УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2007 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючої: Щолокової О.В. Суддів: Якути О.І, Міхасішина І.В. При секретарі: Петровській С.В. За участю : відповідача ОСОБА_1.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці заяву ОСОБА_1про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 18 жовтня 2006 року по справі за позовом Жмеринського міжрайонного прокурора в інтересах держави - Міністерства палива та енергетики України в особі ВАТ «АК Вінницяобленерго» в особі CO «Жмеринські електричні мережі» до ОСОБА_1про відшкодування заподіяної шкоди , -
встановила:
Жмеринський міжрайонний прокурор звернувся до суду з позовом в інтересах держави - Міністерства палива та енергетики України в особі ВАТ «АК Вінницяобленерго» в особі CO «Жмеринські електричні мережі» до ОСОБА_1про відшкодування заподіяної шкоди.
Рішенням Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 18 жовтня 2006 року позов задоволено.
На таке рішення відповідач 13.02.2007р. подав до суду заяву у якій просив поновити строк на апеляційне оскарження вищезазначеного рішення, посилаючись на те, що подати заяву та апеляційну скаргу у встановлений законом строк не мав можливості, оскільки хворів.
Відповідно до ч.І ст. 294 ЦПК України заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня
Справа № 22 - 747 2007 р. Категорія: 44 Постанова ухвалена під головуванням Клапоушака СЮ.
Доповідач: Щолокова О.В.
2
проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Згідно ч. 1 ст. 73 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений, відповідно, законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.
Колегія суддів вважає, що зазначена відповідачем причина пропуску строку не являється поважною, оскільки відповідачем не було надано суду переконливих доказів, які б свідчили про поважність причин пропуску строку.
Відповідно до ксерокопії довідки медичної установи ОСОБА_1. знаходився на стаціонарному лікуванні з 18.12.2006р. по 26.12.2006р.. Тобто, відповідач мав можливість своєчасно оскаржити судове рішення.
За таких обставин в поновленні строку на апеляційне оскарження судового рішення необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 73, 294 ЦПК України, колегія суддів,
ух валила:
Відмовити ОСОБА_1 у поновленні строку на апеляційне оскарження рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 18 жовтня 2006 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку до Верховного Суду України протягом одного місяця.