Судове рішення #13474148

Справа №2-1582 за 2007 р.

РІШЕННЯ

    ІМЕНЕМ УКРАЇНИ     копія

21 грудня 2007 року Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:

головуючого - судді Потоцького В.В.,

при секретарі            Олійник Ю.І.,

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в м.Переяслав-Хмельницький справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на земельну ділянку, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить визнати за ним право власності на земельну ділянку, площею 0,591 га, розташовану по АДРЕСА_1, посилаючись на те, що він купив у відповідачки житловий будинок за вказаною адресою, але, як пояснила йому ОСОБА_2, на земельну ділянку біля будинку вона не оформила свідоцтва про право на спадщину за заповітом, так як ця земля не була приватизована. В даний час позивачу стало відомо, що на спірну земельну ділянку 15.07.2002р. було видано Державний акт на право приватної власності на землю на ім`я ОСОБА_3, яка заповіла вказаний жилий будинок ОСОБА_2

Позивач в попередньому судовому засіданні позов підтримав і просив його задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_4 позов визнала і не заперечує проти його задоволення.

Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

4 вересня 2006 року сторони уклали договір купівлі-продажу жилого будинку АДРЕСА_1, який належав ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом після смерті ОСОБА_3. Між сторонами була домовленість, що будинок продається разом з земельною ділянкою, на якій знаходиться, і її вартість входить до вартості будинку, разом з тим, ОСОБА_2 повідомила, що вона не оформляла на дану земельну ділянку свідоцтва про право на спадщину, так як ця земля не була приватизована покійною ОСОБА_3

В даний час виявилося, що на ім`я покійної ОСОБА_3 25 липня 2002 року було видано Державний акт на право приватної власності на землю, розташовану по АДРЕСА_1 площею 0,591 га для ведення особистого селянського господарства, з них 0,250 га - для будівництва та обслуговування жилого будинку та господарських споруд, серії І-КВ №011099. Але, як слідує з довідки Малокаратульської сільської ради Переяслав-Хмельницького району Київської області, за №509 від 16.10.2007 року, у вказаному Державному акті невірно вказана вулиця, на якій знаходиться  земельна ділянка, а саме: АДРЕСА_1.

Відповідно до ст.377 ЦК України до особи, яка придбала житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення, у розмірах, встановлених договором. Якщо договором про відчуження житлового будинку, будівлі або споруди розмір земельної ділянки не визначений. До набувача переходить право власності на ту частину земельної ділянки, яка зайнята житловим будинком, будівлею або спорудою, та на частину земельної ділянки, яка є необхідною для їх обслуговування.

Згідно з ст.381 ЦК України садибою є земельна ділянка разом з розташованими на ній житловим будинком, господарсько-побутовими будівлями, наземними і підземними комунікаціями, багаторічними насадженнями. У разі відчуження житлового будинку вважається. Що відчужується вся садиба, якщо інше не встановлено договором або законом.

Таким чином, позивач, купивши будинок по АДРЕСА_1, має право і на земельну ділянку площею 0,591 га, на якій розташований даний житловий будинок та яка належала покійній ОСОБА_3 відповідно до Державного акту на право приватної власності на землю.

Вказані обставини підтверджуються свідоцтвом про право власності на спадщину за заповітом, договором купівлі-продажу житлового будинку, Державним актом на право приватної власності на землю, технічною документацією на будинок, довідкою Малокаратульської сільської ради, копією паспорту.

При таких обставинах, за ОСОБА_1 необхідно визнати право власності на спірну земельну ділянку.

На підставі ст.ст.328, 1018 ЦК України, керуючись ст.ст. 10; 11; 60; 213; 214; 215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку, площею 0,591 га, розташовану по АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_3.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація