У Х В А Л А
27.01.2011 року Справа № 2а- 282/2011
Суддя Станично-Луганського районного суду Луганської області Дьоміна О.П., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі про визнання дій, бездіяльності та правового акту відповідача, що порушують право власності позивача та зобов’язання відповідача вчинити певні дії, щодо підвищення розміру пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком,-
В С Т А Н О В И В :
27.01.2011 року позивачка звернулась до суду з позовом до УПФУ в Станично-Луганському районі про визнання дій, бездіяльності та правового акту відповідача, що порушують право власності позивача та зобов’язання відповідача вчинити певні дії, щодо підвищення розміру пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком з 01.01.2006 року по дату винесення рішення суду.
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом КАС України), спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності розглядаються в порядку адміністративного судочинства.
Згідно положень ст.18 КАС України, дана справа підсудна Станично-Луганському районному суду як адміністративному суду.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч.2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
У позові позивачка не просить поновити строк звернення до суду з дійсним позовом і тому вимоги заявлені позивачем за період до 26.07.2010 року знаходяться за межами строку звернення до адміністративного суду.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У зв’язку з чим, адміністративний позов повинен бути залишений без розгляду в частині вимог до 26.07.2010 року.
Керуючись ст.ст. 17,18, 107,99,100 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі про визнання дій, бездіяльності та правового акту відповідача, що порушують право власності позивача та зобов’язання відповідача вчинити певні дії, щодо підвищення розміру пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком в частині вимог за період з 01.01.2006 року по 26.07.2010 року включно залишити без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя - О.П. Дьоміна.