Судове рішення #13482941

   

Справа №  2-а/0913/15/11

          

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

             14 лютого 2011 року                                                   смт. Рожнятів  

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

            

  головуючого судді                                         Бейка А.М.

секретаря судового засідання                               Луштви В.М.

розглянувши у вiдкритому судовому засiданнi в залі суду в смт.Рожнятів адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі про визнання неправомірною відмовою у перерахунку пенсії по інвалідності , -

В С Т А Н О В И В :

У своїй позовній заяві позивач ОСОБА_1 просить суд  постановити рішення,яким  визнати неправомірною відмову відповідача  у перерахунку  та виплаті  йому  пенсії   з 6 вересня 2010 року по інвалідності  у відповідності до ст.ст. 50, 54, 67 Закону України  «Про  статус  і соціальний захист  громадян, які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи»(далі-Закон № 796-ХІІ), виходячи з  розміру мінімальної  пенсії за віком, що становить прожитковий  мінімум для непрацездатних, відповідно до ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов»язкове  державне пенсійне страхування», та зобов”язати відповідача провести перерахунок та виплату призначеної  пенсію як інваліду ІІІ групи –учаснику ліквідації наслідків на ЧАЕС І категорії з 6 вересня 2010 року у відповідності до Закону № 796-ХІІ ,    виходячи   з розміру мінімальної пенсії за віком-прожиткового мінімуму для непрацездатних, відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов»язкове  державне пенсійне страхування» з одночасним підвищенням в порядку ч.3 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту на 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та із включенням щомісячної цільової грошової допомоги на прожиття інвалідам війни відповідно до Закону України «Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни»із врахуванням проведених йому виплат.

В основу своїх позовних вимог позивач вказує, що він визнаний інвалідом третьої групи, захворювання пов’язане з виконанням обов’язків військової служби на  ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Управлінням Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі йому призначено пенсію в сумі 1373,70 грн.. що суперечить діючому законодавству.  Зокрема відповідно до статті 54 Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  встановлено, що розмір пенсії  інвалідів щодо яких встановлено причинний зв'язок з Чорнобильською катастрофою, а саме для інвалідів третьої групи –шість мінімальних пенсій за віком. Крім того відповідно до статті 50 Закону йому повинна виплачуватися додаткова пенсія за  шкоду заподіяну здоров’ю в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком.

Відповідач позову не визнав та направив суду заперечення в якому зазначає, що позивач дійсно є інвалідом 3 групи, захворювання пов’язане з виконанням обов’язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та призначено пенсію з 06.09.2010 року відповідно до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та постанов Кабінету Міністрів України №530 від 22.05.2008 р. та №657 від 16.07.2008 р.  

Сторони у судове засідання не  прибули, направили суду заяви про розгляд справи у їх відсутності,позивач позовні вимоги підтримує,відповідач  позов не визнає,а тому суд вважає за можливе справу розглянути у відсутності сторін у порядку письмового провадження.  

Суд, проаналізувавши докази по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав:

Копією вкладки №625058  до посвідчення, особи яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи  серії (а.с.9 ) підтверджено, що  позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, а копією довідки серії  МСЕ №097366     (а.с.23)- що він є інвалідом 3 групи, захворювання пов’язане з виконанням обов’язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Відповідно до статті 49 Закону України   „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.    

Відповідно до вимог ст.. 54 Закону України   „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»розміри пенсії, для інвалідів третьої групи, щодо яких встановлено причинний зв'язок  з Чорнобильською катастрофою не може бути  меншим 6 мінімальних пенсій за віком.

Статтею 50 зазначеного закону визначено, що для інвалідів третьої групи віднесених до першої категорії  виплачується додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров’ю в  розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком.   

Відповідно до  ч. 1 статті 28  Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", мінімальний розмір пенсії  встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Іншого нормативного акту щодо визначення мінімальної пенсії за віком, законодавством не визначено. Таким чином  вихідним критерієм розрахунку пенсії  по інвалідності відповідно до ст. ст. 50, 54 Закону України   „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»є мінімальний розмір пенсії за віком визначений ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"

Відповідно до ч. 3 статті 67 Закону України   „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», у  разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4, розмір щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

При призначенні пенсії відповідач застосував  постанови Кабінету Міністрів України які суперечать вищезазначеним законам.

Відповідно до ч. 4 с. 9 КАСУ у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

Таким чином , виходячи із загальних засад пріоритетності законів над підзаконними нормативними актами, суд дійшов  до висновку що  при розрахунку пенсії по інвалідності  відповідно до ст..ст. 50,54 Закону України   „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»є мінімальний розмір пенсії за віком визначений ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" , який встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який затверджується щорічно у законі України про Державний бюджет України на відповідний рік.

На підставі викладеного ст.ст. 49, 50, 54, 67 Закону України   „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст. 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ст.. 9 КАС України, керуючись ст.ст.158,160,163 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задоволити.

          Визнати неправомірною бездіяльність управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі по відмові провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 згідно вимог ст.ст. 50, 54, 67 Закону України   „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»починаючи з 06.09.2010 року.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Рожнятівському районі здійснити перерахунок та виплачувати пенсію ОСОБА_1 відповідно до статей 50 та 54 Закону України   „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»починаючи з 06.09.2010 року із врахуванням частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та виплачених сум.

          Постанова може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського Апеляційного адміністративного суду в 10 –денний строк з дня одержання її копії.                    




      Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація