- яка притягається до адмін. відповідальності: Триков Роман Олександрович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 263/441/22
Провадження № 3/263/1000/2022
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 січня 2022 року м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області Федоренко Тетяна Іванівна розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Донецькій області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.3 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
В С Т А Н О В И В :
04.01.2022 року приблизно о 00-29 год. на пр. Металургів, біля буд.60 у Центральному районі м. Маріуполя, ОСОБА_1 , керував транспортним засобом ЗАЗ Daewoo Lanos, державний номер НОМЕР_2 , будучи тимчасово обмеженим у праві керування транспортними засобами постановою Приморського відділу державної виконавчої служби м.Маріуполя № 60500932 від 11.03.2020 року, чим скоїв правопорушення, передбачене ч.3 ст.126 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не повідомив, про день та час розгляду справи був повідомлений своєчасно та належним чином у встановленому законом порядку, про що свідчить підпис у протоколі. Відповідно до протоколу серії ААБ № 281513 від 04.01.2022 року ОСОБА_1 був обізнаний про складання відносно нього зазначеного протоколу про адміністративне правопорушення та про його розгляд в суді, що засвідчують його підписи у відповідних графах, проте, жодних заходів з метою дізнатися про стан відомого йому судового провадження не вжив.
Беручи до уваги рішення Європейського Суду з прав людини у рішенні "Пономарьов проти України" від 03.04.2008 наголосив, що "сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження". Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу на приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи яка притягається до адміністративної відповідальності, безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття,сумлінного виконання обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності повинна добросовісно використовувати надані їй процесуальні права, не зловживати ними та зобов`язана демонструвати готовність брати участь у судовому розгляді і утримуватися від використання методів, які пов`язані зі зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби, передбачені законом для прискорення процедури слухання.
Відповідно до вимог ч.2 ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.125 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов`язковою.
За вказаних обставин суд вважає можливим розглянути справу, за відсутності особи, яка притягається до відповідальності, на підставі наявних матеріалів.
У відповідності до ч.3 ст.126 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Судом встановлено, що постановою державного виконавця Приморського ВДВС м.Маріуполя ГТУЮ у Донецькій області у виконавчому провадженні ВП 60500932 від 11.03.2020 року встановлено тимчасове обмеження ОСОБА_1 у праві керування транспортними засобами до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі згідно судового наказу №266/423/19 від 28.01.2019 року.
Факт вчинення адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ № 281513 від 04.01.2022 року, постановою про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, рапортом поліцейського, відеозаписом. Дослідивши матеріали справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, дані про особу, що вчинила адміністративне правопорушення, ступінь її вини, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, вважаю, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 126 КУпАП, тому необхідно призначити покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 місяці, у межах санкції статті. Згідно з вимогами ст.40-1КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягненню. На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 40-1, 126 ч. 3, 252, 284 КУпАП України, суддя
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 3 місяці.
Стягнути з ОСОБА_1 у дохід держави судовий збір у сумі 496,20 гривень.
Роз`яснити, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із ст. 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена безпосередньо до Донецького апеляційного суду або через Жовтневий районний суд міста Маріуполя Донецької області протягом десяти днів із дня її винесення.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців із дня її винесення. При оскарженні постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення скарги без задоволення.
Суддя Т. І. Федоренко
- Номер: 3/263/1000/2022
- Опис: 126 ч 3
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 263/441/22
- Суд: Жовтневий районний суд м. Маріуполя
- Суддя: Федоренко Т. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.01.2022
- Дата етапу: 24.01.2022