Судове рішення #13398824

Справа № 2-а-135/11

ПОСТАНОВА

Іменем України

          07 лютого 2011 року                                                                                 м. Вінниця

Вінницький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого –судді Стадника І.М.,

при секретарі Барановій О.М.,

з участю: позивача Ї ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до старшого інспектора ДПС ВДАІ м. Вінниці Поліщука Олександра Анатолійовича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,  -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся в районний суд з вищевказаним позовом, посилаючись на те, що  26.12.2010 року щодо нього винесено постанову про накладення адміністративного штрафу в розмірі 255 грн. за вчинення правопорушення, передбачене ст. 122 ч. 1 КпАП України.

З даною постановою не погоджується і вважає її необґрунтованою, так як термінову аварійну зупинку він був змушений зробити в стані крайньої необхідності оскільки його  автомобіль вийшов з ладу.

В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримав на умовах, викладених у позовній заяві та просив задовольнити. Суду показав, що дійсно 26.12.2010 року біля 15-00 год. він керував автомобілем марки «Мітцубісі»державний номер НОМЕР_3. Під час руху по проспекту Коцюбинського в м. Вінниці, на під’їзді до ТЦ «Жовтень»раптово в автомобілі перестала працювати педаль газу, в зв’язку з чим він вимушений був зупинитись, увімкнувши сигнал аварійної зупинки. А потім з метою уникнення затору на проїзній частині дороги він з товаришем вимушені були відштовхнути автомобіль на узбіччя. В цей час підійшов інспектор ДПС, який повідомив про порушення правил зупинки та стоянки і склав адміністративний протокол відносно нього.

Представник відповідача –суб’єкта владних повноважень, повідомленого у встановленому порядку про дату, час і місце судового засідання в справі, про що свідчать розписки, які є в матеріалах справи, до суду не з’явився, не надав на вимогу суду наявні у нього документи та матеріали, які могли б бути використані як докази у справі та не повідомив причини їх ненадання, а тому суд відповідно до ч. 6 ст. 71, ч. 4 ст. 128 КАС України вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що 26 грудня 2010 року інспектором ДПС ВДАІ м. Вінниці ДПС роти ДПС ДАІ м. Вінниці Поліщуком О.А. було складено протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1, який того дня о 15-00 год. керуючи автомобілем марки «Мітцубісі»державний номерний знак НОМЕР_3 по вул. Коцюбинського в м. Вінниці здійснив стоянку автомобіля в зоні дії нерегульованого пішохідного переходу.

Після складення протоколу інспектор ДПС ВАІ м. Вінниці Поліщук О.А. виніс постанову АВ №288956 згідно з якою наклав на ОСОБА_1 за  ст. 122 ч. 1 КпАП України адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.

Згідно з ст. 7, 280, 283 КпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв’язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити: найменування органу (посадової особи) який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.

Частиною 1 ст. 122 КпАП України встановлено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від п’ятнадцяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, зокрема за порушення правил стоянки транспортного засобу.

Згідно з п. 15.9 «г»Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року №1306 зупинка забороняється на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі.

Статтею 18 КпАП України встановлено, що не є адміністративним правопорушенням дія, яка хоч і передбачена цим Кодексом або іншими законами, що встановлюю відповідальність за адміністративні правопорушення, але вчинена в стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, яка загрожує державному або громадському порядку, власності, правам і свободам громадян, усталеному порядку управління, якщо ця небезпека за даних обставин не могла бути усунута іншими засобами і якщо заподіяна шкода є менш значною, ніж відвернена шкода.

Суд приходить до висновку, що шкода, яка могла настати в разі продовження ОСОБА_1 руху на технічно несправному автомобілі, могла бути значно більшою ніж та, яка настала від зупинки автомобіля в недозволеному місці.

Згідно з ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно з ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).

Відповідно до п. 1 ст. 162 КАС України, ст. 293 КпАП України перевіривши законність і обґрунтованість винесеної постанови по справі про адміністративне правопорушення суд може прийняти постанову про скасування постанови і закриття справи.

Згідно з ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Суб’єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

На пропозицію суду відповідні докази суб’єктом владних повноважень надані не були.

Встановлений ст. 288 КпАП України 10-денний строк на оскарження постанови про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 не пропущено, так як позовну заяву з доданими матеріалами останній направив суду 04.01.2011 року.

Оскільки вказаних у ст. 251 КпАП України доказів вчинення ОСОБА_1 правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 122 КпАП України немає, а його посилання на технічну несправність, що виникла під час руху нічним не спростовані, то постанова серії АВ №288956 від 26.12.2010 року є необґрунтованою і підлягає скасуванню.

Керуючись ст. . 2, 3, 7 - 11, 69 - 72, 86, 94, 98, 99, 159 - 163, 167,1712 КАС України, ст. 251, 254, 256, 258, 283, 288, 289, 293 КпАП України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Скасувати постанову старшого інспектора ДПС ВДАІ м. Вінниці Поліщука Олександра Анатолійовича від 26.12.2010 року серії АВ №288956 про накладення на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 122 КпАП України стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.

Постанова суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Головуючий:



  • Номер:
  • Опис: визнання дій неправомірними та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги до пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-135/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Стадник І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.02.2011
  • Дата етапу: 13.07.2011
  • Номер:
  • Опис: Про вчинення дій по оформленню та видачі свідоцтва на право власності на майнові паї
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-135/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Стадник І. М.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 11.01.2011
  • Дата етапу: 09.08.2012
  • Номер: 2-а-135/11
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльності УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-135/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Стадник І. М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.02.2011
  • Дата етапу: 10.02.2011
  • Номер:
  • Опис: визнання бездіяльності протиправною та зобов"язання вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-135/11
  • Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Стадник І. М.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 28.01.2011
  • Дата етапу: 08.02.2011
  • Номер: б/н
  • Опис: визнання дій відповідача неправомірними та зобовязання виплати недоплачені виплати,передбачені ст. ст. 39,51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» .
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-135/11
  • Суд: Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Стадник І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.01.2011
  • Дата етапу: 11.03.2011
  • Номер:
  • Опис: стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-135/11
  • Суд: Хорольський районний суд Полтавської області
  • Суддя: Стадник І. М.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.02.2011
  • Дата етапу: 11.02.2011
  • Номер: б/з
  • Опис: визнання дій незаконними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-135/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Стадник І. М.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 16.02.2011
  • Дата етапу: 17.03.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація