Судове рішення #13381453

Справа № 2 –366/ 2011  

 

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

  19 січня 2011 року. Джанкойський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого – судді        Старової Н.А.,  

при секретарі                        Лешко Ю.П.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду  міста Джанкоя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей,-  

  встановив:  

  ОСОБА_1  звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.  

Свої вимоги мотивує наступним. 24.09.1994 року зареєструвала  шлюб з відповідачем ОСОБА_2 Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей  – дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Діти проживають із нею та знаходяться на її утриманні.  Відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, є фізично здоровим, інших дітей не має, має дохід. Посилаючись на ст. ст. 180-183 Сімейного кодексу України просить стягнути з відповідача аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 800 грн. щомісяця на утримання двох дітей.  

У судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги. Пояснила, що від шлюбу з відповідачем мають двох дітей – дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. На цей час чоловік проживає окремо в Київської області та не надає матеріальної допомоги на утримання дітей. Відповідач не має інших дітей та непрацездатних осіб на утриманні, аліменти з нього не стягуються, за станом здоров’я відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу. Відповідач працює, але офіційно він не працевлаштований, їй відомо, що відповідач є слюсарем автомобілів та займається ремонтом автотранспортних засобів, має дохід, який має мінливий характер, у зв’язку з чим вона просить стягнути аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 800 грн.  

Відповідач ОСОБА_2  у судове засідання не з'явився, повідомлений про час та місце судового засіданні належним чином відповідно ч. 5 ст. 74 ЦПК України. Про причини неявки  відповідач суд не повідомив, заяви про відкладення судового засідання суду не надав. Позивачка  наполягає на заочному розгляді справи по суті позову без відповідача, підстав або предмету позову, розмір позовних вимог  не змінювала. Судом постановлено ухвалу про заочний розгляд справи.  

Суд, заслухавши позивача, дослідивши матеріали справи, докази, які надані сторонами,  вважає, що   позовні вимоги підлягають задоволенню частково.  

    Судом встановлено, що між сторонами 24.09.1994 року  зареєстрований шлюб Світловською сільською радою Джанкойського району  Автономної Республіки Крим, актовий запис № 13. Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей – дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвами про народження (а.с. 6,7).  

Відповідач не надає матеріальної допомоги, не бере участі в утриманні дітей, у зв'язку з чим, позивачка просить суд стягнути з нього аліменти на утримання дітей в твердій грошовій сумі в розмірі 800 грн. щомісяця на утримання двох дітей.  

Згідно ст. 181 СК України при відсутності укладеного в порядку передбаченому ст. 189 СК України між батьками договору про сплату аліментів на неповнолітню дитину та ненадання дитині утримання, аліменти стягуються у судовому порядку на користь того з батьків з ким проживає дитина та хто її утримує.  

Зазначене випливає також з п. 17 Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» №3 від 15 травня 2006 року, згідно якого за відсутності домовленості між батьками про сплату аліментів на дитину той з них, з ким вона проживає, вправі звернутися до суду з відповідним позовом. Відповідно до ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.  

Оскільки домовленості між батьками про сплату аліментів не встановлено, неповнолітні діти знаходяться на утримання позивача, ОСОБА_1 має право вимоги про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей.  

Відповідно до ст. 181 Сімейного кодексу України способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними.  

За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.  

Домовленості між сторонами щодо способів виконання обов’язку утримувати дитину не встановлено.  

Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини, стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення.  

Судом встановлено, що відповідач є працездатним, інших дітей та непрацездатних осіб на утриманні не має, має мінливий заробіток.  

Згідно положень ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.  

Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.  

Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.  

При визначенні розміру аліментів, суд враховує, що відповідно до     відповідно до  ст.141 СК України  мати та батько  мають рівні  права та обов’язки  відносно виховання та утримування дитини, на утриманні позивачки, яка не працює,  знаходиться дві неповнолітні дитини, а відповідач  є молодим, здоровим, працездатним чоловіком, який має відчувати відповідальність за своїх дітей та докладати зусиль, зокрема, працювати, щоб їх  забезпечити, відповідач інших осіб на утриманні не має, аліментів не сплачує,  не надав суду доказів, які б могли вплинути на розмір аліментів, що підлягають до стягнення, вважає що стягнення аліментів у розмірі 800 грн. на утримання двох дітей є розумним, справедливим, достатнім для утримання двох дітей.  

Разом з тим,  суд вважає необхідним відмовити в задоволенні вимог  про стягнення аліментів у розмірі  не менш ніж 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку з огляду на наступне. Згідно ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, але при визначенні аліментів у твердій грошовій сумі відповідно до  ч. 3 ст. 184 СК України зазначене положення ст. 182 СК України не застосовується.  

У відповідності зі ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.  

Згідно ст. 88 Цивільного процесуального кодексу України, суд стягує  з відповідача   судовий збір в доход держави у розмірі 51 гривні та   витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ у розмірі 120  гривень 00 копійок.  

Згідно з п.1 ч.1 ст.367 Цивільного процесуального кодексу України, суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.  

На підставі ст.ст. 180-183 Сімейного кодексу України,   керуючись ст.ст. 10,  212, 215, 224, 225, п. 1 ч. 1 ст.367 Цивільного процесуального кодексу України, -  

  вирішив:  

  Позовну заяву  ОСОБА_1 до ОСОБА_2  про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей -  задовольнити частково.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця с. Просторне Джанкойського району, Автономної Республіки Крим, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6, уродженки с. Світле Джанкойського району, Автономної Республіки Крим, проживаючої  за адресою: АДРЕСА_2 аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей - дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 в твердій грошовій сумі 800 (вісімсот) грн. 00 коп., що підлягають індексації відповідно до закону   щомісячно, починаючи з 27.09.2010  року та до повноліття  дітей.  

Стягнути з ОСОБА_2     судовий збір в доход держави у розмірі 51  гривні 00 копійок.  

Стягнути з ОСОБА_2   витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної  справи у розмірі 120  гривень 00 копійок.  

Допустити   негайне виконання рішення в частини стягнення аліментів у межах суми платежу  за один місяць.  

  Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, шляхом подання відповідачем письмової заяви про перегляд заочного рішення протягом 10 днів з дня отримання його копії.  

Рішення  може бути оскаржено в Апеляційний суд   Автономної Республіки Крим  через Джанкойський  міськрайонний суд Автономної Республіки Крим   протягом 10 днів з дня його проголошення, шляхом подання апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.  

   

Суддя                                                                     Н.А.Старова                                                            

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація