Судове рішення #1338345
Справа № 2-238/2007 p

 

Справа № 2-238/2007 p.

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

23 квітня    2007 року    Золочівський районний суд Харківської області у складі:

головуючого-судді                                 -  Юхименко О.М.

при секретарі                                          -  Озерській Ю.М.

за участю прокурора                              -  Бурикіна В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Золочів цивільну справу за позовом прокурора Золочівського району Харківської області в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Золочівського району, Харківської області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 про стягнення з ОСОБА_2 аліментів в твердій грошовій сумі в розмірі 100 грн та стягнення з ОСОБА_3 аліментів в розмірі Ул частини заробітку, щомісячно на користь малолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який знаходиться в Золочівському дитячому будинку змішаного типу, вказавши, що рішенням Золочівського районного суду Харківської області від 26 жовтня 2006 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були позбавлені батьківських прав по відношенню до їх малолітнього сина ОСОБА_1. З 23 листопада 2006 року дитина перебуває на повному утриманні в Золочівському дитячому будинку змішаного типу Золочівської районної ради Харківської області. Відповідачі участі в утриманні дитини не приймають. Матеріальної допомоги закладу, в якому знаходиться дитина не надають.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підпримав. Відповідачка ОСОБА_2 з пред'явленими позовними вимогами згодна. З пояснення ОСОБА_3, який на даний час відбуває покарання в Жовтневській виправній колонії Харківської області № 17 вбачається, що відповідач ОСОБА_3 з пред'явленими позовними вимогами згодний повністю

Суд, заслухавши пояснення сторін, законного представника Золочівського дитячого будинку змішаного типу, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає повному задоволенню з таких підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Ст. 180 Сімейного Кодексу України передбачає, що батьки зобов'язані утримувати своїх неповнолітніх дітей.

 

2

Відповідно до ч. 2 ст. 166 Сімейного Кодексу України особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов'язку щодо утримання дитини.

Рішенням Золочівського районного суду Харківської області від 26 жовтня 2006 року ОСОБА_2 та ОСОБА_3 позбавлені батьківських прав по відношенню до свого сина ОСОБА_1, 1998 року народження.

Згідно рішення виконкому Довжицької сільської ради Золочівського району Харківської області ОСОБА_1, 1998 року народження, направлено до державного дитячого закладу. З 23.11.2006 року він знаходиться на повному державному забезпеченні у Золочівському районному дитячому будинку змішаного типу, що підтверджується довідкою, наданою директором дитячого будинку (а.с.6)

Згідно з вимогами ст. 184 Сімейного Кодексу України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Оскільки відповідачка ОСОБА_2 не має постійного заробітку, на життя заробляє випадковими заробітками, суд вважає за необхідне призначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Згідно з вимогами ст. 181 Сімейного Кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу її матері, батька.

Відповідач ОСОБА_3 засуджений за скоєння злочину, на даний час відбуває покарання в колонії, фізично здоровий і повинен працювати, суд вважає за необхідне призначити розмір аліментів в розмірі 1/2 частини його заробітку.

Відповідно до ст. 193 ч. З Сімейного Кодексу України якщо батьки не беруть участі в утриманні дитини, влаштованої до державного або комунального закладу охорони здоров'я, навчального або іншого закладу, аліменти на дитину можуть бути стягнуті з них на загальних підставах.

Поскільки відповідно ст. 4 п.ЗО Декрету Кабінету Міністрів України органи прокуратури звільняються від сплати судових витрат за позовами, з якими вони звертаються до суду в інтересах громадян, то згідно ст. 88 ЦПК України, з відповідачів необхідно стягнути судовий збір на користь держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 166,180, 181, 184, 193 Сімейного Кодексу України, ст. ст.57-60, 88, 212-214, 367 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

 

З

 Позовні  вимоги     прокуратури  Золочівського  району,  Харківської області   в   інтересах   малолітнього   ОСОБА_1 -задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючої АДРЕСА_1 аліменти на користь малолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі в розмірі 100 грн. щомісячно, починаючи з 29.03.2007 року і до його повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму, установленого на одну дитину, перераховуючи їх на особистий рахунок ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 25 грн. 50 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 3 грн 75 коп.

Стягнути з ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого АДРЕСА_1, перебуваючого в Жовтневській виправній колонії Харківської області № 17 аліменти на користь малолітнього ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1Л частини заробітку, щомісячно, починаючи з 29.03.2007 року і до його повноліття, але не менше 30 % прожиткового мінімуму, установленого на одну дитину, перераховуючи їх на особистий рахунок ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_3 судовий збір на користь держави в сумі 25 грн. 50 коп.

Стягнути з ОСОБА_3 витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 3 грн 75 коп.

Рішення в частині стягнення аліментів за 1 місяць підлягає терміновому виконанню.

Рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Харківської області через суд шляхом подачі в 10 - денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачою її копії до апеляційного суду або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація