Судове рішення #1337637
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 

23 квітня 2007 року                     справа № 1-116-2007                           м. Нововолинськ

 

Нововолинський міський суд  Волинської області в складі:

головуючого судді                         Ференс-Піжук О.Р.

при секретарі                                  Тимовській Н.В.

за участю прокурора                      Вовк С.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Нововолинську кримінальну справу про обвинувачення

        ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м.Нововолинська, українки, громадянки України, розлученої, з професійно-технічною освітою, не працюючої, не судимої, проживаючої АДРЕСА_1

у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 358 КК України,

 

встановив:

 

Підсудна ОСОБА_1. в жовтні 2006 року, переслідуючи корисливий мотив, скориставшись завідомо підробленою довідкою про середньоденну заробітну плату вих. №125 від 30 жовтня 2006 року та трудовою книжкою на ім'я, в яку внесено неправдиві відомості, звернулась в Нововолинський міський центр зайнятості, де їй було надано статус безробітної та призначена виплата допомоги по безробіттю з 25 жовтня 2006 року по 19 жовтня 2007 року на підставі п.п. 1, 3, 4 ст. 22 та п. 1 ст. 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття" яку вона отримала 29 листопада 2006 року в сумі 64 грн. 15 коп. та 5 грудня 2006 року у сумі 201 грн. 66 коп.

Своїми умисними протиправними діями, що виразилися у використанні завідомо підроблених документів ОСОБА_1. вчинила злочин, передбачений ч. З ст. 358 КК України.

В судовому засіданні підсудна ОСОБА_1. свою вину у вчиненні злочину, що їй інкримінується, визнала повністю, пояснила, що на початку 2006 року в м. Луцьку вона познайомилася з жінкою на ім'я ОСОБА_2, яка запропонувала їй допомогу в оформленні документів для постановки на облік в центр зайнятості та отримання допомоги по безробіттю. В кінці вересня 2006 року, попередньо домовившись з ОСОБА_2 по телефону, ОСОБА_1. передала останній необхідні документи, а саме трудову книжку, паспорт, ідентифікаційний код. 12 жовтня 2006 року ОСОБА_2 віддала ОСОБА_1. паспорт та трудову книжку з неправдивим записом про те, що ОСОБА_1. працювала транспортувальником 3-го розряду ТзОВ "Трікад ЛТД" в період часу з 06 грудня 2006 року по 11 жовтня 2006 року. Крім того, ОСОБА_2 сказала ОСОБА_1., що пустий бланк про розмір заробітної плати, який їй дадуть в центрі зайнятості, вона має передати їй для заповнення. 25 жовтня 2006 року

ОСОБА_1. встала на облік в центр зайнятості, пред'явивши при цьому трудову книжку з фіктивним записом про останнє місце роботи, паспорт та ідентифікаційний код. Через кілька тижнів вони знову зустрілись, при чому ОСОБА_2 передала ОСОБА_1. фіктивну довідку про середньоденну заробітну плату за 6 місяців 2006 року з відтиском печатки ТзОВ "Трікад ЛТД" та підписом головного бухгалтера. Вказану довідку ОСОБА_1. занесла в бухгалтерію центру зайнятості, де їй нарахували грошову допомогу по безробіттю на ощадкнижку, з якої вона на початку грудня 2006 року зняла гроші в сумі 64 грн. 15 коп., а в кінці грудня 2006 року в сумі 201 грн. 24 листопада 2006 року ОСОБА_1. прийшла в центр зайнятості на відмітку, де її викликали на співбесіду, під час якої вона повідомила, що скористалася завідомо підробленими документами і незаконно отримала допомогу по безробіттю. Зазначила, що на даний час повністю усунула збитки, завдані злочином.

ОСОБА_1. в судовому засіданні заявила клопотання про закриття кримінальної справи та звільнення її від кримінальної відповідальності на підставі ст.45 КК України у зв'язку з дійовим каяттям. Своє клопотання мотивувала тим, що вчинила злочин невеликої тяжкості, вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро розкаялася у скоєному, активно сприяла розкриттю злочину, відшкодувала шкоду, завдану злочином.

Прокурор не заперечує щодо закриття кримінальної справи за дійовим каяттям згідно ст.45 КК України і вважає, що є всі підстави для закриття справи, оскільки підсудна вчинила злочин невеликої тяжкості, щиро розкаюється, притягується до кримінальної відповідальності вперше, в результаті вчинення протиправних дій збитки відшкодовано.

Відповідно до ст. 45 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Заслухавши підсудну, думку прокурора, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про можливість застосування ст.45 КК України до ОСОБА_1. і звільнення її від кримінальної відповідальності.

Керуючись ст.7-2 КПК, 282 КПК України, ст.45 КК України, суд,

 

постановив:

 

Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ч.З ст. 358 КК України у зв'язку з дійовим каяттям та закрити провадження в даній кримінальній справі.

Міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд скасувати.

На постанову може бути подано апеляції протягом семи діб з дня її

винесення до апеляційного суду Волинської області через Нововолинський

міський суд.          

  • Номер: 11/794/30/15
  • Опис:
  • Тип справи: на справу (провадження) кримінального судочинства за апеляцією
  • Номер справи: 1-116/2007
  • Суд: Апеляційний суд Чернівецької області
  • Суддя: Ференс-Піжук О.Р.
  • Результати справи: Постановлено нову ухвалу із скасуванням ухвали ( постанови) суду першої інстанції
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.11.2015
  • Дата етапу: 26.11.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація