Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133788597

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_______________________________________________________________________


УХВАЛА  



27 січня 2022 року м. ХарківСправа № 922/4986/21


Господарський суд Харківської області у складі:

судді Трофімова І.В.

за участю секретаря судового засідання Погорєлової О.В.; представників:

позивача – Ульяненко І.Г.;

відповідача – Спільник О.Г., Балканської А.А.,


розглянувши матеріали справи

за позовом  Фірми "Т.М.М." - Товариства з обмеженою відповідальністю,  м. Київ     

до   Східного міжобласного територіального відділення    Антимонопольного комітету України, м. Харків    

про   визнання недійсним рішення

 

ВСТАНОВИВ:


Фірма "Т.М.М." - Товариство з обмеженою відповідальністю звернулося до Господарського суду Харківської області з позовною заявою до Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним Рішення Адміністративної колегії східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 12.10.2021 №70/113-р/к у справі №1/02-11-17 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу. Також, позивач просить суд стягнути з відповідача витрати по оплаті судового збору.

Ухвалою суду від 20.12.2021 прийнято позовну заяву до розгляду в порядку загального позовного провадження, підготовче засідання по справі призначено на 10.01.2022 о 09:40.

06.01.2022 відповідач подав відзив (вх.229), який досліджено судом та приєднано до матеріалів справи.

Протокольною ухвалою від 10.01.2022 суд відклав підготовче засідання на 27.01.2022 о 10:00 (з урахуванням ухвали про виправлення описки).

25.01.2022 позивач подав відповідь на відзив (вх.1756), яку досліджено судом та приєднано до матеріалів справи.

У підготовче засідання 27.01.2022 прибули представники обох сторін. Представник позивача підтримав клопотання про витребування у Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України справи №1/02-11-17 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу, яке міститься в позовній заяві.

Представник відповідача проти задоволення вказаного клопотання заперечував, посилаючись на те, що всі необхідні докази ним надані разом із відзивом на позовну заяву.

Розглянувши матеріали справи та клопотання позивача про витребування доказів, суд зазначає таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Завданням підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті (ст. 177 ГПК України).

Згідно з ст. 42 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судових засіданнях, подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб, користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Відповідно до ст. 14 ГПК України суд розглядає справи в межах заявлених позовних вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.

Статтею 73 ГПК України передбачено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів (стаття 74 ГПК України).

За приписами ст. 80 ГПК України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви. Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом з поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.

Учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази, сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи, виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу (частина 2 статті 42 ГПК України). Відповідно до ч. 1 ст. 46 ГПК сторони користуються рівними процесуальними правами.

Відповідно до ст. 81 ГПК України учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій (разом з поданням позовної заяви позивачем) та третій (разом з поданням відзиву відповідачем або письмових пояснень третьої особи) статті 80 цього Кодексу.

Розглянувши доводи представника позивача щодо необхідності витребування доказів, причин неможливості отримати ці докази самостійно особою, яка подає клопотання, враховуючи обставини, які можуть підтвердити докази, про витребування яких заявлено клопотання, суд визнає обґрунтованим клопотання позивача про витребування у відповідача належним чином засвідчених копій матеріалів справи №1/02-11-17, оскільки вивчення матеріалів вказаної справи є необхідним для повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин, що входять до предмету доказування і мають істотне значення для правильного вирішення спору.

Згідно з ч. 3 ст. 177 ГПК України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин, що входять в предмет доказування і мають істотне значення для правильного вирішення спору по цій справі, суд вважає за необхідне, з власної ініціативи, продовжити строк проведення підготовчого провадження на тридцять днів.

Приймаючи до уваги витребування додаткових доказів та неможливість вирішення судом питань, які повинні бути розглянуті у підготовчому засіданні, відповідно до ст. 182 ГПК України, суд дійшов висновку про наявність підстав для відкладення підготовчого засідання.

Керуючись ст. 42, 80, 81, 177, 182, п.3 ч.2 ст.183, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд


УХВАЛИВ:


1. Клопотання позивача про витребування доказів – задовольнити.

2. Витребувати у Східного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України копію справи №1/02-11-17 про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу.

3. Продовжити строк проведення підготовчого засідання до 20 березня 2022 року включно.

4. Підготовче засідання відкласти на   "14" лютого 2022 р.  о  10:20   год.

5. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 128.


Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення.

Повний текст ухвали складено 27.01.2022.


Суддя І.В. Трофімов



  • Номер:
  • Опис: визнання недійсним рішення
  • Тип справи: Відновлення чи продовження процесуальних строків (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 922/4986/21
  • Суд: Східний апеляційний господарський суд
  • Суддя: Трофімов І.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 06.01.2023
  • Дата етапу: 06.01.2023
  • Номер:
  • Опис: про визнання недійсним рішення
  • Тип справи: Касацiйна скарга (подання)
  • Номер справи: 922/4986/21
  • Суд: Касаційний господарський суд
  • Суддя: Трофімов І.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.03.2023
  • Дата етапу: 14.03.2023
  • Номер:
  • Опис: про визнання недійсним рішення
  • Тип справи: Касацiйна скарга (подання)
  • Номер справи: 922/4986/21
  • Суд: Касаційний господарський суд
  • Суддя: Трофімов І.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено до судового розгляду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 14.03.2023
  • Дата етапу: 03.04.2023
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація