Судове рішення #133912815


Справа №430/120/22

Провадження №2/430/322/22

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


02 лютого 2022 року смт. Станиця Луганська

Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Дьоміна О.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1  звернувся до Станично-Луганського районного суду Луганської області із позовною заявою до  ОСОБА_2  про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, в якому просить визнати за ним право власності в порядку спадкування за заповітом на домобудівництво, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі суддя встановила, що позовна заява подана і оформлена у порядку, встановленому ст. 175 ЦПК України, підстав для залишення її без руху, для відмови у відкритті провадження по справі, повернення позову чи залишення його без розгляду немає. Під час відкриття провадження у справі суддя вирішує питання щодо порядку розгляду вказаного спору.

Вказана справа не може бути розглянута в порядку спрощеного позовного провадження відповідно до ч. 4 ст. 274 ЦПК України, тому її розгляд слід здійснювати за правилами загального позовного провадження і з метою виконання вимог, передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України, розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.

Крім того, згідно зі ст. ст. 76, 77 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Відповідно до ст. 13 ЦПК України збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно інформаційних довідок зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) ОСОБА_3 , 09.09.1954 року склав заповіти 09.08.2019 року та 09.11.2020 року, посвідчені Комишненською сільською радою Станично-Луганського району Луганської області, які в теперішній час зберігаються в Комишненській сільській раді Станично-Луганського району Луганської області в с. Комишне, вул. Дружби, буд. 1.

Крім того, після смерті ОСОБА_3 , померлого в ІНФОРМАЦІЯ_1 Станично-Луганською державною нотаріальною конторою відкрита спадкова справа за №67840113. Враховуючи те, що для повного та всебічного з`ясування обставин, що мають істотне значення для справи, для вирішення питань чи не суперечать позовні вимоги закону та не порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, або є невиконуваними, виникла необхідність у витребуванні інформації щодо спадкової справи та кола спадкоємців після смерті спадкодавця ОСОБА_3 .

Керуючись ст. ст. 189, 191, 196-198, 200 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом.

Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження. З метою виконання вимог ч. 1 ст. 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження у справі.

Призначити підготовче судове засідання на 22.03.2022 року о 11 год. 30 хв. у приміщенні районного суду Луганської області за адресою: Луганська область, Щастинський район, смт. Станиця Луганська, вул. Центральна, 31. Викликати в судове засідання сторони.

Витребувати у державного нотаріуса Станично-Луганської державної нотаріальної контори:

- довідку щодо кола спадкоємців ОСОБА_3 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

- належним чином засвідчену копію спадкової справи №67840113, заведеної після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 ;

- інформацію щодо наявності (відсутності) заповіту.

Витребувані докази надати суду до 22.03.2022 року.

Відповідно до ст. 84 ЦПК України,  будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://court.gov.ua.fair/. Ухвала оскарженню не підлягає.

Визначити відповідачу 15-денний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України, у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу 5-денний строк з дня отримання копії відзиву (у разі його надіслання відповідачем) для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив (у разі його надіслання позивачем) для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частин 3-5 ст. 178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз`яснити учасникам справи про наявність у них прав та обов`язків, визначених статтями 43, 44, 49 ЦПК України.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки: http://court.gov.ua.fair/.

Роз`яснити сторонам, що судові повістки можна отримувати в електронному вигляді за допомогою SМS-повідомлення, для чого учаснику процесу потрібно подати до суду заявку, яку необхідно роздрукувати на порталі Судової влади України або отримати в суді.

У судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.

Копію ухвали направити сторонам у справі.

Копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів надіслати відповідачам.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя                О.П. Дьоміна







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація