиції цієї норми закону, об`єктивна сторона цього адміністративного правопорушення полягає у порушенні громадського порядку, а його суб`єктивна сторона характеризується умисною формою вини і обов`язковим мотивом – неповагою до суспільства (хуліганські спонукання), тобто прагненням показати свою зневагу до існуючих правил і норм поведінки в суспільстві, самоутвердитися за рахунок приниження інших осіб, протиставити себе іншим громадянам, суспільству, державі.

Істотною ознакою презумпції невинуватості, що закріплена в ст. 7 КУпАП, є те, що ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні протиправного діяння. З цього випливає, що обов`язок доводити вину особи покладається на обвинувача, тобто на органи та посадових осіб, які встановили факт скоєння протиправного вчинку і порушили провадження в справі.

Відповідно до приписів ст.ст. 252, 254, 255, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є не тільки джерелом доказів у справі, але й актом обвинувачення у вчиненні конкретного адміністративного правопорушення.

Разом із тим, у протоколі про це адміністративне правопорушення не вказано, спокій яких саме громадян порушив неповнолітній ОСОБА_2 та в чому проявилось порушення громадського порядку.

Надані суду в якості доказів письмові пояснення ОСОБА_4 та ОСОБА_5 вказані вище висновки не спростовують, адже не містять доказів на підтвердження вчинення неповнолітнім ОСОБА_2 саме дрібного хуліганства, адже сам факт пошкодження майна без настання наслідків, які б свідчили про порушення громадського порядку та спокою громадян, не утворюють склад правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП.

Проаналізувавши викладене вище, дійшла переконання, що суть інкримінованого ОСОБА_1 правопорушення з кваліфікацією її дій за ч. 3 ст. 184 КУпАП є сумнівною, а відтак це дає правові підстави констатувати, що у справі відсутні об`єктивні та належні докази на підтвердження вини останньої у вчиненні інкримінованого їй правопорушення, в зв`язку з чим провадження у справі підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 247, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя –


П О С Т А Н О В И Л А :


Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, що передбачене ч. 3 ст. 184 КУпАП, – закрити за відсутністю в її діях складу цього правопорушення.


Постанову протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області особою, щодо якої її винесено, або її захисником.




Суддя:







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація