Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #133895430


Михайлівський районний суд Запорізької області


Справа № 321/1791/21

Провадження № 2/321/86/2022


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


02 лютого 2022 року смт. Михайлівка


Михайлівський районний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді Олійника М.Ю.

за участю:

секретаря судового засідання Засько О.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Михайлівської селищної ради Василівського району Запорізької області, про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,


В С Т А Н О В И В:


В позовній заяві позивач ОСОБА_1 зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина на належне їй майно, а саме: квартира АДРЕСА_1 . В передбачений законом шестимісячний строк позивач не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, оскільки не був обізнаний про наявність у матері спадкового майна. При зверненні до нотаріальної контори позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину та рекомендовано звернутися до суду, оскільки був пропущений шестимісячний строк.

В судове засідання позивач ОСОБА_1 і його представник не з`явилися, але представник надав суду заяву з клопотанням про розгляд справи за їх відсутності, просить задовольнити позовні вимоги.

Представник відповідача Михайлівської селищної ради Василівського району Запорізької області у судове засідання не з`явився, відзив не подав, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив. За таких обставин, суд постановив у судовому засіданні ухвалу про заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів, в порядку статей 280, 281 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, з урахуванням відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані та підлягають задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 , що підтверджується свідоцтвом про смерть Серії НОМЕР_1 , виданого Виконавчи комітетом Пришибської селищної ради Василівського (Михайлівського) району Запорізької області (а.с. 6).

Згідно свідоцтва про народження Серії НОМЕР_2 , складеного російською мовою батьками « ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 записаны ОСОБА_3 и ОСОБА_2 » (а.с.7).

Відповідно до договору купівлі-продажу квартири від 3 листопада 2005 року, ОСОБА_2 належить квартира АДРЕСА_1 (а.с.8).

Згідно витягу з Державного реєстру правочинів від 3 листопада 2005 року за № 1685941, ОСОБА_2 належить квартира АДРЕСА_1 , на підставі договору купівлі продажу № 311 від 3 листопада 2005 року посвідченого приватним нотаріусом Михайлівського районного нотаріального округу Запорізької області Наливайко К.К. (а.с.9).

Згідно з постановою нотаріуса № 619/02-31 від 9 грудня 2021 року ОСОБА_1 було відмовлено у видачі свідоцтва про право спадщину за законом, оскільки ним не була вчасно подана заява про прийняття спадщини (а.с. 10).

Відповідно до ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Для прийняття спадщини згідно вимог ст.1270 ЦК України встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Наслідки пропущення строку для прийняття спадщини передбачені ст.1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи наявність поважних причин у позивача на подачу заяви про прийняття спадщини, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 4-5, 12, 13, 76-82, 89, 141, 200, 206, 263-265 ЦПК України,


У Х В А Л И В :


Позов ОСОБА_1 до Михайлівської селищної ради Василівського району Запорізької області, про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк протягом шести місяців для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .


Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.


Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_3 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідач: Михайлівська селищна рада Василівського району Запорізької області, код ЄДРПОУ 25214512, місцезнаходження: Запорізька область, Василівський район, смт Михайлівка, вул. Центральна, 36.




Суддя Михайлівського районного суду

Запорізької області М.Ю. Олійник



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація