Судове рішення #13462175


   про усуперешкод в користуванні житловим приміщенням та вселення Справа № 2-1316/440/11


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


"10" лютого 2011 р.Пустомитівський районний суд Львівської області

в складі головуючого судді:Даниліва Є. О.

при секретарі:Ориняк Н. М.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Пустомити цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про усуперешкод в користуванні житловим приміщенням та вселення, -

в с т а н о в и в :

В Пустомитівський районний суд надійшла позовна заява ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні житловим приміщенням та вселення. У позовній заяві позивач просить суд зобов'язати відповідача, ОСОБА_4, не чинити позивачу перешкод в користуванні житловим приміщенням – АДРЕСА_2 у м. Пустомити Львівської області та вселити позивача в цю квартиру.

В поданій заяві позивачка покликається на те, що 5 червня 2007 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем, і ще до реєстрації шлюбу, з 2003 року, сторони, разом із сестрою позивача – ОСОБА_5, жили за зазначеною адресою. Позивач з цього року була зареєстрована за місцем проживання. АДРЕСА_1 в м. Пустомити належала сестрі позивача на праві приватної власності. 8 травня 2007року відповідач купив у сестри позивача спірну квартиру, а 5 червня 2007року позивач з відповідачем зареєстрували шлюб, і разом з ним продовжували жити у спірній квартирі.

Рішенням Пустомитівського районного суду Львівської області від 15 вересня 201О року шлюб між сторонами розірвано. Після розірвання шлюбу позивач продовжувала жити у спірній квартирі. Після вступу рішення суду у законну силу, відповідач почав говорити, що спірна квартира є його приватною власністю, і, що позивач не має права жити у цій квартирі.

Приблизно 22 вересня 201О року відповідач ліг на лікування до Пустомитівської ЦРЛ, а 25 жовтня 201О року відповідач поміняв у дверях замки, чим позбавив позивача можливості користуватись квартирою. Розмови позивача з відповідачем про його протиправні дії і прохання дати позивачу ключі від квартири, не дали позитивних наслідків. В даній квартирі є всі належні позивачу речі, одяг і спільне майно. Позивач не має можливості переодягнутися, приготувати собі їсти, відпочити та вчинити інші необхідні дії. Практично позивач опинилася на вулиці, оскільки іншого житла не має. Батьки позивача померли. У сестри є своя сім'я, і живе вона в квартирі, яка належить родичам чоловіка позивач не має іншого житла крім спірного майна. Позивач згідна на оплату житла, яке було в її користуванні, як це передбачено ст.162 Житлового кодексу України.

В судове засіданні  позивач з’явилася, у повній мірі підтримала заявлені позовні вимоги, пояснення дала аналогічні викладеним у позовній заяві, позов просить задоволити.

Відповідач в судове засідання з’явився, заявлені позовні вимоги позивача не визнав та пояснив, що спірна квартира перебуває у нього на праві приватної власності, цю квартиру відповідач придбав за власні кошти до одруження з позивачем, від так позивач не має жодного права на проживання у вказаному житловому приміщенні. Тому у задоволенні позову просить відмовити.

Заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи, зокрема: Технічний паспорт від 17.12. 1993 року на квартиру АДРЕСА_1, матеріали побудинкової книги на квартиру АДРЕСА_1, Довідку № 348 від 01.02. 2011 року Виконавчого комітету Пустомитівської міської ради та дослідивши інші докази у їх сукупності, суд приходить до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_3 підставні та підлягають до задоволення, оскільки як вбачається з Довідки № 348 від 01.02. 2011 року Виконавчого комітету Пустомитівської міської ради ОСОБА_3 зареєстрована у АДРЕСА_1 у м. Пустомити з 05.06. 2003 року та знята з реєстрації не була. Як вбачається з пояснень ОСОБА_4 останній не звертався до суду із позовом про визнання позивача такою, що втратила право користування житловим приміщенням: АДРЕСА_1.  Відповідно до вимог ч. 4 ст. 156 ЖК України припинення сімейних відносин з власником квартири не позбавляє їх права користування займаним приміщенням. У разі відсутності угоди між власником квартири і колишнім членом його сім’ї про безоплатне користування жилим приміщенням до цих відносин застосовуються наступні правила: плата за користування жилим приміщенням в квартирі, що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюються угодою сторін. Як вбачається з пояснень позивача остання згідна на плату за користування спірною квартирою.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 60, 110, 213 – 215 ЦПК України ст.ст. 156, 162 ЖК України, суд,-

     

в и р і ш и в :

Позовну заяву ОСОБА_3 -  задоволити.

Зобов'язати ОСОБА_4, не чинити перешкод ОСОБА_3 в користуванні житловим приміщенням – АДРЕСА_2 у м. Пустомити Львівської області та вселити ОСОБА_3 в дану квартиру.

    

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутні в судовому засіданні в 10-денний строк з дня отримання копії цього рішенням.


СуддяЄ. О. Данилів


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація