Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #1350781097

       



Справа № 539/2878/24

Провадження № 2/539/1020/2024

                                                           

                                                             УХВАЛА

                                                про виправлення описки

24 вересня 2024 року                                                                                        місто Лубни


Суддя Лубенського міськрайонного суду Полтавської області Рудалєва Л.В., розглянувши питання про виправлення описки по цивільній справі № 539/2878/24,-


                                                        УСТАНОВИЛА:

Рішенням Лубенського міськрайонного суду Полтавської області (далі – суд) від 28 серпня 2024 року у справі № 539/2878/24  за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, позовні вимоги задоволено, а саме: стягнуто з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , аліменти на утримання дитини, яка продовжує навчання, на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП  НОМЕР_2 , у розмірі 1/4 з усіх видів доходу щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для осіб відповідного віку з 01 липня 2024 року по 30 червня 2027 року, але не довше ніж до досягнення ним двадцяти трьох років (далі – рішення).

Ухвалою суду від 20 вересня 2024 року виправлено описку у рішенні суду (далі – ухвала про виправлення описки).

20 вересня 2024 року  Лубенським міськрайонним судом Полтавської області винесено додаткове рішення по вказаній справі, яким здійснено розподіл судових витрат, а саме: стягнуто з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОККП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , на користь держави судовий збір у сумі 1 211,20 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень  20 (двадцять) копійок (далі – додаткове рішення).

Однак, при виготовленні тексту ухвали про виправлення описки  та додаткового рішення була допущена описка, а саме неправильно указаний рік, у зв`язку з чим можуть виникнути складнощі під час виконання судового рішення.

Згідно зі статею 269 Цивільного процесуального кодексу України  суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер.

Виходячи зі змісту поняття «описки»,  суд може виправити лише ті описки або арифметичні помилки, яких він сам припустився.

Отже, виправлення допущених у рішенні описок чи арифметичних помилок допускається, якщо при цьому не зачіпається суть цих судових рішень.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив, що під час виготовлення тексту ухвали про виправлення описки  та додаткового рішення була допущена описка, а саме: у абзаці другому описової частини додаткового рішення неправильно зазначений рік – «20234» замість «2024», а також у абзаці першому описової частини та абзаці першому резолютивної частини ухвали про виправлення описки неправильно зазначений рік – «20234» замість «2024», яку необхідно виправити.


Керуючись статею 269 Цивільного процесуального кодексу України, суддя –


                                                          ПОСТАНОВИЛА:

Виправити описку, допущену у додатковому рішенні Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 20 вересня 2024 року у справі № 539/2878/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, а саме: у абзаці другому описової частини зазначити рік «2024» замість «20234».

Виправити описку, допущену  в ухвалі Лубенського міськрайонного суду Полтавської області від 20 вересня 2024 року у справі № 539/2878/24 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, а саме: у абзаці першому описової частини та абзаці першому резолютивної частини зазначити рік «2024» замість «20234».

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Полтавського апеляційного суду. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Відповідно до частини другої статті 261 ЦПК України ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).


Суддя Лубенського міськрайонного суду

Полтавської області                                                                             Л.В.Рудалєва                                


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація