Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1350771828

                                                                       Справа № 693/1112/24

                                                                        2/693/429/24


Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

19.09.2024                                                                         м. Жашків


Жашківський районний суд Черкаської області в складі:

головуючого судді Защитинської Т.І.

за участю секретаря судового засідання Чумак Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Жашків в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

У С Т А Н О В И В:


Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

В обґрунтування позовних вимог вказала, що 14.06.2024 року зареєструвала шлюб з відповідачем, що підтверджується свідоцтвом про шлюб, яке видано 14.06.2024 року Жашківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), серія НОМЕР_1 .

Від шлюбу подружжя мають сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (відповідач всиновив), який проживає з позивачкою та знаходиться на її утриманні, ще має доньку від першого шлюбу ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Зазначає, що під час спільного проживання відповідач почав зловживати спиртними напоями, відбувалися постійні сварки. Шлюбні стосунки між сторонами фактично припинені, зберегти сім`ю не можливо, шлюб існує формально, спільного господарства не ведуть, шлюбні стосунки не підтримуються, взаємні права та обов`язки подружжя відсутні.

Посилаючись на норми законодавства, позивач просила розірвати шлюб.

У судове засідання позивач не з`явилася. При цьому через канцелярію суду надійшла заява про розгляд справи без участі, в якій просить розірвати шлюб, залишити прізвище « ОСОБА_5 »

У судове засідання відповідач не з`явився, через канцелярію суду подав заяву про визнання позову та проти задоволення позову не заперечує.

Заперечення проти розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження від сторін у справі не надходили.

Оскільки учасники справи не з`явилися у судове засідання, відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов наступного висновку.

Згідно із ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Судом установлено, що сторони перебувають у шлюбі, який зареєстровано 14.06.2024 Жашківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).




Відповідно до свідоцтва про народження від 15.07.2020, вбачається, що позивачка та відповідач мають спільну дитину – ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серії НОМЕР_2 .

За приписами ч. 3 ст. 56 Сімейного кодексу України (далі - СК України) кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини.

Згідно із ч. 2 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Зі змісту позовних вимог вбачається, що збереження сім`ї неможливе і дане суперечить інтересам позивача, примирення не можливе.

Відповідно до ч. 2 ст. 104, ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 51 Конституції України та ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов`язки у шлюбі та сім`ї. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

На підставі викладеного, враховуючи позиції позивача та відповідача щодо розірвання шлюбу, суд дійшов висновку, що подальше спільне життя сторін і збереження їхнього шлюбу є недоцільним, і це суперечить інтересам позивача, а тому шлюб між сторонами необхідно розірвати.

У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу, що визначено ч. 2 ст. 114 СК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 115 СК України документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

На підставі ст. ст. 24, 56, 104, 105, 110, 112 - 115 СК України та керуючись та ст. ст. 13, 206, 247, 263-265, 273, 354 ЦПК України, суд


У Х В А Л И В:


Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу – задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 14.06.2024 Жашківським відділом державної реєстрації актів цивільного стану в Уманському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), свідоцтво про шлюб серія НОМЕР_1 , актовий запис № 62, між ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - розірвати.

Прізвище позивачці залишити дошлюбне « ОСОБА_5 ».

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.



Суддя                                                                Т. І. Защитинська


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація