ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 лютого 2011 р. Справа № 2а/0470/596/11
09 лютого 2011 року м.Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Жукової Є.О.
при секретарі судового засідання Коваленко М.В.
за участю представника позивача Чикалюк О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо –комерційна фірма «Возко - Альфа»про стягнення податкової заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
06 січня 2011р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Південної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі, в якому позивач просить стягнути за рахунок активів товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо – комерційна фірма «Возко - Альфа» (код ЄДРПОУ 24223710) заборгованість з податку на додану вартість перед бюджетом в розмірі 55543грн. 49коп. (р/р 31118029700026, код платежу 14010100, одержувач УДК у Центрально – Міському районі, код ОКПО 24237497, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012).
Позовні вимоги обґрунтовано адміністративним позовом від 06.01.2011р.
Представник позивача у судовому засіданні підтримала позовні вимоги та просила задовольнити позов в повному обсязі, за викладених у ньому підстав.
Відповідач в судове засідання не з’явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Заперечення проти адміністративного позову не надав. Однак, на адресу суду повернулося повідомлення з відміткою «за зазначеною адресою не знаходиться».
Частиною 1 ст.18 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачено, що якщо відомості, які внесені до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою.
Всупереч вимогам ч.1 ст.19 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", про зміну місцезнаходження відповідач контролюючі органи не повідомив, тому відповідних змін до Єдиного державного реєстру внесено не було.
Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про розгляд даної адміністративної справи із його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що ТОВ «Виробничо – комерційна фірма «Возко - Альфа» зареєстроване рішенням Виконавчого комітету Криворізької міської ради 23.01.2009р. з присвоєнням коду ЄДРПОУ 24223710.
З 30.01.1996р. товариство знаходиться на обліку в Південній МДПІ у м.Кривому Розі.
Станом на 26.10.2010р. відповідач має заборгованість перед позивачем в розмірі 55543грн. 49коп., з них основний платіж становить 52898грн. 07коп. та штрафні санкції в розмірі 2645грн. 42коп.
Податковий борг ТОВ «Виробничо – комерційна фірма «Возко - Альфа» утворився в наслідок донарахування осново платежу та штрафних санкцій по податку на додану вартість.
Вищезазначені факти підтверджуються, також, письмовими доказами: розрахунком податкового боргу станом на 26.10.2010р., довідкою про розрахунки з бюджетом, податковим повідомлення – рішення від 10.06.2010р., корінцем першої податкової вимоги від 22.07.2010р. №1/380, корінцем другої податкової вимоги від 25.08.2010р. №2/419 та рішення №63 від 27.09.2010р.
Згідно із ст.67 Конституції України, кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.9 ЗУ «Про систему оподаткування», платник податків і зборів зобов’язаний сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни. Обов’язок фізичної особи щодо сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) припиняється із сплатою податку і збору (обов’язкового платежу) або його скасуванням, а також у разі смерті платника.
Як передбачено пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 ЗУ «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).
У відповідності до п.11 ст.10 ЗУ «Про державну податкову службу в Україні», державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно до п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
За таких підстав, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов - задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо – комерційна фірма «Возко - Альфа» (код ЄДРПОУ 24223710) податкову заборгованість з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів в розмірі 55543 (п’ятдесят п’ять тисяч п’ятсот сорок три)грн. 49коп. на р/р 31118029700026, код платежу 14010100, одержувач УДК у Центрально – Міському районі, код ОКПО 24237497, банк одержувача ГУДК у Дніпропетровській області, МФО 805012.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складений 10.02.2011р.
Суддя
Є.О. Жукова