Судове рішення #13460418


    Справа № 2-1316/311/11


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" січня 2011 р. Пустомитівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого-судді Мусієвського В.  Є.  

при секретарі - Пожарському О.Д.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Пустомити цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Миколаївської сільської ради Пустомитівського району Львівської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся в суд з позовом до Державної податкової інспекції Пустомитівського району Львівської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_2 р. померла його тітка ОСОБА_4, яка згідно заповіту від 11.03.1992 р. посвідченого Пустомитівською державною нотаріальною конторою і зареєстрованого в реєстрі за №842, заповіла йому все належне їй майно.

На день смерті померлій належала земельна ділянка площею 1,8291 га. призначена для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Миколаївської сільської ради Пустомитівського району Львівської області згідно державного акту серії ІІІ-ЛВ №076755 від 10.04.2002 р. зареєстрованого за №234.

В Пустомитівській державній нотаріальній конторі йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв”язку з пропущеним строком звернення з заявою про прийняття такої.

У зв”язку з юридичною необізнаністю він не зміг своєчасно прийняти спадщину після смерті ОСОБА_4 та оформити її на себе, а тому просить визначити додатковий строк для прийняття такої.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному та пояснив, що інших спадкоємців за законом і які мають право на обов”язкову частку на спадкове майно померлої, крім нього та його батька ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, який є її рідним братом, не має. Заповіт не змінений і не скасований. Про укладений заповіт йому було відомо у 2000 р. Строк для прийняття спадщини він пропустив у зв”язку з юридичною необізнаністю. Просить позов задовольнити.

За усним клопотанням позивача суд протокольною ухвалою замінив відповідача Державну податкову інспекцію Пустомитівського району Львівської області на належних відповідачів ОСОБА_2 та Миколаївську сільську раду Пустомитівського району Львівської області

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з”явився, не повідомив суд про причини своєї неявки, хоча про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений, однак відповідно до заяви посвідченої 20.12.2010 р. приватним нотаріусом Рогатинського районного нотаріального округу Івано-Франківської області та зареєстрованої в реєстрі за 32015, від прийняття спадщини після смерті ОСОБА_4 відмовився в користь позивача.

Представник відповідача ОСОБА_3 сільської ради Пустомитівського району Львівської області в судове засідання не з”явився, не повідомив суд про причини своєї неявки, хоча про час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст.224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення позивача, проаналізувавши матеріали справи та докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають відмові в їх задоволенні з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Згідно ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Частинами 1 та 3 ст.1272 ЦК України передбачено, якщо спадкоємець протягом строку, встановленого ст.1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 р. особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутись до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України. Визначаючи спадкоємцеві додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, суд не повинен вирішувати питання про визнання за ним права на спадщину. Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов”язані з об”єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, не може перевищувати шестимісячного строку, встановленого ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини. Відмова від прийняття спадщини на користь інших спадкоємців допускається лише протягом строку для прийняття спадщини.

Отже, позивачем не наведено, а судом не здобуто поважних причин пропущення строку для прийняття спадщини, а тому позовні вимоги підлягають відмові в їх задоволенні.

Керуючись  ст. ст. 10, 60, 209, 212-215, 218, 224 ЦПК України, ст. ст. 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд,-

в и р і ш и в :  

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Львівської області через Пустомитівський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня його проголошення.  



СуддяВ. Є. Мусієвський


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація