НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 травня 2007 року справа № 2-665-2007 м. Нововолинськ
Нововолинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого Ференс-Піжук О.Р.
при секретарі Тимовській Н.В.
за участю позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Нововолинську справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про стягнення заподіяної матеріальної та моральної шкоди,-
встановив:
26 березня 207 року позивачка ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заподіяної правопорушенням матеріальної шкоди в розмірі 317 грн. 50 коп., моральної шкоди в сумі 200 грн. та витрат понесених на правову допомогу.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що в ніч з 23 на 24 січня 2007 року відповідач ОСОБА_2 викрав з веранди її будинку та літньої кухні, що знаходяться по АДРЕСА_1мішки пшениці по 50 кг в мішку, 2 мішки осипки, алюмінієву каструлю ємкістю 50 л, та з гаража металевий візок. При цьому він розбив вікно в літній кухні, вибив вікно в гаражі та зламав замки до вхідних дверей в літній кухні і гаражі. Осипку ОСОБА_2 продав ОСОБА_3, яка була вилучена і повернута їй, також був підкинутий візок, який виявився несправний і не підлягає ремонту. Постановою дізнавача Нововолинського MB УМВС України від 31.01.2007 року відмовлено в порушенні кримінальної справи оскільки в діях винної особи відсутній склад злочину, передбачений КК України, а вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 51 КУпАП. Позивачка просить задовольнити її вимоги, так як відповідач в добровільному порядку не бажає відшкодувати заподіяну шкоду.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному обсязі і пояснила, що крадіжкою, яку вчинив ОСОБА_2 їй була заподіяна матеріальна шкода в сумі 317,50 грн., а також моральна шкода, яку оцінює в 200 грн. І просить стягнути на її користь.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково і пояснив, що дійсно в ніч з 23 на 24 січня 2007 року він вчинив крадіжку з прибудинкових споруд, що знаходяться по АДРЕСА_1. Погоджується з визначеною вартістю викраденого - 317,50 грн. Моральну шкоду оцінену позивачкою в 200 грн. не визнає.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є підставні і підлягають до задоволення частково.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦПК України обставини, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ч.І ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними діями рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правом фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
В судовому засіданні встановлено, що вартість викраденого становить 317,50 грн., що підтверджується довідкою виданою Нововолинським госпрозрахунковим ринком (а.с.4), товарними чеками (а.с.5-6), а тому заподіяна позивачці матеріальна шкода підлягає відшкодуванню в повному обсязі.
Беручи до уваги, що позивач не довів факту завдання йому моральної шкоди діями відповідачки, суд відмовляє в задоволенні позову в частині стягненні моральної шкоди.
Відповідно до ч.І ст.88 ЦПК України стороні на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Згідно квитанцій (а.с.8, 11) позивачкою при зверненні з позовом до суду були понесені витрати витрати на правову допомогу в сумі 105 грн., а тому суд стягує з відповідача ці суми на користь позивачки.
Керуючись ст. 10, ст.11, ст.60, ст.88, ст.212, ст.213, ст.214, ст.215 ЦПК України, на підставі ст. 1166 ЦК України, суд, -
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1317 (триста сімнадцять) грн. заподіяної матеріальної шкоди, 105 (сто п'ять) грн. витрат по оплаті правової допомоги, всього 422 (чотириста двадцять дві) грн. 50 коп.
В частині стягнення моральної шкоди відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у двадцятиденний строк після подання заяви про
апеляційне оскарження, то рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення суду, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення можна оскаржити до апеляційного суду Волинської області через Нововолинський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.