Судове рішення #13405868


   про відібрання неповнолітньої дитини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 Справа № 2-1316/581/11


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"26" січня 2011 р.Пустомитівський районний суд Львівської області

в складі головуючого судді:Даниліва Є. О.

при секретарі:Ориняк Н. М.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Пустомити цивільну справу за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про відібрання неповнолітньої дитини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, -

в с т а н о в и в :

До Пустомитівського районного суду надійшла позовна заява ОСОБА_4 в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_1 до ОСОБА_5 за участю третьої особи: органу опіки та піклування Пустомитівської РДА про відібрання дитини. У позовній заяві позивач просить суд винести рішення про відібрання її неповнолітньої дитини ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 від ОСОБА_5, сторонніх осіб та допустити негайне виконання судового рішення.

У позовній заяві позивач покликається на те, що вона та ОСОБА_6 проживали в незареєстрованому шлюбі.

ІНФОРМАЦІЯ_1 року в позивача народилася донька ОСОБА_1. Із слів позивача батьком дитини було вказано ОСОБА_7.

На жаль, життєві обставини склалися так, що 2005 році позивач змушена була виїхати за кордон з метою заробітку. Її малолітня донька залишилась проживати разом зі своїм батьком, ОСОБА_6 та бабцею ОСОБА_8. За всі роки перебування за межами України позивач регулярно матеріально допомагала своїй доньці, завжди цікавилася її вихованням, розвитком та здоров'ям.

Перебуваючи за кордоном, позивач дізналася, що в жовтні 2009 року ОСОБА_8 померла, а батька її доньки арештували, оскільки він був обвинувачений у вчиненні злочину. Відповідно, ці обставини змусили позивача повернутися в Україну з метою виховання неповнолітньої доньки.

Позивачу було відомо, що її донька зареєстрована за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3. Однак, коли вона з працівниками міліції приїхала за даною адресою, щоб забрати свою доньку, вони застали там невідомих позивачу осіб, серед яких був ОСОБА_5.

ОСОБА_9 з повідомлення осіб, що там знаходилися, на теперішній час перебуває за кордоном. ОСОБА_5 розповів, що дитина на той час знаходилася у АДРЕСА_1. Однак, забрати звідти свою дитину позивач не могла, оскільки на це у неї не було правових підстав. Тому змушена була звернутися до суду з позовною заявою про відібрання дитини від сторонніх осіб.

На теперішній час позивач має намір залишитись в Україні та займатись вихованням своєї доньки.

Позивач в судове засідання з’явилася пояснення дала аналогічні викладеним у позовній заяві, позовні вимоги підтримала та просить суд позов задоволити.

Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справи, про причини своєї неявки суд не повідомив.

Заслухавши думку позивача суд приходить до висновку, що є можливим розгляд справи без участі відповідача на підставі наявних у справі матеріалів, оскільки даний спір потребує негайного вирішення.

Представник третьої особи в судове засідання з’явився позовні вимоги підтримав категорично, позов просить задоволити.

Заслухавши пояснення позивача та представника третьої особи, проаналізувавши матеріали зокрема: Свідоцтво про народження серії 1- СГ № НОМЕР_1 від 23.11. 2004 року, Акт № 15 обстеження житлово – побутових умов від 10.08. 2010 року та дослідивши інші докази в їх сукупності суд приходить до переконання, що позовні вимоги позивача підставні та підлягають до задоволення, оскільки:

Судом не встановлено факту родинних відносин між ОСОБА_5 та ОСОБА_1 та не встановлено жодних підстав для проживання ОСОБА_1 із відповідачем

Відповідно ч. 1 ст. 163 СК України, батьки мають переважне право перед іншими особами на те, щоб малолітня дитина проживала з ними. Відповідно до ч. 2 ст. 163 СК України, батьки мають право вимагати відібрання малолітньої дитини від будь-якої особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду.

Суд не застосовує положення ч. 3 ст. 163 СК України до даного спору, оскільки не встановлено, що відібрання неповнолітньої дитини - ОСОБА_1, від відповідача та передання її позивачу буде суперечити інтересам самої ОСОБА_1.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішень у справах про відібрання дитини і повернення її тому, з ким вона проживала.

А тому керуючись ст. ст. 10, 60, 110, 212 – 215, 224 - 226 ЦПК України,  ст. 163 СК України, ст. 367 ЦПК України, суд,-

в и р і ш и в :

Позовну заяву  ОСОБА_4 - задоволити.

          

Відібрати неповнолітню дитину - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, Свідоцтво про народження серії 1- СГ № НОМЕР_1 від 23.11. 2004 року, від ОСОБА_5 та сторонніх осіб та передати  матері ОСОБА_4.

          

Допустити негайне виконання судового рішення.

   

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутні в судовому засіданні в 10-денний строк з дня отримання копії цього рішенням.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.


СуддяЄ. О. Данилів


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація