Судове рішення #135548403

Справа № 663/76/22

Провадження № 3/663/189/22


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


27 січня 2022 року суддя Скадовського районного суду Херсонської області Шабрацький Г.О. розглянувши матеріали, які надійшли від Скадовського РВП ГУНП в Херсонській області, про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

передбачені ч. 1 ст. 173-2 КУпАП,-


ВСТАНОВИВ:


01.01.2022 близько 14:10 год. ОСОБА_2 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї доньки ОСОБА_3 , що полягало у висловлюванні в її сторону грубою нецензурною лайкою та погрозах фізичною розправою, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Крім того, 01.01.2022 близько 16:00 год. ОСОБА_2 , за місцем свого проживання по АДРЕСА_1 , вчинив відносно своєї доньки ОСОБА_3 насильство в сім`ї, тобто умисні дії психологічного характеру, а саме ображав нецензурною лайкою, внаслідок чого могла бути завдана шкода її психічному здоров`ю, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_2 з`явився, вину в інкримінованому правопорушенні визнав повністю, підтвердив викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини. Крім того пояснив, що він розкаявся та просив суд суворо не карати.

В судове засідання з`явилася потерпіла ОСОБА_3 та пояснила, що 01.01.2022 її батько ОСОБА_2 був напідпитку, тому між ними виникла сварка, в ході якої він висловлювався нецензурною лайкою, тому вона викликала поліцію. Крім того пояснила, що вони примирилися, просила його не карати.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Частина 1 ст. 173-2 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого, а так само невиконання термінового заборонного припису особою, стосовно якої він винесений, або неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування в разі його винесення.

Крім визнання своєї вини ОСОБА_2 , його в інкримінованому правопорушенні підтверджується показами потерпілої, відомостями, що містяться в протоколах про адміністративні правопорушення Серії ВАВ № 442009 від 01.01.2022 та Серії ВАВ № 442154 від 08.01.2022, копіями рапортів від 01.01.2022, протоколами прийняття заяви про кримінальне правопорушення та іншу подію від 01.01.2022, письмовими поясненнями від 01.01.2022, заявою про відмову від початку кримінального провадження у формі приватного обвинувачення від 01.01.2022, формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від 01.01.2022 та висновком за результатами розгляду звернення ОСОБА_4 від 09.01.2022.

До обставин, які пом`якшують відповідальність суд відносить щире каяття.

Обставин, які обтяжують відповідальність не встановлено.

Таким чином, своїми діями ОСОБА_2 вчинив домашнє насильство та скоїв правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Адміністративне стягнення є мірою відповідальності та застосовується з метою виховання особи, що вчинила адміністративне правопорушення, у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.

Відповідно до ст. 22 КУпАП, при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

На підставі викладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, з урахуванням обставин, що пом`якшують та відсутності обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд вважає, що вказане порушення є малозначним, у зв`язку з чим можливо звільнити ОСОБА_2 від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Відповідно до ч. 2 ст. 284 КУпАП, при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Оскільки суд дійшов висновку про оголошення усного зауваження, то згідно з ч. 2 ст. 284 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю.

На підставі викладеного та керуючись ст. 22, ч. 1 ст. 173-2, ст. 283, ч. 2 ст. 284 КУпАП, -


ПОСТАНОВИВ:


Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 173-2, обмежившись усним зауваженням.

Провадження у справі закрити.

Постанова судді по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Херсонського апеляційного суду через Скадовський районний суд Херсонської області.



Суддя Скадовського районного суду

Херсонської області                                                        Г.О. Шабрацький


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація