Справа №2-75 за 2011 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ копія
17 січня 2011 року Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі :
головуючого – судді Потоцького В.В.,
при секретарі Оліійник Ю.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Переяслав-Хмельницький справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про виселення тимчасових жильців, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить виселити без надання іншого жилого приміщення відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 з жилого будинку АДРЕСА_1, посилаючись на те, що йому належить Ѕ частина даного будинку на праві власності, і з його дозволу в будинок на тимчасове проживання заселилася відповідач ОСОБА_2, а решта відповідачів заселилися разом з нею самовільно, і на вимоги позивача про їх виселення не реагують.
В судовому засіданні позивач позов підтримав і просив його задовольнити.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судовому засіданні позов визнали і не заперечили проти його задоволення.
Відповідачі ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилися, причин неявки суду не повідомили, про місце і час слухання справи повідомлені належним чином.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 15.04.1987 року належить 1/2 частина житлового будинку АДРЕСА_1 Київської області. Він як власник даного будинку зареєстрований та проживає в ньому. В травні 2010 року позивач дозволив відповідачу ОСОБА_2 тимчасово вселитися в належний йому будинок та пожити в ньому до 26 червня 2010 року.
Решта відповідачів – ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 вселилися у вказаний будинок без згоди його власника самовільно та стали проживати в ньому, як родичі ОСОБА_2 разом з нею.
За час проживання в належному позивачу будинку відповідачі пошкодили та збули багато предметів домашньої обстановки та вжитку, які знаходилися в ньому, недбало користувалися будинком, що призвело до його руйнування. На вимогу ОСОБА_1 про виселення відповідачів з належного йому житла відповідачі не реагують, влаштовуючи в ньому бійки, сварки та систематично розпиваючи в будинку з особами сумнівної репутації спиртні напої. За даними фактами були неодноразові звернення позивача та його матері до Переяслав-Хмельницького МВ ГУ МВС України в Київській області.
Відповідно до ч.3 ст.98 ЖК України, тимчасові жильці на вимогу наймача або членів сім`ї, які проживають разом з ним, зобов`язані негайно звільнити приміщення, а вразі відмовлення – підлягають виселенню в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.
Згідно з ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні права користування та розпоряджання своїм майном.
Вказані обставини підтверджуються копією паспорту, копією свідоцтва про право на спадщину, актом депутата, будинковою книгою, заявою до Переяслав-Хмельницького МВ, постановою про відмову у порушенні кримінальної справи.
Таким чином, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 підлягають виселенню з житлового будинку АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.
На підставі ч.3 ст.98 ЖК України, ст.391 ЦК України, керуючись ст.ст. ст.ст.10; 11; 60; 213; 214; 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Виселити відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 з жилого будинку АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно.
СУДДЯ: