Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133736461


Справа №: 653/2681/21

Провадження № 3/653/1578/21


П О С Т А Н О В А

іменем України


26 жовтня 2021 року                                                         м. Генічеськ


Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Берлімова Ю.Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНПП-невідомий, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності протягом року притягувався 05 червня 2021 року та 16 червня 2021 року за ч. 1 ст. 187 КУпАП,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КпАП України,

ВСТАНОВИВ:

На ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731621 від 14 серпня 2021 року, а саме за те, що 06 серпня 2021 року на момент перевірки о 23 годині 15 хв. адміннаглядний ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання, чим порушив встановлений відносно нього 29 квітня 2021 року Генічеським районним судом Херсонської області адміністративний нагляд, строком на один рік, де одним з обмежень є заборона виходу з будинку за місцем мешкання з 22.00 години до 06.00 годин.

Також, на ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731622 від 14 серпня 2021 року, а саме за те, що 07 серпня 2021 року на момент перевірки о 22 годині 34 хв. адміннаглядний ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання, чим порушив встановлений відносно нього 29 квітня 2021 року Генічеським районним судом Херсонської області адміністративний нагляд, строком на один рік, де одним з обмежень є заборона виходу з будинку за місцем мешкання з 22.00 години до 06.00 годин.

Ще, на ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731623 від 14 серпня 2021 року, а саме за те, що 09 серпня 2021 року на момент перевірки о 01 годині 29 хв. адміннаглядний ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання, чим порушив встановлений відносно нього 29 квітня 2021 року Генічеським районним судом Херсонської області адміністративний нагляд, строком на один рік, де одним з обмежень є заборона виходу з будинку за місцем мешкання з 22.00 години до 06.00 годин.

Також, відносно ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731624 від 14 серпня 2021 року, а саме за те, що 09 серпня 2021 року на момент перевірки о 23 годині 06 хв. адміннаглядний ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання, чим порушив встановлений відносно нього 29 квітня 2021 року Генічеським районним судом Херсонської області адміністративний нагляд, строком на один рік, де одним з обмежень є заборона виходу з будинку за місцем мешкання з 22.00 години до 06.00 годин.

Крім того, на ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ №731625 від 14 серпня 2021 року, а саме за те, що 11 серпня 2021 року на момент перевірки о 23 годині 57 хв. адміннаглядний ОСОБА_1 був відсутній за місцем мешкання, чим порушив встановлений відносно нього 29 квітня 2021 року Генічеським районним судом Херсонської області адміністративний нагляд, строком на один рік, де одним з обмежень є заборона виходу з будинку за місцем мешкання з 22.00 години до 06.00 годин.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст. 187 КУпАП.

До судового засідання ОСОБА_1 не з`явився, будучі належним чином повідомленим про день, час та місце розгляду справи, шляхом направлення судової повістки. Привід відносно ОСОБА_1 не виконано, рапорті не надано.

Вiдповiдно до ст. 268 КУпАП, за таких обставин, справа може бути розглянута за відсутності правопорушника.

Дослідивши матеріали справ про адміністративне правопорушення та письмові докази, суддя приходить до наступного.

Відповідно до ч. ч. 1, 2, 3 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу проводиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які матеріали і фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.

Частиною 1 ст. 254 КУпАП передбачено, що при вчиненні адміністративного правопорушення складається протокол.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

За своїм призначенням адміністративний протокол є процесуальним документом, який з припущенням свідчить про вчинення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, проступку.

Правильність та точність складання адміністративного протоколу впливає на набування ним доказової сили, однак, виходячи з приписів статті 251 КУпАП, наявність протоколу не є достатньою підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно із ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

       Таким чином, обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення. Однак, достовірність доказів, які є сумнівними, та відсутність доказів зібраних особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення, є неприпустимою, оскільки суперечить позиції ЄСПЛ, а також Конституційного Суду України та порушує презумпцію невинуватості особи.

       Так, ч. 2 ст. 187 КУпАП передбачає, що адміністративна відповідальність наступає за скоєння адміністративного правопорушення, а саме: дії, передбачених частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Дослідивши матеріали, приходжу до висновку, що у наданих матеріалах справ про адміністративне правопорушення відсутні докази вини ОСОБА_1 у вчинені адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки не надано жодних доказів про притягнення особи до адміністративної відповідальності за частиною 1 даної статті на протязі року, окрім того, свідків вчиненого правопорушення не допитано, інших доказів не додано, а тому провадження у справі необхідно закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст. 247 ч.1 п.1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності в діянні особи складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. 221, ч.1ст. 247 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч. 2 ст.187 КпАП України - закрити у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду через Генічеський районний суд Херсонської області на протязі десяти днів.




Суддя Генічеського районного суду Ю. Г. Берлімова





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація