Справа № 22-612/2007р. Оскаржувана рішення ухвалено
Категорія 36 під головуванням Токар Л.В.
Доповідач Іванюк М.В.
УХВАЛА
Іменем України
28 березня 2007р. колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі : головуючого - судді Іванюка М.В, суддів Колодійчука В.М. та Камзалова В.В, при секретарі Руденко О.М, розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 17.01.2007р. у справі за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2і ОСОБА_3про зменшення розміру аліментів, -
ВСТАНОВИЛА:
В жовтні 2006р.ОСОБА_1. звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2. про зменшення розміру аліментів. Зазначив, що згідно рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 26.05.1997р. з нього на користь відповідачки стягуються аліменти на утримання двох синів: ОСОБА_4і ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1р. народження у розмірі 1/3-частини всіх видів заробітку кожного місяця. А згідно рішення Замостяноького районного суду м. Вінниці від 18.05.2006р. з нього стягуються аліменти на користь ОСОБА_3" на утримання доньки ОСОБА_6,ІНФОРМАЦІЯ_2р. народження, сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_3р. народження і доньки ОСОБА_8,ІНФОРМАЦІЯ_4р. народження у розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку.
Так як загальний розмір аліментів, які з нього утримуються, становить 83 % його заробітку, тобто більше ніж 50%,ОСОБА_1. просив суд зменшити розмір аліментів, які утримуються з нього на користь ОСОБА_2, до 17 % всіх видів заробітку, і на користьОСОБА_3- до 33 % всіх видів заробітку.
Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 17.01.2007р. позов було задоволено частково. Розмір аліментів, які стягуються з ОСОБА_1, було зменшено : на користь ОСОБА_2, яка утримує двох дітей - до 20% всіх видів заробітку і на користьОСОБА_3, яка утримує трьох дітей - до 30% всіх видів заробітку.
ОСОБА_2. в своїй апеляційній скарзі просить вказане рішення суду скасувати, а справу направити на новий розгляд. Вважає, що з позивача лише удавано стягуються аліменти на користьОСОБА_3, яка продовжує перебуває з нцм у шлюбі і" продовжує з ним спільно проживати. Таким чином, він штучно створив'умови для того, щоб зменшити розмір аліментів, які стягуються з нього на утримання її дітей.
В суді апеляційної інстанції ОСОБА_2. свою апеляційну скаргу підтримала з наведених у ній підстав. Вважає, що має отримувати аліменти у розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку, тобто у тому ж розмірі, який отримувала раніше. При цьому пояснила, щоОСОБА_1. має великі доходи, однак приховує їх з метою уникнення від сплати аліментів у повному обсязі.
Вислухавши ОСОБА_2, дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, 'колегія суддів вважає, що. вона задоволенню не підлягає. Твердження відповідачки щодо штучного створення позивачем умов з метою зменшення належних їй виплат є голослівним. Наявність копії обвинувального висновку стосовно ОСОБА_1. не може
2
прийматися до уваги при відсутності вироку суду, відповідно до якого він був би визнаний винним у скоєнні дій, направлених на ухилення від сплати аліментів (а.с. 35-38). Рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 18.-05.2006р, яким з позивача стягуються аліменти на користьОСОБА_3на утримання трьох дітей, не скасовувалося і набрало законної сили. Доводи ОСОБА_2. стосовно приховування позивачем своїх доходів з метою ухилення від сплати аліментів у повному розмірі, ніяким чином не впливають на визначення частки від заробітку для сплати аліментів.
Загальний розмір аліментів, які стягуються з особи, не може перевищувати половини її заробітку, якщо стягнення здійснюється не за заявою платника ( ст.187 ч.З Сімейного кодексу України).
Оскаржуване рішення є законним, обгрунтованим і підстав для його зміни чи скасування немає.
На підставі наведеного і керуючись ст.ст/303, 304, 305, 307ч.1 п.1, 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 17.01.2007р-. у даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Ухвала може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.