Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #134984725

       

                                                                                Справа № 628/4353/21

                                                                        Провадження № 2/628/189/22

                                               

                                ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

                                        ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2022 р.        Куп`янський міськрайонний суд Харківської області

У складі:                     головуючого – судді Коваленко О. А.

                                при секретарі Кравцовій В.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного провадження в місті Куп`янську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу за договором позики,-

                                        ВСТАНОВИВ:

       В листопаді 2021 року позивач звернувся до суду з зазначеним позовом до відповідача ОСОБА_2 , вказавши наступне.

12 серпня 2020 р. ОСОБА_2 взяв у нього в борг грошові кошти у розмірі 45000 грн., про що була складена розписка, за змістом якої відповідач зобов`язався повертати вказані кошти в строк до 12 січня 2021 року. Відповідач свої обов`язки належним чином не виконує, ухиляється від зустрічі, на телефонні дзвінки не відповідає, у зв`язку з чим він змушений звернутися до суду з зазначеним позовом, в якому просить стягнути суму боргу у розмірі 45000 грн. та проценти за користування грошовими коштами у розмірі 1239, 30 грн..

Згодом, уточнивши позовні вимоги, просить стягнути з відповідача на його користь суму боргу у розмірі 45000 грн..

В судове засідання позивач не з`явився, надавши заяву про розгляд справи в його відсутність, уточнені вимоги позову підтримує в повному обсязі. Просить винести заочне рішення у разі неявки відповідача без поважних причин..

Відповідач, у судове засідання не з`явився з невідомих суду причин. На його адресу направлялись судові повістки, але вони повернулися до суду з відміткою поштового відправлення «за закінченням встановленого строку зберігання». Згідно ч. 7 ст. 128 ЦПК України у разі ненадання учасниками справі, інформації щодо їх адреси, судова повістка надсилається фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованого у встановленому законом порядку. Відповідно до п. 4 ч. 8 ст. 128 ЦПК України днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси. Таким чином суд вважає, що відповідач був належним чином повідомлений про час та місце судового засідання.

Суд ухвалює рішення при заочному розгляді, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.

Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

Судом встановлено, що 12 серпня 2020 року відповідач ОСОБА_2 отримав у борг від позивача ОСОБА_1 45000 грн., зобов`язавшись повернути їх протягом 5 місяців, що підтверджується наданою розпискою від 12 серпня 2020 р. ( а.с. 10).  

Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених  змістом  зобов`язання (неналежне виконання).

У відповідності до ч. 1 ст. 1046, ст. 1047 ЦК України за  договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти  або  інші речі,  визначені  родовими ознаками,  а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму  позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості. На підтвердження укладення договору позики та його умов може бути представлена розписка позичальника або інший документ, який  посвідчує  передання  йому  позикодавцем визначеної грошової суми або визначеної кількості речей.

Згідно зі ст. 1049 ЦК України позичальник зобов`язаний  повернути  позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі  або  речі,  визначені  родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у  строк  та  в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 1050 ЦК України якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов`язаний сплатити грошову суму відповідно до ст. 625 цього Кодексу.

11 вересня 2021 року позивачем на адресу відповідача було направлено лист-претензію щодо повернення грошових коштів у розмірі 45000 грн., яка була отримана відповідачем 14 вересня 2021 року, проте, до теперішнього часу заборгованість не повернута.

Таким чином, суд вважає, що зазначеного обов`язку відповідач своєчасно не виконав, а тому з нього необхідно стягнути на користь позивача грошові кошти, які він отримав від позивача у борг в розмірі 45000 грн..

Відповідно до ст. 141 ЦПК України з відповідача на користь позивача також треба стягнути і судові витрати, які складаються з розміру сплаченого судового збору – 908, 00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.. ст.. 12, 13, 89, 141, 259, 264-265, 280, 282 ЦПК України, ст. ст. 202, 207, 510, 545, 1046, 1047, 1049 ЦК України, суд –

                                                УХВАЛИВ :

       Уточнений позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення суми боргу за договором позики - задовольнити.

       Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , заборгованість за розпискою позичальника від 12 серпня 2020 року в сумі 45000,00(сорок п`ять тисяч) грн..

       Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 908,00 грн..

       Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області шляхом подачі в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, а особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.

       Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом 20 днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Відповідно до пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцевих положень» Цивільного процесуального кодексу України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Головуючий                                                 Коваленко О.А.







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація