Судове рішення #133788524

Справа № 936/636/20

Провадження № 1-кс/936/25/2022

У Х В А Л А

25.01.2022 р.                                                  смт Воловець                  

       Слідчий суддя Воловецького районного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділення відділення поліції №2 Мукачівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з начальником Воловецького відділу Мукачівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань 26.07.2020 за №12020070090000137 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.194 КК України,


                                        встановила :

       19.01.2022 слідчий слідчого відділення відділення поліції № 2 Мукачівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Закарпатській області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з вищезазначеним клопотанням, погодженим з прокурором.

       Клопотання мотивовано тим, що у провадженні слідчого відділення поліції перебуває кримінальне провадження за №12020070090000137 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.194 КК України.

       Підставою внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стало те, що 26 липня 2020 року близько 02:20 години дві невстановлені особи умисно, з метою пошкодження та знищення майна, використовуючи пляшки із невстановленою легкозаймистою речовиною, за адресою АДРЕСА_1 , вчинили підпал вхідних дверей та одного вхідного вікна загального приміщення в якому знаходиться магазин «Рукавичка», приміщення обмінного пункту та приміщення з продажу канцелярських виробів, внаслідок чого було пошкоджено вхідні двері, вікно, морозильна камера та підвісна стеля в загальному коридорі.

       У даному кримінальному провадженні допитані свідки, проведені тимчасові доступи до речей та документів, отримані висновки експертних досліджень, однак кримінальне правопорушення (злочин) залишається нерозкритим.

       Наразі існує необхідність у повторному проведенні слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій та оперативно-розшукових заходів спрямованих на встановлення осіб причетних до вчинення вказаного злочину, так як особу злочинця не встановлено, повідомлення про підозру по даному факту нікому не здійснено.

       Кримінальне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 194 КК України відповідно до статті 12 КК України є тяжким злочином за вчинення якого передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 10 років; закриття даного кримінального провадження на підставі абзацу 14 частини 1 статті 284 КПК України та не продовження строку його досудового розслідування на більш тривалий період часу порушує право особи на справедливий суд, передбачений статтею 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

       Зважаючи на те, що 26.01.2022 закінчується вісімнадцятимісячний строк досудового розслідування по кримінальному провадженні, а в межах встановленого пунктом 2 частини 2 статті 219 КПК України строку, через складність провадження неможливо винести кінцеве рішення у встановленні кримінально-процесуальним кодексом строки, орган досудового розслідування вважає за необхідне звернутися із вказаним клопотанням до суду так як, існує необхідність у проведенні повторних слідчих (розшукових) дій спрямованих на встановлення осіб, що причетні до вчинення даного кримінального правопорушення.

       У судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з`явився, проте надав заяву у якій просив клопотання розглядати без його участі, вимоги клопотання підтримує в повному обсязі, просить задоволити.

       Згідно норми ч.4 ст. 107 КПК України, фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання не здійснювалася.

       Дослідивши додані до клопотання матеріали, слідчий суддя дійшла наступного висновку.

       Так, відповідно до ст.219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

       Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить:

       1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину;

       2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

       З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене:

       1) протягом сімдесяти двох годин - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку або затримання особи в порядку, передбаченому частиною четвертою статті 298-2 цього Кодексу;

       2) протягом двадцяти діб - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, якщо підозрюваний не визнає вину або необхідності проведення додаткових слідчих (розшукових) дій, або вчинення кримінального проступку неповнолітнім;

       3) протягом одного місяця - у разі повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку, якщо особою заявлено клопотання про проведення експертизи у випадку, передбаченому частиною другою статті 298-4 цього Кодексу;

       4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

       Строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

       1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;

       2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;

       3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

       Строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до винесення постанови про відновлення кримінального провадження, а також строк ознайомлення з матеріалами досудового розслідування сторонами кримінального провадження в порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу, не включається у строки, передбачені цією статтею.

       Строк із дня винесення постанови про зупинення кримінального провадження до дня її скасування слідчим суддею включається у строки, передбачені цією статтею.

       Загальний строк досудового розслідування при об`єднанні кримінальних проваджень у порядку, передбаченому статтею 217 цього Кодексу, визначається:

       1) у провадженнях, які розслідувалися в один проміжок часу, - шляхом поглинання меншого строку більшим;

       2) у провадженнях, які розслідувалися в різні проміжки часу, - шляхом додавання строків досудового розслідування по кожному із таких проваджень, які не пересікаються, в межах строків досудового розслідування злочину, який передбачає найбільш тривалий строк досудового розслідування з урахуванням можливості його продовження, передбаченої частиною другою цієї статті.

       Обрахований відповідно до частини четвертої цієї статті загальний строк досудового розслідування в об`єднаному кримінальному провадженні визначається прокурором, зазначеним у частині четвертій статті 295 цього Кодексу, про що ним виноситься відповідна постанова. У разі необхідності одночасно з обрахуванням загального строку в об`єднаному кримінальному провадженні може бути вирішено питання його продовження.

       Відповідно до ч.1 ст.294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений у частині другій статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу.

       Частиною 4 ст.294 КПК України визначено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

       Згідно з ч.4 ст.219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:

       1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;

       2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;

       3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

       У відповідності до ч.1 ст.295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

       Проведення досудового розслідування у розумні строки забезпечує прокурор, слідчий суддя (в частині строків розгляду питань, віднесених до його компетенції), а судового провадження - суд.

       У контексті кримінального провадження, Конституційний Суд України, у своєму рішенні від 30 січня 2003 року (справа про розгляд судом окремих постанов слідчого і прокурора) відзначив, що «поняття розумний строк досудового слідства є оціночним, тобто таким, що визначається у кожному конкретному випадку з огляду на сукупність усіх обставин вчинення і розслідування злочину». Визначення розумного строку досудового слідства залежить від багатьох факторів, включаючи обсяг і складність справи, кількість слідчих дій, число потерпілих та свідків, необхідність проведення експертиз та отримання висновків тощо. Але за будь-яких обставин строк досудового слідства не повинен перевищувати меж необхідності. Досудове слідство повинно бути закінчене у кожній справі без порушення права на справедливий судовий розгляд і права на ефективний засіб захисту, що передбачено ст.ст. 6, 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

       З матеріалів клопотання вбачається, що кримінальне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 194 КК України – відповідно до статті 12 КК України є тяжким злочином, за вчинення якого передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 10 років.

       У ході досудового розслідування кримінального провадження допитані свідки, проведені тимчасові доступи до речей та документів, отримані висновки експертних досліджень, однак кримінальне правопорушення (злочин) залишається нерозкритим, підозру по даному факту нікому не було оголошено.

       Враховуючи конкретні обставини справи, а також те, що 26.01.2022 закінчується вісімнадцятимісячний строк досудового розслідування по кримінальному провадженні, а в межах встановленого пунктом 2 частини 2 статті 219 КПК України строку, через складність провадження, неможливо винести кінцеве рішення у встановленні кримінально-процесуальним кодексом строки, з метою проведення повторних слідчих (розшукових) дій, спрямованих на встановлення осіб, що причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, слідчий суддя приходить висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню.

       Керуючись ст.ст. 294, 295-1, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

                                                постановила:

       Клопотання задоволити.

               Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань 26.07.2020 за №12020070090000137 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.194 КК України, в якому триває досудове розслідування, строком на дванадцять місяців- до 26.01.2023 року.

       Ухвала оскарженню не підлягає.


       Слідчий суддя: ОСОБА_1        

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація