Судове рішення #13392651

                                                                                                 Справа № 2-0-218/2010

 

                                                  Р І Ш Е Н Н Я

                                       І М Е Н Е М   У К РА Ї Н И

   13 грудня  2010 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:

головуючої – судді Миронової О.В.,

при секретарі - Григоренко О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вознесенську цивільну справу за заявою  ОСОБА_1  про встановлення факту, що має юридичне значення—факту постійного проживання на території України

                                               В С Т А Н О В И В:

04.11.2010 року заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту його проживання на території України, в якій вказує, що в 1989 році він переїхав на територію України у м.Вознесенськ Миколаївської області, де й проживає по теперішній час. Бажаючи прийняти громадянство України  та отримати паспорт громадянина України заявник звернувся за роз’ясненнями  до Відділу громадянства, іміграції та реєстрації фізичних осіб Вознесенського МВ УМВС України у Миколаївській області, де дізнався, що  він має право на отримання громадянства України і  факт постійного проживання заявника на території України  повинен бути встановлений судом.

В судовому засіданні заявник та його представник позовні вимоги підтримали.

Представник заінтересованої особи відділу громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Вознесенського МРВ УМВС України в Миколаївській області у судовому засіданні проти задоволення заяви не заперечив.  

Заслухавши пояснення заявника, представника заявника, заінтересованої особи, свідків, дослідивши інші докази по справі, суд  приходить до наступного.

Відповідно до ст. 256 - 259 ЦПК України суди розглядають справи про встановлення юридичних фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи  майнових прав громадян.  

Згідно ст.2 п.2 Закону України “Про громадянство”, громадянами України є особи, незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших ознак, які на момент набрання чинності Закону України “Про громадянство України” (13.11.1991 р.) проживали на Україні і не були громадянами інших держав.

В судовому засіданні було встановлено та підтвердилося матеріалами справи, що ОСОБА_1  народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року в Середньочирчикському районі Ташкентської області. В 1989 році ОСОБА_1 переїхав на територію України де і мешкає по теперішній час.

Факт  проживання  заявника на території  України на момент набрання чинності Закону України “Про громадянство України“ підтвердився в судовому засіданні наступними доказами:

-- копією довідки товариства власників житла АДРЕСА_3 проте, що  ОСОБА_1  був прописаний за вище вказаною адресою  з 02.06.1989 року , а 04.05.1994 року виписаний  за рішенням суду   , як безвісно відсутній;

-- довідкою  квартального комітету , про те, що ОСОБА_1  дійсно проживав  з вересня 1990 року по 1993 року в АДРЕСА_2;

-- довідкою   квартального комітету про те, що з 1995 року по 2000 року ОСОБА_1 проживав в АДРЕСА_1;

-- копією трудової книжки виписаної 10.01.1989 року, де зазначено, що ОСОБА_1 з 03.02.1989 року по 21.11.2000 року  працював на території України.

-- поясненнями  свідків ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, які підтвердили, що ОСОБА_1 з 1989 року по теперішній час проживає на території України.

  Встановлення факту проживання на території України  має для заявника юридичне значення, оскільки дає йому право отримати паспорт громадянина України.

   Керуючись ст.ст. 209, 212, 213, 214, 215, 256, 259 ЦПК України, суд-

                                                    В И Р І Ш И В:

               ОСОБА_5 ОСОБА_1  про встановлення факту, що має юридичне значення—факту постійного проживання на території України  задовольнити повністю.

    Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця  Середньочирчикському району Ташкентської області на території України  на момент набрання чинності  Закону України “Про громадянство України”, а саме станом на  13 листопада 1991 року по теперішній час.

      Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Вознесенський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

                Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засідлані під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії судового рішення.

             Суддя :                                                                              О.В.Миронова

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація