Судове рішення #13405869


    про визнання права власності на майно Справа № 2-1316/580/11


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"26" січня 2011 р.Пустомитівський районний суд Львівської області

в складі головуючого судді:Галайко Н. М.

при секретарі:Доскіч Є. І.

розглянув у відкритому засіданні в м. Пустомити справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання права власності на майно,

в с т а н о в и в :

На розгляді Пустомитівського районного суду Львівської області знаходиться цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_3, в якій він просить суд визнати за ним право власності на 7/12 частки будинковолодіння  АДРЕСА_1, що рахується за ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.  Також просить суд визнати за ним право власності на 7/12 частки земельної ділянки площею 0,3239га., яка розташована в с. Сокільники Пустомитівського району Львівської області, що рахується за ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.

В судовому засіданні відповідач ОСОБА_4 заявив клопотання про призначення експертизи в порядку ст. 145 ЦПК України, у якому просить суд, для визначення психічного стану його батька – позивача по справі ОСОБА_6, призначити судово-медичну експертизу. Таке клопотання він мотивує тим, що пред’явлення такого позову від його батька для нього є несподіванкою, а тому вважає, що ОСОБА_3 через свій психічний стан не здатний усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Представник позивача – ОСОБА_7 (діє згідно нотаріально-посвідченої довіреності від 21.07.2010р.) в судовому засіданні в задоволенні даного клопотання просить відмовити, оскільки воно є безпідставним та не стосується предмету спору.

Проаналізувавши дане клопотання, а також матеріали справи, суд приходить до переконання, що дане клопотання підлягає до задоволення, і суд рахує, що необхідно призначити у справі судово-психіатричну експертизу на вирішення якої поставити наступні питання:

1.          Чи страждає ОСОБА_3 психічним захворюванням, якщо так, то з якого часу?

2.          Чи здатний ОСОБА_3 усвідомлювати свої дії та керувати ними?

Згідно ст. 145 ЦПК України, призначення експертизи є обов’язковим за клопотанням однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Згідно ст. 202 ЦПК України, суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження по справі у випадку призначення судом експертизи.

Враховуючи, що призначення такої експертизи не перешкоджає подальшому розгляду даної цивільної справи, а також враховуючи презумпцію дієздатності фізичної особи, яка випливає із статей 30, 34, 36, 37, 39 ЦК України, суд приходить до переконання, що необхідності у зупиненні провадження у даній справі немає.

Керуючись ст.ст. 143-145, 202, ЦПК України,

у х в а л и в  :

Призначити у справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання права власності на майно судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити такі питання:

1.          Чи страждає ОСОБА_3 (проживає в АДРЕСА_1) психічним захворюванням, якщо так, то з якого часу?

2.          Чи здатний ОСОБА_3 усвідомлювати свої дії та керувати ними?

Виконання експертизи доручити Львівській обласній психіатричній лікарні.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.


СуддяН. М. Галайко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація