Судове рішення #13491872

Апеляційний суд Кіровоградської області

Справа №  22ц-630/11        Головуючий у суді І-ї інстанції  Бондарчук Р.А.

                                            Доповідач Савченко  С. О.   

УХВАЛА

15.02.2011               Колегія суддів    судової палати в цивільних справах апеляційного  суду     Кіровоградської  області  в складі:

                                    головуючого судді  -  Вербицького В.С.,

                                    суддів –                       Єгорової С.М.,

                                                                          Савченко С.О.,

                                    при секретареві –       Ткач І.В.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за апеляційною скаргою публічного акціонерного товариства «Банк форум»на ухвалу Долинського районного суду Кіровоградської області  від 31 грудня 2010 року, -

 в с т а н о в и л а :

У грудні 2010 року публічне акціонерне товариство «Банк Форум»в інтересах якого діє Кіровоградська філія ПАТ «Банк Форум»звернулось в суд зі скаргою  на дії  відділу ДВС Долинського районного управління юстиції Кіровоградської області. Зазначав, що на примусовому виконанні у відділі ДВС Долинського РУЮ знаходяться виконавчі листи Долинського районного суду Кіровоградської області № 2-586/2009р. виданий 16.04.2010 року,  № 2-17/2010 року виданий 29.07.2010 року про звернення стягнення на предмет іпотеки: нерухоме майно ВАТ «Долинське автотранспортне підприємство - 13541», що розташоване по вулиці 40 років Жовтня, 141 у м. Долинська, в рахунок погашення заборгованості за кредитними договорами на загальну суму 58 625,98 доларів США та 999 462,88 грн.  29.07.2010 року державним виконавцем Бойко Д.П. здійснено опис та арешт зазначеного нерухомого майна. На підставі постанови державного виконавця від 20.08.2010 року експертом було проведено оцінку арештованого майна, яка склала: 643 250 грн. Посилаючись на те, що оцінка нерухомого майна є необґрунтованою, необ’єктивною, заниженою, що не відповідає дійсній ринковій вартості, просив визнати неправомірним  звіт про оцінку комплексу будівель від 06.12.2010 року, виконаний фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 на замовлення відділу ДВС, призначити судову експертизу для визначення дійсної ринкової вартості нерухомого майна.

Ухвалою Долинського районного суду Кіровоградської області  від 31 грудня 2010 року у відкритті провадження відмовлено, з підстав передбачених п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України, заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.

     В апеляційній скарзі банк посилаючись на порушення судом норм процесуального права, просив ухвалу суду скасувати та передати питання на новий розгляд.

 Заслухавши доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню на таких підставах.

 Відмовляючи у відкритті провадження у справі, суд дійшов висновку, що спірні питання, пов’язані з виконанням виконавчого документа повинні подаватися у формі адміністративного позову.  Проте з таким висновком суду погодитися не можна.

Відповідно до постанови пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби»від 12.12.2010 року до юрисдикції адміністративних судів належать спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби при виконанні всіх виконавчих документів, передбачених частиною другою статті 3 Закону України «Про виконавче провадження», крім тих, відносно яких законом установлений інший, виключний порядок їх оскарження. Зокрема, статтею 121-2 ГПК України та розділом VІІ ЦПК України визначено інший порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, ухвалених за правилами господарського та цивільного судочинства, тому такі спори не належать до юрисдикції адміністративних судів.

Згідно з ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Зазначеною нормою визначене обмежене коло осіб, які мають право оскаржити рішення, дії та бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень у цивільних справах у порядку цивільного судочинства.

Відповідно до  ст. 10, 11 Закону України «Про виконавче провадження»учасниками виконавчого провадження є державний виконавець, сторони, представники сторін, експерти, спеціалісти, перекладачі, суб'єкти оціночної діяльності - суб'єкти господарювання. Сторонами у виконавчому провадженні є стягувач і боржник.

Оскільки скарга  подана банком на дії ДВС, тобто стягувачем у виконавчому провадженні, тому він має право оскаржити дії ДВС у порядку цивільного судочинства.

За таких обставин, ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню з направленням справи до того ж суду для вирішення питання щодо відкриття провадження у справі.

Керуючись ст.ст. 303, 307,  312 -315, 319 ЦПК України, колегія суддів, -

                                                                 ухвалила:

                 Апеляційну скаргу публічного акціонерного товариства «Банк форум»задовольнити.

      Ухвалу Долинського районного суду Кіровоградської області від 31 грудня 2010 року скасувати, а справу направити до того ж суду для вирішення питання щодо відкриття провадження у справі.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий:

          Судді:      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація