Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133873009

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.01.2022 Справа №607/13174/19


Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

головуючого                         ОСОБА_1 ,

за участю секретаря                 ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №1201921000000187 від 22 квітня 2019 року, відносно:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Тернополя, громадянина України, з вищою освітою, одруженого, на утриманні малолітня дитина, непрацюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не судимого,

за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України, за участю сторін кримінального провадження: прокурора – ОСОБА_4 , обвинуваченого – ОСОБА_3 , захисника – ОСОБА_5 , представника потерпілого – ОСОБА_6 ,-


В С Т А Н О В И В :

       В провадженні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області перебуває кримінальне провадження відносно ОСОБА_3 , який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України.

       Під час судового розгляду захисником ОСОБА_5 заявлено клопотання у порядку статей 322, 333 КПК України про надання тимчасового доступу до речей і документів. У вказаному клопотанні мотивовано підстави вважати, що речі і документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 , значення цих речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні, неможливість іншими способами отримати певні відомості, причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування. Крім того, долучено адвокатський запит та відповідь ІНФОРМАЦІЯ_3 (№882/6-4/19-00-53 від 27.07.2020) на нього щодо неможливості надання на такий запит затребуваної інформації.

Заслухавши учасників судового провадження щодо зазначеного клопотання, захисника та обвинуваченого, які клопотання підтримали та просили його задовольнити, прокурора, який не заперечив щодо задоволення клопотання, представника потерпілого, який поклався на думку суду, суд дійшов таких висновків.

Відповідно до ч.1 ст.333 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.

З положень ч.1 ст.160 КПК України вбачається, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Частиною 2 ст.333 КПК України врегульовано також законодавцем, що під час розгляду клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів, суд також враховує причини, через які доступ не був здійснений під час досудового розслідування.

Захисником наведено мотивування, чому це було неможливо, зокрема, коли вручено повідомлення про підозру, укладено з ним угоду як із захисником у цьому провадженні, підготовкою до розгляду клопотань про обрання запобіжних заходів та судового розгляду тощо.

Частиною 1 ст.159 КПК України встановлено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п.1, 2 ч.5 ст.163 КПК України, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Частиною 6 ст.163 КПК України передбачено, що суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

За таких обставин, суд проаналізувавши матеріали клопотання та долучені до нього документи у поєднанні з фактичними обставинами, якими захисник обумовлює доречність застосування такого типу заходу забезпечення кримінального провадження, вважає за можливе дане клопотання про тимчасовий доступ задовольнити, з урахуванням того, що є дійсними передумови, окреслені ст.333 КПК України.

Також, відповідно до ст. 333 КПК України, особа, яка під час судового провадження отримала речі і документи внаслідок здійснення тимчасового доступу до них, зобов`язана надати до них доступ у порядку, передбаченому статтею 290 цього Кодексу.

       На підставі викладеного та керуючись ст.ст.131-132, 159-166, 333, 350, 369-372, 376 КПК України, суд,-


П О С Т А Н О В И В:

       Клопотання захисника ОСОБА_5 задовольнити частково.

Надати дозвіл адвокату ОСОБА_5 на тимчасовий доступ до документів та вилучення їх копій, що перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_3 , а саме:

-Балансу (звіт про фінансовий стан, форма №1) та додатків (за наявності), які подавалися ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( АДРЕСА_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за 2014 рік (І квартал 2014 року, ІІ квартал 2014 року, ІІІ квартал 2014 року, річна 2014 року) та за 2015 рік (І квартал 2015 року, ІІ квартал 2015 року), а також «Звіт про рух коштів» форма №3 за всі вищевказані періоди.

Роз`яснити адвокату ОСОБА_5 , що він зобов`язаний надати доступ до матеріалів, отриманих внаслідок наданого йому за дорученням суду тимчасового доступу до матеріалів, учасникам судового провадження в порядку, передбаченому статтею 290 КПК України, та надати їх суду у п`ятиденний строк.

Обов`язок по наданню права (забезпечення) захиснику ОСОБА_5 тимчасового доступу до вказаних відомостей покласти на службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Строк дії цієї ухвали складає один місяць з дня її постановлення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і оскарженню не підлягає.




Головуючий суддяОСОБА_1




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація