- відповідач: Гусєв Володимир Валерійович
- позивач: Смоляк Олександр Михайлович
- Третя особа: Гусєва Надія Василівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Провадження № 2/325/121/2022
Справа №325/123/22
У Х В А Л А
04 лютого 2022 року смт. Приазовське
Суддя Приазовського районного суду Запорізької області Діденко Є.В., при вирішенні питання про відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа – ОСОБА_3 , про визнання права власності,
В С Т А Н О В И В:
Позивач через систему «Електронний суд» звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати укладений 05 жовтня 2015 року договір купівлі-продажу житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , між позивачем ОСОБА_1 та відповідачем ОСОБА_2 дійсним та визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , право власності на житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Вимоги до позовної заяви визначені положеннями статей 175-177 Цивільного процесуального кодексу України.
Вивчивши подану позовну заяву та долучені до неї документи, суддя приходить до висновку, що подана заява підлягає залишенню без руху, оскільки позивачем не дотримані вимоги статей 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Відповідно до п. 2 ч. 1ст. 176 ЦПК України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.
Ціна позову - це грошовий вираз майнових вимог позивача. Ціна позову визначається лише щодо майнових вимог, тобто тих вимог, які мають грошову оцінку.
Згідно із частинами 2, 3 ст. 176 ЦПК України, якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред`явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи. У разі збільшення розміру позовних вимог або зміни предмета позову несплачену суму судового збору належить сплатити до звернення в суд з відповідною заявою.
Звертаючись до суду з цією позовною заявою, позивач не зазначає ціну позову, не надає докази на підтвердження вартості майна або доказів неможливості на момент пред`явлення позову визначити дійсну вартість спірного майна та встановити точну ціну позову, а суд не володіє спеціальними знаннями у сфері оцінки майна та позбавлений можливості самостійно визначити розмір судового збору.
Як вбачається зі змісту поданої позовної заяви, крім вимоги майнового характеру щодо визнання права власності на будинок, вона містить вимогу немайнового характеру щодо визнання дійсним договору купівлі-продажу.
У роз`ясненнях, наданих у п.10 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №10 від 17.10.2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» вказано, що подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору.
Отже обидві вимоги позивача є об`єктом справляння судового збору кожна окремо.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До матеріалів справи додана квитанція № 5936-9085-5941-1304 від 02.02.2022 року про сплату судового збору у розмірі 992,40 гривень.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання фізичною особою до суду позовної заяви немайнового характеру становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на день подання позову становить 992,40 гривень.
Судовий збір за подачу заяви у справах позовного провадження майнового характеру, яка подана фізичною особою справляється у розмірі - 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З урахуванням вищевикладеного, після визначення позивачем ціни позову, ним має бути доплачений судовий збір за вимогу майнового характеру у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оригінал документу про сплату судового збору слід надати суду.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач – ГУК у Зап.обл/ТГ смт Приазов/22030101 , код ЄДРПОУ 37941997 , р/р UA218999980313161206000008401 , МФО 899998, призначення платежу: судовий збір за позовом (вказати ПІБ позивача), Приазовський районний суд Запорізької області.
Якщо позивач за законом звільнений від сплати судового збору, слід надати відповідний документ.
Крім того, згідно з частиною 1 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. У разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Зважаючи на подання позову до суду в електронній формі, позивачем в порушення вищевказаної норми, не надано доказів надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Вказані недоліки перешкоджають розгляду справи.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, суд вважає за необхідне надати позивачу строк для усунення недоліків - 10 (десять) днів з дня отримання ним копії ухвали.
Керуючись ст.ст. 175, 176, 177, 185 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа – ОСОБА_3 , про визнання права власності залишити без руху і надати строк для усунення недоліків 10 (десять) днів з моменту отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не усунення ним недоліків у встановлений ухвалою суду строк, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягає поверненню.
Копію ухвали направити позивачу на адресу, зазначену в позовній заяві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Є.В. Діденко
- Номер: 2/325/121/2022
- Опис: про визнання права власності
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 325/123/22
- Суд: Приазовський районний суд Запорізької області
- Суддя: Діденко Є. В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 02.02.2022
- Дата етапу: 02.02.2022