Справа № 2-275/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 травня 2007 року Менський районний суд
Чернігівської області в складі:
головуючого - судді Білого В.М.
при секретарі Галенок Н.М.
з участю позивачки
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мена Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2до Менської міської ради Чернігівської області про визнання права власності на спадкове нерухоме майно за законом,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1., ОСОБА_2. звернулися до суду з позовом до Менської міської ради Чернігівської області про визнання права власності на спадкове нерухоме майно за законом. Свій позов мотивують тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер їх відповідно батько та чоловік ОСОБА_3. Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить житловий будинок з надвірними будівлями вАДРЕСА_1. Спадкоємцями за законом є позивачки та ОСОБА_4. - донька покійного. ОСОБА_4. від спадщини відмовилась на користь позивачок. ОСОБА_1. та ОСОБА_2. в установлений законом строк звернулись до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини. Однак, там їм було відмовлено, в зв"язку з тим, що домоволодіння, де проживав спадкодавець і на даний час проживають позивачі, після закінчення будівництва не було зареєстровано в Менському БТІ, і на нього відсутній правовстановлюючий документ. Тому вони змушені звернутись до суду, щоб в судовому порядку вирішити дане питання - оформити право власності на спадкове майно.
В судовому засіданні позивачки позов підтримали, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві.
Представник відповідача Менської міської ради Чернігівської області в судове засідання не з"явився, але надіслав до суду заяву, в якій просить справу розглянути без його участі, проти позову не заперечує.
Представник третьої особи - Менської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явився, але надіслав до суду заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, проти позову не заперечує. Тому, за таких обставин, суд дійшов висновку про можливість розгляду даної справи без участі представників відповідача та третьої особи.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Так, відповідно до ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав із спадкодавцем на час відкриття спадщини вважається таким, що прийняв спадщину. Спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину.
Як встановлено в судовому засіданні, ІНФОРМАЦІЯ_1в м. Мена Чернігівської області помер спадкодавець - ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про смерть від 25.09.2006 року, виданим відділом реєстрації актів цивільного стану Менського РУЮ в Чернігівській області.
Позивачка ОСОБА_1. являється дочкою покійного ОСОБА_2., що підтверджується свідоцтвом про народження серіїНОМЕР_1від 14.03.1972 року.
Позивачка ОСОБА_2. являється дружиною покійного ОСОБА_2., що підтверджується свідоцтвом про одруження серії НОМЕР_2від 11.02.1961 року.
Дочка спадкодавця - ОСОБА_4. відмовилась від спадщини на користь позивачок, що підтверджується її заявою про відмову від спадщини, засвідченою нотаріально.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1222,1296 ЦК України, ст.ст. 215 ЦПК України, ст. 12 Закону України „Про власність", суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2до Менської міської ради Чернігівської області - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1та ОСОБА_2право власності на домоволодіння, яке знаходиться по АДРЕСА_1 по 1А його частині за кожною з них.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.