Справа №2-1542/07
РІШЕННЯ
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
18 квітня 2007 року Московський районний суд м.Харкова в складі головуючого -судді Єлізарова І.Є., при секретарі Бузиннік Є.С розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2до ОСОБА_3, третя особа виконавчий комітет Московської районної ради м.Харкова про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулись до суду з позовом про визнання відповідача таким,що втратив право користування житловим приміщенням.
У судовому засіданні позивачі пояснили , що вони зареєстровані в одній кімнаті площею 17.25 кв.м в 2-х кімнатній квартиріАДРЕСА_1. Наймачем вказаної житлової площі являється відповідач ОСОБА_3.. Шлюб позивачки ОСОБА_1. та відповідача ОСОБА_3. розірвано в 1989 році. Відповідач в 1989 році покинув вказану квартиру, забравши з собою особисті речі та меблі. Відповідач в квартирі не проживає, квартирою не цікавиться, не оплачує комунальні послуги , його особистих речей в квартирі не має. У зв'язку з чим позивачі звернулись до суду з позовом про визнання відповідача втратившим право користування житловим приміщенням.
Відповідач в судове засідання не з'явився , за таких обставин суд прийняв рішення про заочний розгляд справи, у відсутність відповідача, оскільки в справі достатньо матеріалів про права та взаємовідносини сторін.
3-тя особа - РВК Московського району м.Харкова в судове засідання не з'явилась, проти позову не заперечує, просить слухати справу у відсутність представника РВК Московського району м. Харкова .
Суд, вислухавши позивачів, свідків ОСОБА_4., ОСОБА_5, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню по наступних підставах.
Довідки КЖЕП № 171 Московського району м. Харкова № 5137 від 31.10.2006 року підтверджується, що в квартирі АДРЕСА_1зареєстровані: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.6).
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 не проживає в квартирі АДРЕСА_1з 1989 року по таперешній час, що підтверджується актом КЖЕП № 171 Московського району м. Харкова від 01.11.2006 року та актом КЖЕП № 171 Московського району м. Харкова від 10.04.2007
Згідно довідки Міської поліклініки № 6 Московського району м.Харкова №1180 від 01.11.2006 року ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за адресою: в квартирі АДРЕСА_1за наданням медичної допомоги до поліклініки не звертався (а.с.9).
Згідно довідки Московського РВ ГУМВС України в Харківській області № 67/32569 від 30.11.2006 року ОСОБА_3 зареєстрований в квартирі АДРЕСА_1 за період 2003 року з заявами з приводу перешкоди в проживанні за місцем реєстрації не звертався (а.с.8).
Згідно копії свідоцтва про розірвання шлюбу НОМЕР_1 виданного відділом РАЦС Московського районного управління юстиції м.Харкова 30.11.2006 року , актовий запис 1391 підтверджується розірвання шлюбу між ОСОБА_3та ОСОБА_1(а.с.10).
2
Згідно ст.71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини за ними зберігається житлове приміщення протягом 6 місяців.
Якщо наймач або члени його родини були відсутні по поважних причинах понад шість місяців, цей строк за заявою відсутнього може бути продовжений наймодавцем, а у випадку суперечки - судом.
Згідно ст.167 ЖК України у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне місце проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення вважається розірваним з дня вибуття.
Аналізуючи викладені докази по справі в сукупності, суд вважає встановленим, що відповідач не проживає у спірній квартирі,а тому він втратив право на житлову площу в ній.
Таким чином, вимоги позивачки знайшли своє підтвердження в судовому засіданні, у зв'язку із чим суд задовольняє цей позов. Керуючись ст.ст. 209,218 ЦПК України, ст.ст., 71,72,167 ЖК України, суд -
ВИРІШИВ:
Визнати ОСОБА_3 ,ІНФОРМАЦІЯ_1втратившим право користування житловим приміщенням в кімнаті площею 17,25 кв.м в квартирі АДРЕСА_1
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Харківської області через Московський районний суд м. Харкова протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Заочне рішення може бути переглянуто судом що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з
дня отримання його копії.